El: nagy győzelmet aratott az ifjú magyar holland csapata

2012.08.02. 21:40
A fiatal magyar Otigba Kennethet foglalkoztató holland Heerenveen hazai pályán négygólos győzelmet aratott román vetélytársa, a Rapid Bucuresti felett a labdarúgó Európa-liga 3. selejtezőkörének csütörtöki játéknapján.

A győzelmét a második félidőben kiütésessé hizlaló Heerenveen nevezte a fiatal magyar utánpótlás-válogatott labdarúgót a mérkőzésre, de végül nem küldte harcba a kispadról.

Egy érdekesség Genfből: a Servette otthonában döntetlent kiharcoló Rosenborg góllövője ismét Borek Dockal volt. A 23 éves cseh középpályásnak ez volt a negyedik El-mérkőzése a trondheimiek soraiban, és minden alkalommal gólt szerzett.

A játéknapról korábban kiadott híreink:

Két góllal nyert odahaza a Honvéd-verő Anzsi

Súlyos verést kapott Lovrencsics Gergő csapata

EURÓPA-LIGA
3. selejtezőkör, 1. mérkőzések
Heerenveen (holland)–Rapid Bucuresti (román) 4–0 (Djuricsics 9., 64., De Roon 69., Fazli 89.)
Twente (holland)–Mladá Boleslav (cseh) 2–0 (Fer 52., Chadli 58.)
Servette (svájci)–Rosenborg (norvég) 1–1 (Schneider 68., ill. Dockal 81.)
Steaua Bucuresti (román)–Spartak Trnava (szlovák) 0–1 (Mikovic 6.)
Korábban közölt eredmények
KuPS Kuopio (finn)–Bursaspor (török) 1–0 (Puri 73.)
Arszenal Kijev (ukrán)–ND Mura 05 (szlovén) 3–0 (Mazilu 6., Kovpak 61., Matoukou 83.)
Dila Gori (grúz)–Anorthoszisz Famagusta (ciprusi) 0–1 (Okkasz 69.)
Bnei Jehuda Tel-Aviv (izraeli)–PAOK (görög) 0–2 (Georgiadisz 62., Athanasziadisz 72.)
Ruch Chorzów (lengyel)–Viktoria Plzen (cseh) 0–2 (Stípek 80., Duris 85.)
Tromsö (norvég)–Metalurh Doneck (ukrán) 1–1 (Ondrásek 43., ill. D. Lazics 88.)
Ried (osztrák)–Legia Warszawa (lengyel) 2–1 (Gartler 52., A. Hadzic 62. – 11-esből, ill. Ljuboja 85.)
AIK Solna (svéd)–Lech Poznan (lengyel) 3–0 (Lorentzson 60., Borges 78., Lundberg 86.)
Kalmar FF (svéd)–Young Boys (svájci) 1–0 (S. Andersson 18.)
APOEL (ciprusi)–Aalesund (norvég) 2–1 (Mário Sérgio 34., Aloneftisz 80., ill. Stewart 16.)
Anzsi Mahacskala (orosz)–Vitesse (holland) 2–0 (Satov 63., Szmolov 74.)