FONTOS TUDNIVALÓK

• EURÓPAI KUPAHELYEK: az idény végén az első két helyezett a Bajnokok Ligája csoportkörébe jut, a harmadik helyezett a BL-selejtező harmadik körébe. A negyedik helyezett (és a Francia Kupa győztese) az Európa-liga csoportkörében, az ötödik helyezett az Európa-konferencialiga selejtezőjének playoffkörében kezd.

• KIESÉS: az idény végén 18 csapatosra csökkentik a mezőnyt, ezért változik a kiesők száma. Legutóbb két csapat búcsúzott automatikusan (Bordeaux, Metz), egy osztályozót vívott (Saint-Étienne, végül szintén kiesett) – 2023 tavaszán az utolsó négy helyezett esik ki, osztályozó nem lesz.

• ÚJONCOK: a feljutók közül a Toulouse két, az Ajaccio nyolc, az Auxerre tíz év után tér vissza az élvonalba.

• HOLTVERSENY ESETÉN: az azonos pontszámmal végző csapatok között (ebben a sorrendben) az összesített gólkülönbség (1), az egymás elleni meccsek (2 – benne: eredmény, gólkülönbség, szerzett gól, idegenben szerzett gól), az összes szerzett gól (3), az összes idegenben szerzett gól (4), a fair play pontok száma (5) határozza meg a sorrendet.


A LIGUE 1 ÁLLÁSA
  1. Paris SG 15 13 2 43–9 +34  41
  2. Lens 15 11 3 1 26–10 +16  36
  3. Rennes 15 9 4 2 31–14 +17  31
  4. Marseille 15 9 3 3 26–13 +13  30
  5. Lorient 15 8 4 3 26–21 +5  28
  6. Monaco 15 8 3 4 29–21 +8  27
  7. Lille 15 8 2 5 27–23 +4  26
  8. Lyon 15 6 3 6 23–18 +5  21
  9. Nice 15 5 5 5 15–17 –2  20
10. Clermont 15 5 4 6 19–23 –4  19
11. Reims 15 3 8 4 16–21 –5  17
12. Toulouse 15 4 4 7 20–27 –7  16
13. Troyes 15 3 5 7 26–31 –5  14
14. Montpellier 15 4 2 9 24–29 –5  14
15. Nantes 15 2 7 6 17–24 –7  13
16. Brest 15 3 4 8 16–28 –12  13
17. Auxerre 15 3 4 8 14–31 –17  13
18. Ajaccio 15 3 3 9 14–24 –10  12
19. Strasbourg 15 1 8 6 17–26 –9  11
20. Angers 15 2 2 11 15–34 –19  8

MENETREND

1. FORDULÓ
Augusztus 5.

Olympique Lyonnais–AC Ajaccio 2–1
Augusztus 6.
RC Strasbourg Alsace–AS Monaco 1–2
Clermont Foot–Paris Saint-Germain 0–5
Augusztus 7.
Toulouse FC–OGC Nice 1–1
RC Lens–Stade Brestois 3–2
Angers SCO–FC Nantes 0–0
Montpellier HSC–ESTAC Troyes 3–2
Lille OSC–AJ Auxerre 4–1
Stade Rennais–FC Lorient 0–1
Olympique de Marseille–Stade de Reims 4–1

2. FORDULÓ
Augusztus 12.
FC Nantes–Lille OSC 1–1
Augusztus 13.
AS Monaco–Stade Rennais 1–1
Paris Saint-Germain–Montpellier HSC 5–2
Augusztus 14.

AJ Auxerre–Angers SCO 2–2
AC Ajaccio–RC Lens 0–0
OGC Nice–Strasbourg Alsace 1–1
Stade Brestois–Olympique de Marseille 1–1
Stade de Reims–Clermont Foot 2–4
ESTAC Troyes–Toulouse FC 0–3
Szeptember 7.
FC Lorient–Olympique Lyonnais 3–1

3. FORDULÓ
Augusztus 19.

Olympique Lyonnais–ESTAC Troyes 4–1
Augusztus 20.
Olympique de Marseille–
FC Nantes 2–1
AS Monaco–RC Lens 1–4
Augusztus 21.
Stade Rennais–
AC Ajaccio 2–1
Lille OSC–Paris Saint-Germain 1–7
Montpellier HSC–AJ Auxerre 1–2
Toulouse FC–FC Lorient 2–2
Angers SCO–Stade Brestois 1–3
Clermont Foot–OGC Nice 1–0
RC Strasbourg Alsace–Stade de Reims 1–1

