F1: az FIA elmagyarázta, miért nem büntették meg Bottast

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.07.09. 18:56
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) az Osztrák Nagydíj után elmagyarázta, miért volt szabályos Valtteri Bottas rajtja.

A verseny után Sebastian Vettel és Daniel Ricciardo is kérdőre vonta Bottas rajtjának szabályosságát, sőt, az interneten olyan videók jelentek meg, amelyeken tisztán látszik, hogy a Mercedes bemozdul, miközben még a piros lámpák égnek.Sebastian Vettel és Daniel Ricciardo is kérdőre vonta Bottas rajtjának szabályosságát, sőt, az interneten olyan videók jelentek meg, amelyeken tisztán látszik, hogy a Mercedes bemozdul, miközben még a piros lámpák égnek.

BOTTAS RAJTJA

A futam sportfelügyelő testülete a rajt mérési rendszerének adatait látva nem találta szükségesnek Bottas megbüntetését, majd a futam után magyarázatot adott arra, miért volt szabályos a rajt.

A magyarázat szerint a lámpák kialvása előtt megengedett minimális bemozdulás, amely amiatt következik be, hogy a versenyző a rajt előtt még állít a kuplungján. Ez már húsz éve így van az F1-ben, s ezt az indulók elfogadják.

Az FIA magyarázata szerint Bottas bemozdulása ezen határon belül volt még, ezért szabályosnak minősíthető.

„Nagyon kis mozgásterük van a versenyzőknek, ebből Valtteri Bottas nem lépett ki az Osztrák Nagydíjon – mondta az FIA szóvivője. – Egyszerűen fogalmazva hihetetlenül pontosan megtippelte, mikor alszanak ki a lámpák. Az a bemozdulás, amit a lámpák kialvása előtt láttunk, még megengedett.”

Az FIA azt nem részletezte, mekkora bemozdulást lehet megúszni büntetés nélkül.

Legfrissebb hírek

Newey már gőzerővel dolgozik a 2026-os autón – sikerre vezeti az Aston Martint?

F1
2 órája

Meghallgatták a versenyzőket, az FIA enyhített a sokat bírált szabályokon

F1
3 órája

Elszalasztott lehetőségek, hiányzó tempó – Alonso Szirotkin sorsára juthat Stroll mellett?

F1
Tegnap, 12:26

A későbbi királynő is az Alfa Romeókat csodálta – 75 éve indult a Formula–1-es vb-sorozat

F1
Tegnap, 10:35

„Jó lenne, ha kapna egy második esélyt a Cadillactől" – Vettel bízik benne, hogy Mick Schumacher visszatér az F1-be

F1
2025.05.12. 11:23

Pérez az Alpine-nal is tárgyal, de akár a Mercedesnél is kiköthet – sajtóhír

F1
2025.05.10. 17:52

Marko nem vár fordulatot az imolai fejlesztésektől; veszélyben lehet Horner pozíciója a Red Bullnál?

F1
2025.05.10. 13:14

Rali: Jos Verstappen először versenyez murván

Egyéb autó-motor
2025.05.09. 21:25
Ezek is érdekelhetik