NS: vb-jelentés Kazanyból és Kalinyingrádból – szombat

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.06.29. 23:29
A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk.

Kollégánk Kazanyból jelentkezett, ahol szombaton a franciák és az argentinok összecsapásával megkezdődik az oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntője. A dél-amerikaiak igencsak megszenvedtek a továbbjutásért a csoportjukban, ám előnyükre válhat, hogy a Nigéria elleni meccsen már teljes sebességre kapcsoltak, míg Didier Deschamps együttese beletaposott a fékbe, és egy igen lagymatag mérkőzésen végzett gól nélküli döntetlenre Dániával. Hogy mi lehet mindennek a következménye, kiderül előzetesünkből.
Kollégánk Kazanyból jelentkezett, ahol szombaton a franciák és az argentinok összecsapásával megkezdődik az oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntője. A dél-amerikaiak igencsak megszenvedtek a továbbjutásért a csoportjukban, ám előnyükre válhat, hogy a Nigéria elleni meccsen már teljes sebességre kapcsoltak, míg Didier Deschamps együttese beletaposott a fékbe, és egy igen lagymatag mérkőzésen végzett gól nélküli döntetlenre Dániával. Hogy mi lehet mindennek a következménye, kiderül előzetesünkből.

Kiküldött munkatársunk Kalinyingrádban ott volt a belga és az angol válogatott csoportmérkőzését követő sajtótájékoztatón, ahol hosszasan elbeszélgetett egy belga szakíróval is. A Het Nieuwsblad tudósítója szerint a belga kapitány ez alkalommal nem örült őszintén a szigetországiak legyőzésének, hiszen ezzel csapata a nehezebbnek tartott ágra került a világbajnokság egyenes kieséses szakaszában. A belga kolléga arra is vállalkozott, hogy röviden értékelje a „vörös ördögök″ tartaléksorából főszereplővé előrelépő futballisták teljesítményét.

Magyarországon nagyvonalúan jutalmazza az állam az olimpián érmes sportolókat, illetve edzőiket. Hogy a legsikeresebb versenyzők manapság tisztes életjáradékot kapnak, abban szerepe volt a korábbi olimpiai bajnok Gedó Györgynek is. München aranyérmesét mélyen megérintette számos sporttársának nehéz sorsa, ezért 1998-ban egy nemzetközi visszhangot is kiváltó performanszra vállalkozott: cipőt pucolt a Hősök terén. E figyelemfelhívásnak is köszönhető, hogy 2004-ben megszületett az olimpiai életjáradék. Sok sportember azonban nem számíthat efféle biztos öregséget jelentő nyugdíjra, kérdés, lehet-e bővíteni a kedvezményezettek körét.

Hosszabbítás mellékletünkben bemutatjuk a Sallai családot. A papa, Tibor, élvonalbeli futballista volt, legnagyobb sikerét a Csank János vezette Váccal érte el, amellyel bajnoki címet nyert. De arra is roppant büszke, hogy BEK-meccset játszhatott a Bp. Honvéd színeiben. A lány, Nikolett kézilabdázó, legutóbb az MTK együttesében szerepelt, a következő bajnokságot pedig már Egerben kezdi el. A család legnevesebb tagja Roland, aki pillanatnyilag a ciprusi APOEL légiósa, s arról álmodik, hogy egy nap csatlakozhat a Real Madridhoz. Hogy miként alakult eddigi pályafutása, megtudják írásunkból.

 

Legfrissebb hírek

Rossi: Három pontot kiengedtünk a kezünkből; Szatmári András: Küzdök a helyemért a csapatban

E-újság
2 órája

Varga duplája is kevés volt, Portugália győzött; Kós Hubert: Bowman is akarja a világcsúcsot kétszáz háton – én is!

E-újság
Tegnap, 1:05

Az egy pont is jó? Jönnek a portugálok; Carlos Alcaraz, a 22 éves legenda

E-újság
2025.09.08. 23:12

Rossi: A bíró úgy döntött, hogy birkózómeccset vezet; Ádám Martin: Az idén már aligha játszom

E-újság
2025.09.08. 00:34

Álomrajt után 12 ember ellen tízzel hősies döntetlen; élet és halál meccsét játsszák a németek

E-újság
2025.09.07. 00:05

Marco Rossi: Hét éve maximálisan elhivatott vagyok, ez nem változott; Kevin Kilbane: Ez lesz az ír labdarúgás elmúlt tíz évének legfontosabb mérkőzése

E-újság
2025.09.06. 07:05

Marco Rossi optimizmusát a támadók jó formája erősítheti; Máté Csaba: Amióta megérkeztünk, nem kaptunk ki a bajnokságban

E-újság
2025.09.04. 23:56

Keresztes Krisztián barátkozik a skót akcentussal; Yohan Croizet sok ismerőssel találkozik Diósgyőrben

E-újság
2025.09.03. 23:06
Ezek is érdekelhetik