4. FORDULÓ
Augusztus 26.

AC Ajaccio–Lille OSC 1–3
Augusztus 27.
AJ Auxerre–
RC Strasbourg Alsace 1–0
RC Lens–Stade Rennais 2–1
Augusztus 28.
Stade Brestois–Montpellier HSC 0–7
FC Lorient–Clermont Foot 2–1
FC Nantes–Toulouse FC 3–1
OGC Nice–Olympique de Marseille 0–3
ESTAC Troyes–Angers SCO 3–1
Stade de Reims–Olympique Lyonnais 1–1
Paris Saint-Germain–AS Monaco 1–1

5. FORDULÓ
Augusztus 31.

RC Strasbourg Alsace–FC Nantes 1–1
Angers SCO–Stade de Reims 2–4
RC Lens–FC Lorient 5–2
Toulouse FC–Paris Saint-Germain 0–3
Montpellier HSC–AC Ajaccio 2–0
AS Monaco–ESTAC Troyes 2–4
Olympique de Marseille–Clermont Foot 1–0
Stade Rennais–Stade Brestois 3–1
Lille OSC–OGC Nice 1–2
Olympique Lyonnais–AJ Auxerre 2–1

6. FORDULÓ
Szeptember 3.

AJ Auxerre–Olympique de Marseille 0–2
Olympique Lyonnais–Angers SCO 5–0
FC Nantes–Paris Saint-Germain 0–3
Szeptember 4.
Montpellier–Lille 1–3
Ajaccio–Lorient 0–1
Brest–Strasbourg 1–1
Clermont–
Toulouse 2–0
Reims–Lens 1–1
Troyes–Rennes 1–1
Nice–Monaco 0–1

7. FORDULÓ
Szeptember 10.

RC Lens–ESTAC Troyes 1–0
Szeptember 11.
Paris Saint-Germain–
Stade Brestois 1–0
Olympique de Marseille–Lille OSC 2–1
Szeptember 12.
Stade Rennais–
AJ Auxerre 5–0
RC Strasbourg Alsace–Clermont Foot 0–0
Toulouse FC–Stade de Reims 1–0
Angers SCO–Montpellier HSC 2–1
AS Monaco–Olympique Lyonnais 2–1
FC Lorient–FC Nantes 3–2
AC Ajaccio–OGC Nice 0–1

8. FORDULÓ
Szeptember 16.

AJ Auxerre–FC Lorient 1–3
Szeptember 17.
Lille OSC–
Toulouse FC 2–1
Montpellier HSC–RC Strasbourg Alsace 2–1
Szeptember 18.
Clermont Foot–ESTAC Troyes 1–3
OGC Nice–Angers SCO 0–1
Olympique de Marseille–Stade Rennais 1–1
Olympique Lyonnais–Paris Saint-Germain 0–1
Stade Brestois–AC Ajaccio 0–1
FC Nantes–RC Lens 0–0
Stade de Reims–AS Monaco 0–3

9. FORDULÓ
Szeptember 30.

Angers SCO–Olympique de Marseille 0–3
Október 1.
Strasbourg–Stade Rennes 1–3
Paris Saint-Germain–OGC Nice 2–1
Október 2.
Lorient–Lille 2–1
AC Ajaccio–Clermont 1–3
Auxerre–Brest 1–1
Toulouse FC–Montpellier HSC 4–2
ESTAC Troyes–Stade de Reims 2–2
AS Monaco–FC Nantes 4–1
RC Lens–Olympique Lyonnais 1–0

10. FORDULÓ
Október 7.
Olympique Lyonnais–Toulouse FC 1–1
Október 8.
Olympique de Marseille–AC Ajaccio 1–2
Stade de Reims–Paris Saint-Germain 0–0
Október 9.
Stade Rennais–FC Nantes 3–0
Clermont Foot–AJ Auxerre 2–1
Stade Brestois–FC Lorient 1–2
Lille OSC–RC Lens 1–0
Angers SCO–RC Strasbourg Alsace 2–3
Montpellier HSC–AS Monaco 0–2
OGC Nice–ESTAC Troyes 3–2

11. FORDULÓ
Október 14.

RC Strasbourg Alsace–Lille OSC 0–3
Október 15.
FC Lorient–Stade de Reims 0–0
RC Lens–Montpellier HSC 1–0
Október 16.
Toulouse–Angers 3–2
Auxerre–Nice 1–1
Nantes–Brest 4–1
Rennes–Lyon 3–2
Troyes–Ajaccio 1–1
Monaco–Clermont 1–1
PSG–Marseille 1–0

