Hiába készültek, Dél-Afrikában gond van a biztonsággal

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.06.10. 11:11
null
A fokozott rendőri felügyelet ellenére Johannesburgban nem veszélytelen az élet (Fotó: Reuters)
Továbbra is aggódnak a saját biztonságuk miatt a pénteken kezdődő dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságon résztvevő csapatok és szurkolók, pedig a helyi kormány nagyszabású intézkedésekkel készült a rendezésre.

A torna hivatalos honlapján megjelent biztonsági tájékoztató szerint a mérkőzéseknek otthont adó kilenc várost a hatóságok részekre osztották, s külön figyelmet fordítanak a nemzetközi szövetség (FIFA) kihelyezett központjára, a stadionokra, a válogatottak és a külföldi drukkerek szálláshelyeire, a parkokra és éttermekre, valamint a turistaközpontokra.

A helyszíneken összesen mintegy negyven helikopter teljesít szolgálatot, tíz vízágyú áll készenlétben, az autópályák biztosítására pedig száz autó áll rendelkezésre, s 41 ezer rendőr dolgozik folyamatosan. A kormány négy mozgatható parancsnoki központot építtetett, amelyek élőképen tudják követni a helikopterek, repülőgépek, illetve a 300 biztonsági kamera által rögzített felvételeket. Ezeket természetesen a világbajnokság után is használni fogják.

Ezek mellett 100 ezer tartalékos rendőrre számíthatnak a szervezők, s a vb-n résztvevő országok szintén küldtek rendfenntartó egységeket Dél-Afrikába, akik a helyi erőket segítik a nyelvi és kulturális akadályok leküzdésében.

A szurkolók számára létrehoztak egy 24 órán keresztül működő, több nyelven hívható telefonszámot, amelyen bárki bejelentheti, ha segítségre van szüksége.

A meghozott intézkedések ellenére a helyszínen tartózkodóknak továbbra is súlyos aggályaik vannak, s a helyzetet csak rontja, hogy ismeretlen tettesek szerdán hajnalban hotelszobájukban, fegyverrel raboltak ki három újságírót – két portugált és egy spanyolt –, majd napközben Johannesburgban négy kínai tollforgatót az utcán, autójukban ért támadás.

NSO VB-ADATBANK
Június 11-én a Dél-Afrika–Mexikó nyitó mérkőzéssel megkezdődik a 2010-es labdarúgó-világbajnokság, és egy hónapra mindenki a futball legnagyobb seregszemléjére figyel. Tegyék meg Önök is, a Nemzeti Sport Online foci-vb-adatbankja segítségével: csapatprofilok, játékosadatlapok, statisztikák, mezek, stadionok, válogatottbemutatók, beharangozó sorozatok, letölthető szurkolói szoftver – minden, amit a világbajnokságról tudni kell! 

 

Legfrissebb hírek

A spanyol harmadosztályba igazolhat Mario Balotelli – csütörtöki transzferhíradó

Minden más foci
2025.07.31. 21:30

Újabb világbajnok labdarúgó távozott Madridból – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.07.31. 10:05

Kl-selejtező: a fájó vereség után is optimisták a kassaiak, jön a visszavágó!

Európa-konferencialiga
2025.07.31. 08:33

A Chelsea az Ajaxszal, Alexander Isak a Liverpoollal egyezett meg – szerdai transzferhíradó

Minden más foci
2025.07.30. 23:15

A Leverkusen kulcsemberével erősített a Premier League újonca – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.30. 11:50

Megoszlott olvasóink véleménye a Dominik-névadásról

Magyar válogatott
2025.07.30. 11:19

Thomas Müller Kanadába szerződik; Neymar európai klubbal tárgyal – keddi transzferhíradó

Minden más foci
2025.07.29. 23:10

Szoboszlai-hatás? Évek óta a Dominik a legnépszerűbb fiúnév Magyarországon

Magyar válogatott
2025.07.29. 15:12
Ezek is érdekelhetik