Rosszul címzett e-mail is közrejátszott a DAC Kl-kizárásában

D. S. B.D. S. B.
Vágólapra másolva!
2025.07.17. 12:25
null
Jan Van Daele (Fotó: Török Attila)
Mint ismert, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a többklubos tulajdonlásra vonatkozó szabály megsértése miatt kizárta a Konferencialigából a szlovák élvonalbeli Dunaszerdahelyi AC-t, s helyette az FC Kassa indulhat a sorozatban. Az ügyben most megszólalt a csallóköziek sportigazgatója, Jan Van Daele is.

Ismert, hogy a DAC-ot kizárták az európai kupasorozatokból, s a Sportdöntőbíróságnál benyújtott fellebbezésük sem vezetett eredményre, így a dunaszerdahelyiek helyett az FC Kassa szerepelhet a nemzetközi porondon.

Jan Van Daele sportigazgató most a sportolunk.sk-nak felelevenítette, az UEFA 2024 októberében körlevélben jelezte, hogy a több klub tulajdonlására vonatkozó ellenőrzési határidőt június 3-ról március 1-re módosította. Erről a kontinentális szervezet december 16-án e-mailt küldött a kluboknak, de a DAC a levelet egy olyan általános címre kapta, amelyet nem használ hivatalos tárgyalásokra.

„Hasonló eset történt az angol Crystal Palace csapatával. Ez nem kifogás – éppen ellenkezőleg, klubon belül teljes felelősséget vállalok érte. Mégis úgy gondolom, hogy az UEFA részéről időzítés szempontjából rendkívül rosszul volt megszervezve az egész folyamat” – vázolta fel Jan Van Daele a helyzetet. A belga ügyvezető 2025 májusában lemondott a Győrben betöltött pozíciójáról, így a két klub között nem állt fenn a kapcsolat, ráadásul hangsúlyozza: „A tulajdonosi struktúrák szintjén semmilyen probléma nem volt. Ha lett volna, nem mentünk volna a CAS elé – nem vagyunk naivak” – tette hozzá Van Daele, aki a fellebbezés elutasítása ellenére hét és fél órán keresztül tárgyalt főleg arról, hogy az UEFA megfelelően és szabályosan kommunikálta-e a határidő módosítását.

„Ami még nehezebben elfogadható: az UEFA-nak lehetősége lett volna egy rövid átmeneti időszak bevezetésére, és ezt belsőleg el is ismerte az Európai Klubszövetség (ECA) előtt, amely ezt az információt továbbította a tagsági klubok felé. A tulajdonosi viszonyok módosítása összetett folyamat, ezt nem lehet egyik napról a másikra végrehajtani. Meggyőződésem, hogy ha az eredeti, június 3-i határidő marad érvényben, az egész ügy komplikációk nélkül megoldható lett volna” – tette hozzá a DAC ügyvezetője. 

 

Legfrissebb hírek

Átéltünk pár forró helyzetet, de végül megmutatkozott a csapat karaktere – Tuboly a DAC győzelméről

Minden más foci
2025.10.26. 12:07

Hatgólos, fordulatos mérkőzésen nyert a DAC a Nagymihály vendégeként

Minden más foci
2025.10.25. 17:19

A Rijeka nyerte meg a felhőszakadás miatt félbeszakadt Kl-meccset

Európa-konferencialiga
2025.10.24. 16:59

Kl: Baráth Péterék ikszeltek; félbeszakadt a Sparta Praha meccse Rijekában

Európa-konferencialiga
2025.10.23. 23:09

Bolláék egy hármast kaptak a Fiorentinától; az AEK hazai pályán egy hatost gurított a Kl-ben

Európa-konferencialiga
2025.10.23. 21:07

Redzic Damir ismét villogott – irány a bosnyák válogatott?

Minden más foci
2025.10.20. 11:59

A futballt gólra játsszák: hiába a DAC öt kapufája, a Zsolnáé lett a három pont

Minden más foci
2025.10.19. 20:10

Feltámadt a Kassa, kétgólos hátrányból fordított a Nagymihály ellen

Minden más foci
2025.10.19. 18:13
Ezek is érdekelhetik