Vb 2022: kínlódtak a németek, de fordítottak a románok ellen

K. Zs.K. Zs.
2021.10.08. 22:43
Német gólöröm Hamburgban (Fotó: AFP)
Németország jó ideig vesztésre állt Románia ellen, de végül fölényét gólokra váltva 2–1-re legyőzte vendégét a 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének pénteki játéknapján, és megerősítette helyét a J-csoport élén. Horvátország és Oroszország egyaránt nyert, a két válogatott továbbra is azonos pontszámmal áll a H-csoport első, második helyén.

J-CSOPORT

Hamburgban 25 000 néző előtt kezdődött meg a Németország–Románia csata, és a többség megdöbbenésére már a 9. percben vezettek a vendégek: a jobb oldalon meglóduló Ianis Hagi három német védőt leküzdve lőtt Marc-André ter Stegen kapujába (Manuel Neuer izomsérülés miatt nem állhatott a nationalelf kapujába). A második félidőben Serge Gnabry remek alsó sarkos lövéssel egyenlített, majd a 81. percben a csereként beálló Thomas Müller közelről a győztes gólt is bevágta.

Észak-Macedónia négy gólt vágva érvényesítette a papírformát Vaduzban Liechtenstein ellen, és meg is előzte Örményországot, amely hiába állt jobban sokáig Izland ellen, csak egy ponttal indulhat haza Reykjavíkból.

H-CSOPORT

Ivan Perisic közeli lövésével Horvátország az első félidő hajrájában előnybe került Larnacában, majd a hajrában két újabb gólt szerezve fölényes sikert aratott Ciprus felett. Három pontot ért egy szlovák öngól Oroszországnak is Kazanyban, így folytatódik a horvát, orosz versenyfutás az első helyért. Szlovénia kiütéses győzelmet aratott Málta ellen Ta'Qaliban, így életben tartotta halovány reményeit, Szlovákia azonban gyakorlatilag elszállt.

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
7. FORDULÓ

H-CSOPORT
Málta–Szlovénia 0–4 (Ilicic 27., 60., Sporar 50., Sesko 67.)
Oroszország–Szlovákia 1–0 (Skriniar 24. – öngól)
Ciprus–Horvátország 0–3 (Perisic 45+2., Gvardiol 80., Livaja 90+2.)

J-CSOPORT
Németország–Románia 2–1 (Gnabry 52., T. Müller 81., ill. Hagi 9.)
Izland–Örményország 1–1 (Í. B. Jóhannesson 77., ill. K. Hovhaniszjan 34.)
Liechtenstein–Észak-Macedónia 0–4 (D. Velkovszki 39., Alioszki 66. – 11-esből, Nikolov 74., Csurlinov 83.)