Egy góllal kikaptak Bölöniék az osztályozó első mérkőzésén

2024.05.30. 20:25
AFP
A Metz 2–1-re kikapott a St.-Étienne otthonában a francia labdarúgó-élvonalbeli szereplésről döntő osztályozós párharc első mérkőzésén.

LIGUE 1
OSZTÁLYOZÓ, DÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉS
St.-Étienne–Metz 2–1 (1–1)
St.-Étienne, Geoffroy-Guichard Stadion, 40 000 néző. V: Millot
St.-Étienne: Larsonneur – Macon (D. Appiah, 72.), Batubinsika, Nade, Pétrot – Mueffek (Fomba, 80.),  Tardieu, Chambost – Cardona (Bentajg, 86.), I. Sissoko, Cafaro (Mbuku, 85.). Vezetőedző: Olivier Dall'Oglio
Metz: Oukidja – M. Colin, I. Traoré, S. Sané, Udol – Jean Jacques, N'Doram, L. Camara (Atta, 90.) – Sabaly (Van de Kerkhof, 42.), Mikautadze, P. Diallo (Lamkel Zé, 73.). Vezetőedző: Bölöni László
Gólszerző: I. Sissoko (19.), Cardona (81.), ill. I.  Traoré (45.)

Nem tudni, vajon a Ligue 1-ben a 16. helyet elérő, ezáltal a biztos kiesést elkerülő lotaringai csapatot a pályát beborító görögtüzek füstje zökkentette-e ki, mindenesetre nem kezdett jól, már a 19. percben hátrányba került a másodosztályt harmadik pozícióban záró, letámadással operáló házigazdával szemben: Ibrahim Sissoko ügyes labdaátvétel után kihasználta az első nagyobb lehetőségét.

A játékrész utolsó percében azonban villantak a vendégek, a 37 éves      Ismaël Traoré fejelt szögletet követően a kapuba. A fordulás után inkább a hazaiak veszélyeztettek, és miután a hajrában Irvin Cardona fejesével növelték előnyüket, a párharc vasárnapi visszavágóját a tízszeres bajnok Saint-Étienne várja egygólos előnyből. 2–1