12. FORDULÓ
Október 21.

AC Ajaccio–Paris Saint-Germain 0–3
Október 22.
Olympique de Marseille–RC Lens 0–1
Montpellier HSC–Olympique Lyonnais 1–2
Október 23.
ESTAC Troyes–FC Lorient 2–2
Stade de Reims–AJ Auxerre 2–1
Toulouse FC–RC Strasbourg Alsace 2–2
Angers SCO–Stade Rennais 1–2
Clermont Foot–Stade Brestois 1–3
OGC Nice–FC Nantes 1–1
Lille OSC–AS Monaco 4–3

13. FORDULÓ
Október 28.

RC Lens–Toulouse FC 3–0
Október 29.
Paris Saint-Germain–
ESTAC Troyes 4–3
RC Strasbourg Alsace–Olympique de Marseille 2–2
Október 30.
Stade Brestois–Stade de Reims 0–0
FC Lorient–OGC Nice 1–2
AJ Auxerre–AC Ajaccio 1–0
FC Nantes–Clermont Foot 1–1
Olympique Lyonnais–Lille OSC 1–0
Stade Rennais–Montpellier HSC 3–0
AS Monaco–Angers SCO 2–0

14. FORDULÓ
November 4.

ESTAC Troyes–AJ Auxerre 1–1
November 5.
AC Ajaccio–RC Strasbourg Alsace 4–2
Angers SCO–RC Lens 1–2
November 6.
Olympique de Marseille–Olympique Lyonnais 1–0
Stade de Reims–FC Nantes 1–1
Toulouse FC–AS Monaco 0–2
Clermont Foot–Montpellier HSC 1–1
Lille OSC–Stade Rennais 1–1
OGC Nice–Stade Brestois 1–0
FC Lorient–Paris Saint-Germain 1–2

15. FORDULÓ
November 11.
Olympique Lyonnais–OGC Nice 1–1
November 12.
RC Lens–Clermont Foot 2–1
Stade Rennais–Toulouse FC 2–1
November 13.
Monaco–Olympique Marseille 2–3
PSG–Auxerre 5–0
Brest
–Troyes 2–1
Lille–Angers 1–0
Montpellier–Reims 1–1
Nantes–Ajaccio 2–2
Strasbourg–Lorient 1–1

16. FORDULÓ
December 28.

ESTAC Troyes–FC Nantes
Stade de Reims–Stade Rennais
Stade Brestois–Olympique Lyonnais
Paris Saint-Germain–RC Strasbourg Alsace
Olympique de Marseille–Toulouse FC
OGC Nice–RC Lens
AC Ajaccio–Angers SCO
FC Lorient–Montpellier HSC
Clermont Foot–Lille OSC
AJ Auxerre–AS Monaco

17. FORDULÓ
Január 1.

RC Lens–Paris Saint-Germain
Stade Rennais–OGC Nice
Angers SCO–FC Lorient
RC Strasbourg Alsace–ESTAC Troyes
AS Monaco–Stade Brestois
Olympique Lyonnais–Clermont Foot
Toulouse FC–AC Ajaccio
Montpellier HSC–Olympique de Marseille
Lille OSC–Stade de Reims
FC Nantes–AJ Auxerre

18. FORDULÓ
Január 11.

FC Lorient–AS Monaco
ESTAC Troyes–Olympique de Marseille
AJ Auxerre–Toulouse FC
Clermont Foot–Stade Rennais
FC Nantes–Olympique Lyonnais
OGC Nice–Montpellier HSC
Paris Saint-Germain–Angers SCO
AC Ajaccio–Stade de Reims
Stade Brestois–Lille OSC
RC Strasbourg Alsace–RC Lens

19. FORDULÓ
Január 15.

Stade de Reims–OGC Nice
Stade Rennais–Paris Saint-Germain
RC Lens–AJ Auxerre
Olympique de Marseille–FC Lorient
AS Monaco–AC Ajaccio
Olympique Lyonnais–RC Strasbourg Alsace
Montpellier HSC–FC Nantes
Lille OSC–ESTAC Troyes
Angers SCO–Clermont Foot

