A trinidadiak meglepőn jól tartották állásaikat – és a gól nélküli eredményt – a sztárjaik több mint felét bevető argentinok ellen, Rodrigo Palacio csak az első félidő hosszabbításában juttatta előnyhöz övéit. A szünet utáni húsz percben aztán újabb két góllal nőtt Argentína előnye – Javier Mascherano is betalált, a válogatottban harmadszor, ezt megelőző két találatát a 2007-es Copa Américán szerezte –, amely egyben le is zárta a találkozó érdemi részét. Lionel Messi végig a pályán lehetett, de aligha ez volt élete mérkőzése, Gonzalo Higuaín és Sergio Agüero viszont egyetlen percet sem kapott.
Luis Suárez nélkül, a csatársorban Diego Forlánt és Edinson Cavanit azért bevetve hozta a kötelező győzelmet Uruguay. A dél-amerikaiak első gólját a rutinos duó hozta össze az első félidő hajrájában, majd a győzelmet a végjátékban biztosították be.
Nem a legjobb összeállításában kezdett Chile, meg is látszott a játékán, még inkább az eredményességén. Az északírek a hajráig jól tartották magukat, ám akkor már elfáradva nem bírtak a kispadról frissen beszálló, amúgy is más szinten mozgó riválissal. A 60. percben beszálló Alexis Sánchez három perc alatt kétszer is előkészítőként jeleskedett, másik két cseretársa – Eduardo Vargas és Mauricio Pinilla – pedig góljainak a számát gyarapította. Említsük meg, Arturo Vidal a 77. percben még 0–0-nál szállt be…
Gervinho korai gólja jó alaphangulatot teremtett az amúgy is kiváló erőkből álló elefántcsontpartiak számára a folytatáshoz, majd az első találatot szerző afrikai játékos még a szünet előtt visszaadta a gólpasszos kölcsönt Didier Drogbának. A 60. perctől sorra jöttek az elefántcsontparti cserék, a közép-amerikaiak pedig büntetőből szépítettek: a fehérváriak légiósa, Arturo Álvarez volt eredményes.
FELKÉSZÜLÉSI LABDARÚGÓ MÉRKŐZÉSEK