A Pittsburgh Penguins megverte a Capitalst a hetedik meccsen

2009.05.14. 09:04
A Pittsburgh Penguins jutott az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Keleti főcsoportjának döntőjébe, miután a mindent eldöntő hetedik összecsapáson 6–2-re nyert a Washington Capitals ellen.
Jogos öröm: a hetedik sima volt
Fotó: Reuters

Alex Oveskin pályafutása során harmadszor játszott hetedik meccset a playoffban, míg Sidney Crosby e tekintetben még „szűz” volt. Ezúttal azonban utóbbi örülhetett: a Penguins a mindent eldöntő összecsapáson 6–2-re megverte a Washington Capitals, és bejutott a Keleti főcsoport döntőjébe.

Az egész párharc hihetetlenül izgalmasan alakult, ezért némileg meglepő a mostani, viszonylag sima Pens-győzelem.

Az első hat összecsapásból három csak hosszabbításban dőlt el, öt meccsen csak egy gól döntött (a hatodikon is mindössze kettő) valamelyik csapat javára, míg mind a hat meccsen volt fordulat az eredményben.

A mostani összecsapás azonban sima volt: Crosby és Craig Adams góljával már az első harmad után 2–0-ra vezetett, majd az utolsó játékrészre meg is duplázta előnyét a Pens.

Crosby két gólja mellett egy asszisztot osztott ki a mérkőzésen, míg Marc-Andre Fleury 90 százalékosnál jobb hatékonysággal védett.

A Pittsburgh a főcsoport fináléjában a Boston Bruins–Carolina Hurricanes párharc győztesével találkozik.

NHL, RÁJÁTSZÁS

KELETI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ
Washington Capitals–Pittsburgh Penguins 2–6
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3 a Penguins javára.