20. FORDULÓ
Január 29.

AJ Auxerre–Montpellier HSC
Olympique de Marseille–AS Monaco
ESTAC Troyes–RC Lens
AC Ajaccio–Olympique Lyonnais
Stade Brestois–Angers SCO
OGC Nice–Lille OSC
Paris Saint-Germain–Stade de Reims
FC Lorient–Stade Rennais
RC Strasbourg Alsace–Toulouse FC
Clermont Foot–FC Nantes

21. FORDULÓ
Február 1.

AS Monaco–AJ Auxerre
Angers SCO–AC Ajaccio
Stade de Reims–FC Lorient
Stade Rennais–RC Strasbourg Alsace
RC Lens–OGC Nice
Toulouse FC–ESTAC Troyes
Olympique Lyonnais–Stade Brestois
Montpellier HSC–Paris Saint-Germain
Lille OSC–Clermont Foot
FC Nantes–Olympique de Marseille

22. FORDULÓ
Február 5.

Olympique de Marseille–OGC Nice
FC Lorient–Angers SCO
Stade Rennais–Lille OSC
Clermont Foot–AS Monaco
AC Ajaccio–FC Nantes
RC Strasbourg Alsace–Montpellier HSC
Stade Brestois–RC Lens
ESTAC Troyes–Olympique Lyonnais
AJ Auxerre–Stade de Reims
Paris Saint-Germain–Toulouse FC

23. FORDULÓ
Február 12.

Olympique Lyonnais–RC Lens
Stade de Reims–ESTAC Troyes
Montpellier HSC–Stade Brestois
OGC Nice–AC Ajaccio
Toulouse FC–Stade Rennais
Lille OSC–RC Strasbourg Alsace
AS Monaco–Paris Saint-Germain
FC Nantes–FC Lorient
Clermont Foot–Olympique de Marseille
Angers SCO–AJ Auxerre

24. FORDULÓ
Február 19.

Toulouse FC–Olympique de Marseille
Stade Brestois–AS Monaco
RC Strasbourg Alsace–Angers SCO
RC Lens–FC Nantes
Paris Saint-Germain–Lille OSC
ESTAC Troyes–Montpellier HSC
Stade Rennais–Clermont Foot
AJ Auxerre–Olympique Lyonnais
FC Lorient–AC Ajaccio
OGC Nice–Stade de Reims

25. FORDULÓ
Február 26.

AC Ajaccio–ESTAC Troyes
Angers SCO–Olympique Lyonnais
Clermont Foot–RC Strasbourg Alsace
FC Lorient–AJ Auxerre
Olympique de Marseille–Paris Saint-Germain
FC Nantes–Stade Rennais
AS Monaco–OGC Nice
Lille OSC–Stade Brestois
Montpellier HSC–RC Lens
Stade de Reims–Toulouse FC

26. FORDULÓ
Március 5.

Toulouse FC–Clermont Foot
Stade de Reims–AC Ajaccio
Stade Rennais–Olympique de Marseille
RC Strasbourg Alsace–Stade Brestois
Montpellier HSC–Angers SCO
ESTAC Troyes–AS Monaco
Olympique Lyonnais–FC Lorient
OGC Nice–AJ Auxerre
Paris Saint-Germain–FC Nantes
RC Lens–Lille OSC

27. FORDULÓ
Március 12.

AJ Auxerre–Stade Rennais
FC Nantes–OGC Nice
Lille OSC–Olympique Lyonnais
AC Ajaccio–Montpellier HSC
Stade Brestois–Paris Saint-Germain
Clermont Foot–RC Lens
Angers SCO–Toulouse FC
AS Monaco–Stade de Reims
FC Lorient–ESTAC Troyes
Olympique de Marseille–RC Strasbourg Alsace

28. FORDULÓ
Március 19.

ESTAC Troyes–Stade Brestois
Montpellier HSC–Clermont Foot
OGC Nice–FC Lorient
Olympique Lyonnais–FC Nantes
Paris Saint-Germain–Stade Rennais
RC Lens–Angers SCO
RC Strasbourg Alsace–AJ Auxerre
Stade de Reims–Olympique de Marseille
Toulouse FC–Lille OSC
AC Ajaccio–AS Monaco

29. FORDULÓ
Április 2.

Lille OSC–FC Lorient
FC Nantes–Stade de Reims
Angers SCO–OGC Nice
AS Monaco–RC Strasbourg Alsace
Clermont Foot–AC Ajaccio
Paris Saint-Germain–Olympique Lyonnais
Stade Rennais–RC Lens
Olympique de Marseille–Montpellier HSC
AJ Auxerre–ESTAC Troyes
Stade Brestois–Toulouse FC

