Holtversenyben az élen a „pingvinek” a Keleti főcsoportban

2008.03.03. 11:03
A Pittsburgh Penguins szétlövésben 3-2-re nyert az Atlanta Thrashers ellen az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) 143. játéknapján. A Pens első az Atlanti divízióban, egyben vezeti - a Montreal Canadiensszel holtversenyben - a Keleti főcsoportot is. A Detroit Red Wings a Buffalo Sabres otthonában nyert 4-2-re.
Marc-Andre Fleury éppen hárít egy lövést az Atlanta Trashers ellen
Marc-Andre Fleury visszatérése sikert aratott. A Pittsburgh kapusa remekül védett az Atlanta elleni találkozón, csapata pedig szétlövésben 3-2-re diadalmaskodott. A Pens kapusa december eleje óta nem kezdett csapatában.

„A hosszabbításban voltam egy csöppet ideges, de az az igazság, hogy remekül játszottunk, s nagy örömet okozott a győzelem” – értékelt a sérülésből visszatérő kapus a mérkőzés után.

Fleury egyéb iránt a kapuja felé tartó harminchárom lövésből harmincegyet hárított, így természetesen elévülhetetlen érdemei voltak a sikerben.

Az első harmadban úgy tűnt nem lesz szükség ráadásra, a Penguins Rayan Malone és Maxime Talbot góljaival már 2-0 is vezetett, ám a folytatásban Jim Slater és Slava Kozlov találataival egyenlítettek a vendégek.

A mindent eldöntő mozdulat Kris Letang nevéhez fűződik: az újonc játékos a szétlövés második körében volt eredményes.

A Pens a Montreal Canadiensszel holtversenyben vezeti a Keleti főcsoportot.

A Nyugati főcsoportban pedig a Detroit áll az élen. A játéknap után 92 ponttal éllovas Red Wings a Buffalo Sabres otthonában nyert 4-2-re.

A „vörös szárnyak” kapusa, Dominik Hasek 22 védést mutatott be egykori csapata ellen.