F1: nem a 2009-es baleset Massa legrosszabb ferraris emléke

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.11.21. 15:59
Felipe Massa nem a 2009-es Magyar Nagydíj időmérőjén elszenvedett súlyos balesetét, hanem az egy évvel későbbi Német Nagydíjat nevezte meg ferraris pályafutása mélypontjának. A Scuderiától az idény végén nyolc szezon után távozó pilóta a Brazil Nagydíj hivatalos sajtótájékoztatóján beszélt erről.

Massát kifaggatták a Ferrarinál töltött időszakáról, s amikor rákérdeztek, melyik a legkeserűbb pillanata, sokan arra számítottak, hogy a 2009-es hungaroringi időmérőt említi, amelyen az előtte haladó autóból kirepülő rugó úgy fejen találta, hogy életveszélyes koponyasérülést szenvedett.

Ám Massa röviden annyit mondott, hogy a 2010-es Német Nagydíj a legrosszabb emlékem, ami szintén nem szorul különösebb magyarázatra: napra pontosan egy évvel a baleset után a győzelem felé száguldott, amikor rászóltak a fülére, engedje el Fernando Alonsót, akinek valós esélye volt a világbajnoki cím megnyerésére. Massa azóta sem került olyan közel futamgyőzelemhez, amelynek a 2008-as Brazil Nagydíjon örülhetett (volna, ha nincs az elbukott vb…) legutóbb.

A legjobb pillanata a 2006-os Brazil Nagydíjon aratott győzelme volt. „Emlékezzenek csak, Ayrton Senna számára is többet jelentett a Brazil Nagydíj megnyerése, mint a világbajnoki cím" – magyarázta Massa.

Legfrissebb hírek

Marko nem vár fordulatot az imolai fejlesztésektől; veszélyben lehet Horner pozíciója a Red Bullnál?

F1
2 órája

Rali: Jos Verstappen először versenyez murván

Egyéb autó-motor
18 órája

Ki kicsoda? Íme, a Formula–1-es csapatok kulcsfigurái

Képes Sport
2025.05.07. 17:17

Az idősebbik Sainz is harcba szállhat az FIA elnöki posztjáért – sajtóhír

F1
2025.05.07. 14:36

Cserél az Alpine: Colapinto veszi át Doohan helyét Imolától – hivatalos

F1
2025.05.07. 09:13

F1: távozott az Alpine csapatfőnöke, ideiglenesen Briatore veszi át a helyét

F1
2025.05.06. 22:14

„Sainzot is elengedjem?" – a Ferrarinál izzott a rádió Miamiban, de senkiben sem maradtak rossz érzések

F1
2025.05.05. 13:09

„Összeütköztök vagy nem előzöl" – Norris szerint Verstappen azt csinál, amit csak szeretne

F1
2025.05.05. 02:36
Ezek is érdekelhetik