Felkészülés: Laidouni betalált, az Union simán verte az Atalantát

B. A.B. A.
2023.08.05. 18:30
Laidouni szerezte az Union Berlin vezető találatát (Fotó: Getty Images)
A német Union Berlin felkészülési mérkőzésen 4–1-re legyőzte az olasz Atalantát. A berliniek első gólját a Ferencvárostól Németországba igazoló Aissa Laidouni szerezte. Bölöni László csapata, a Metz nyert holland ellenfele ellen, míg a Newcastle United két góllal nyert a Fiorentina ellen.

Az angol Newcasle United Miguel Almirón találatával szerzett vezetést a 38. percben. A paraquayi játékos már harmadik gólját lőtte a felkészülési időszak során. A Juventus kizárása okán az Ekl-ben indulható Fiorentina hiába próbálkozott hét kapura lövéssel, Martin Dubravkának csak egyszer kellett védenie. A 2–0-s végeredményt Alexander Isak állította be.

Az Union Berlin a Ferencvárostól érkező Aissa Laidouni góljával szerzett vezetést az Atalanta ellen. A német fővárosi csapat nem állt meg: előbb Kevin Behrens növelte a berliniek előnyét, majd az elefántcsontparti David Fofana is duplázott. Az Atalanta a Manchesterbe szerződő Höjlund hiányában a vendégek részéről csak Mario Pasalic volt eredményes.

Szintén felkészülési mérkőzésen Bölöni László csapata, a francia Metz idegenben 1–0-ra legyőzte a holland Heerenveent, míg Kerkez Milos korábbi klubja, a holland AZ Alkmaar Ernest Poku góljával nyert a Bologna ellen.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Newcastle United (angol)–Fiorentina (olasz) 2–0 (Almirón 38., Isak 82.)
Heerenveen (holland)–Metz (francia) 0–1 (Mikautadze 52.)
Union Berlin (német)–Atalanta (olasz) 4–1 (Laidouni 8., Behrens 25., Fofana 28., 51., ill. Pasalic 33.)
AZ Alkmaar (holland)–Bologna (olasz) 1–0 (Poku 48.)

KORÁBBAN
Bayer Leverkusen (német)–West Ham United (angol) 4–0
(Hofmann 9., Kehrer 24. – öngól, Boniface 38., Andrich 70. – 11-esből)
Manchester United (angol)–Lens (francia) 3–1 (Rashford 49., Antony 53., Casemiro 59. ill. Sotoca 23.)
Fulham (angol)–Hoffenheim (német) 2–1 (Jiménez 52., C. Bassey 73. ill. Prömel 57.)