El: az Augsburg Belgrádban ismételte meg az Arsenal csodáját

2015.12.10. 23:17
Itt a harmadik Erik Lamela-gól (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének záró fordulójában az Augsburg Belgrádban, hátrányból fordítva harcolta ki a továbbjutást. A német csapat egészen a 89. percig kiesésre állt, ám akkor jött Raúl Bobadilla...

AZ A–F-CSOPORTOK MÉRKŐZÉSEIRŐL SZÓLÓ ÖSSZEFOGLALÓNKAT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

G-CSOPORT
Saint-Étienne (francia)–Lazio (olasz) 1–1 (Eysseric 76., ill. Matri 52.)
Dnipro Dnipropetrovszk (ukrán)–Rosenborg (norvég) 3–0 (Matheus 35., 60., Sahov 79.)

Nemcsak a továbbjutók kiléte dőlt már el, hanem az is, hogy a Lazio nyeri meg a csoportot, és a Saint-Étienne lesz a második. A két csapat 1–1-es egymás elleni döntetlennel tudta le a kötelezőt, a harmadik helyen a Rosenborgot 3–0-ra megverő Dnipro Dnipropetrovszk végzett.

A G-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Lazio 6 4 2 0 13–6 +7 14
2. Saint-Étienne 6 2 3 1 10–7 +3 9
3. Dnipro 6 2 1 3 6–8 –2 7
4. Rosenborg 6 0 2 4 4–12 –8 2

H-CSOPORT
Skënderbeu (albán)–Lokomotiv Moszkva (orosz) 0–3 (Taraszov 18., Niasse 89., Szamedov 91.)
Sporting CP (portugál)–Besiktas (török) 3–1 (Szlimani 67., B. Ruiz 72., 78., ill. Gomez 58.)

Ez a csoport már jóval több izgalmat tartogatott a záró napra. A Besiktasnak a döntetlen is elég lett volna a Lisszabonban, így amikor az 58. percben Mario Gomez találatával előnybe került, fél lábbal már a legjobb 32 között volt. A Sporting azonban tíz perc alatt háromszor válaszolt, és győzelmével megelőzte a török gárdát. Amely ezzel kiesett, hiszen a Lokomotiv Moszkva 3–0-ra nyert a Skënderbeu vendégeként, és szintén megelőzte.

A H-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Lokomotiv Moszkva 6 3 2 1 12–7 +5 11
2. Sporting 6 3 1 2 14–11 +3 10
3. Besiktas 6 2 3 1 7–6 +1 9
4. Skënderbeu 6 1 0 5 4–13 –9 3

I-CSOPORT
Fiorentina (olasz)–Belenenses (portugál) 1–0 (Babacar 67.)
Lech Poznan (lengyel)–Basel (svájci) 0–1 (Boëtius 50.)

A Lech Poznannak minimális esélye volt a továbbjutásra, amihez mindenek előtt le kellett volna győznie a Baselt. Nos, a projekt már ezen a ponton megbukott, a Kádár Tamást végig a soraiban tudó lengyel alakulat ugyanis kikapott a svájciaktól. Holman Dávidot nem cserélte be a Lech edzője, Lovrencsics Gergő nem került be a Poznan keretébe.

A Basel mögött a Fiorentina jutott tovább másodikként, miután hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Belenensest.

AZ I-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Basel 6 4 1 1 10–5 +5 13
2. Fiorentina 6 3 1 2 11–6 +5 10
3. Lech Poznan 6 1 2 3 2–6 –4 5
4. Belenenses 6 1 2 3 2–8 –6 5

J-CSOPORT
Tottenham Hotspur (angol)–Monaco (francia) 4–1 (Lamela 2., 15., 38., T. Carroll 78., ill. El Shaarawy 61.)
Anderlecht (belga)–Qarabag (azeri) 2–1 (Najar 28., Okaka 31., ill. Dani Quintana 26.)

A Monaco annak reményében lépett pályára a Tottenham vendégeként, hogy egy győzelemmel esélyt adjon magának a továbbjutásra. Nos, a remény kis túlzással két percig élt: Erik Lamela már rögvest a meccs elején betalált, a Spurs pedig az argentin támadó vezetésével gyakorlatilag a szünetre kiütötte a hercegségbelieket, és végül 4–1-re nyert. Lamela mesterhármasig jutott már az első játékrészben, míg a másik meccsen az Anderlecht a Qarabag elleni sikerrel biztosította be továbbjutását.

K-CSOPORT
Aszterasz Tripolisz (görög)–Schalke (német) 0–4 (Di Santo 29., Choupo-Moting 37., 78., Meyer 86.)
APOEL (ciprusi)–Sparta Praha (cseh) 1–3 (Cavenaghi 6., ill. Juli
s 63., Lafata 77., 87.)

A továbbjutó helyeket tekintve már nem volt különösebb tétje a kvartett meccseinek. A Schalke görögországi könnyed győzelmével biztosította be a kiemelt helyét a sorsoláson az Aszterasz ellen, míg a Sparta Praha hátrányba fordítva nyert az APOEL vendégeként (Vad II István bíráskodása mellett).

A K-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Schalke 6 4 2 0 15–3 +12 14
2. Sparta Praha 6 3 3 0 10–5 +5 12
3. Aszterasz Tripolisz 6 1 1 4 4–12 –8 4
4. APOEL 6 1 0 5 3–12 –9 3

L-CSOPORT
Athletic Bilbao (spanyol)–AZ (holland) 2–2 (Kike Sola 43., San José 47. – 11-esből, ill. Van Overeem 26., Janssen 88.)
Partizan Beograd (szerb)–Augsburg (német) 1–3 (Oumaru 11., ill. Hong 45., Verhaegh 51
., Bobadilla 89.)

Az Augsburgnak a találkozó előtt nem tűnt könnyűnek a helyzete, hiszen a Partizan vendégeként csak többgólos sikerben reménykedhetett a továbbjutásban, miután hazai pályán 3–1-re kikapott a belgrádiaktól. Egy nappal az Arsenal után viszont az Augsburgnak is sikerült a bravúr, és Raúl Bobadilla 89. percben szerzett góljával, a 3–1-es végeredménnyel továbbjutott, miután összesítésben jobb a gólkülönbsége. A Bilbao ikszelt az AZ-tel.

Partizan Beograd–Augsburg 1–3