30. FORDULÓ
Április 9.

FC Nantes–AS Monaco
AC Ajaccio–AJ Auxerre
Montpellier HSC–Toulouse FC
OGC Nice–Paris Saint-Germain
Olympique Lyonnais–Stade Rennais
Angers SCO–Lille OSC
RC Lens–RC Strasbourg Alsace
Stade de Reims–Stade Brestois
ESTAC Troyes–Clermont Foot
FC Lorient–Olympique de Marseille

31. FORDULÓ
Április 16.

RC Strasbourg Alsace–AC Ajaccio
Olympique de Marseille–ESTAC Troyes
Toulouse FC–Olympique Lyonnais
AJ Auxerre–FC Nantes
Clermont Foot–Angers SCO
Lille OSC–Montpellier HSC
Paris Saint-Germain–RC Lens
Stade Brestois–OGC Nice
AS Monaco–FC Lorient
Stade Rennais–Stade de Reims

32. FORDULÓ
Április 23.

Angers SCO–Paris Saint-Germain
AC Ajaccio–Stade Brestois
Stade de Reims–RC Strasbourg Alsace
FC Nantes–ESTAC Troyes
Olympique Lyonnais–Olympique de Marseille
Montpellier HSC–Stade Rennais
AJ Auxerre–Lille OSC
OGC Nice–Clermont Foot
FC Lorient–Toulouse FC
RC Lens–AS Monaco

33. FORDULÓ
Április 30.

AS Monaco–Montpellier HSC
Clermont Foot–Stade de Reims
Lille OSC–AC Ajaccio
Olympique de Marseille–AJ Auxerre
Paris Saint-Germain–FC Lorient
ESTAC Troyes–OGC Nice
Stade Rennais–Angers SCO
Stade Brestois–FC Nantes
RC Strasbourg Alsace–Olympique Lyonnais
Toulouse FC–RC Lens

34. FORDULÓ
Május 7.

Stade de Reims–Lille OSC
FC Nantes–RC Strasbourg Alsace
OGC Nice–Stade Rennais
ESTAC Troyes–Paris Saint-Germain
RC Lens–Olympique de Marseille
Olympique Lyonnais–Montpellier HSC
FC Lorient–Stade Brestois
AJ Auxerre–Clermont Foot
AC Ajaccio–Toulouse FC
Angers SCO–AS Monaco

35. FORDULÓ
Május 14.

Stade Rennais–ESTAC Troyes
Stade Brestois–AJ Auxerre
Toulouse FC–FC Nantes
RC Strasbourg Alsace–OGC Nice
Paris Saint-Germain–AC Ajaccio
Olympique de Marseille–Angers SCO
Montpellier HSC–FC Lorient
AS Monaco–Lille OSC
Clermont Foot–Olympique Lyonnais
RC Lens–Stade de Reims

36. FORDULÓ
Május 21.

AC Ajaccio–Stade Rennais
Lille OSC–Olympique de Marseille
AJ Auxerre–Paris Saint-Germain
FC Nantes–Montpellier HSC
ESTAC Troyes–RC Strasbourg Alsace
FC Lorient–RC Lens
OGC Nice–Toulouse FC
Olympique Lyonnais–AS Monaco
Stade Brestois–Clermont Foot
Stade de Reims–Angers SCO

37. FORDULÓ
Május 27.

RC Strasbourg Alsace–Paris Saint-Germain
Stade Rennais–AS Monaco
Olympique Lyonnais–Stade de Reims
Angers SCO–ESTAC Troyes
Clermont Foot–FC Lorient
Lille OSC–FC Nantes
Montpellier HSC–OGC Nice
Olympique de Marseille–Stade Brestois
RC Lens–AC Ajaccio
Toulouse FC–AJ Auxerre

38. FORDULÓ
Június 3.

AC Ajaccio–Olympique de Marseille
ESTAC Troyes–Lille OSC
AJ Auxerre–RC Lens
AS Monaco–Toulouse FC
FC Lorient–RC Strasbourg Alsace
FC Nantes–Angers SCO
OGC Nice–Olympique Lyonnais
Paris Saint-Germain–Clermont Foot
Stade Brestois–Stade Rennais
Stade de Reims–Montpellier HSC

AZ ELŐZŐ IDÉNY ADATBANKJA ITT!