Davidson volt a második edzés legjobbja

2006.05.12. 15:47
Két tesztpilóta volt a leggyorsabb a Formula–1-es Spanyol Nagydíj második szabadedzésén. Az első helyet Anthony Davidson (Honda) szerezte meg, aki az egyórás gyakorláson szinte végig kint volt a pályán. A második Robert Doornbos (Red Bull-Ferrari) lett, míg a harmadik időt a hazai pályán versenyző, világbajnok Fernando Alonso (Renault) autózta.
Anthony Davidson az idén is főszereplője a szabadedzéseknek
Reuters
Reuters

A Renault-ra és a Ferrarira nem lehetett panasz a Formula–1-es Spanyol Nagydíj második szabadedzésén, a McLaren-Mercedes azonban ismét gyengélkedett.

A három éllovas istálló közül a Renault leegjobbja, Fernando Alonso a harmadik, a Ferrari frontembere, Michael Schumacher a hatodik, Kimi Räikkönen, a McLaren menője viszont csak a 15. legjobb időt érte el.

Igaz persze, hogy a wokingiak pilótái a délelőtti passzivitás után most sem erőltették meg magukat nagyon, hiszen Räikkönen hat perccel az edzés vége előtt jött ki először a pályára, és Juan Pablo Montoya is csak öt kört tett meg az egy óra alatt.

Az élen a rengeteget dolgozó Anthony Davidson zárt 1:16,533 perces eredménnyel. A Honda pilótája 38-szor ment körbe a Circuit de Catalunyán, ami azt jelenti, hogy szinte megállás nélkül hajtotta az autót.

Szavazás

Ki lesz a Formula–1 világbajnoka 2006-ban?

Írja be az itt látható számot!
Robert Doornbos – akiről ma derült ki, hogy a katalán verseny után ő lesz Christian Klien helyett a Red Bull versenypilótája – égett a bizonyítási vágytól, és ezt a második helye is jelzi.

Fernando Alonso valamivel több mint fél órával a tréning vég előtt jelent meg először a pályán, és nemsokára a lista élére ugrott. Őt háromnegyed három után két perccel előzte meg Doornbos, majd a végén jött Davidson, és ő állt az élre.

Michael Schumachernek volt még egy biztató próbálkozása a végén – az utóbbi két futamot megnyerő német az első szektorban a leggyorsabb volt –, de a nagy forgalom miatt már nem tudott javítani.