Az ETO indulhat a Konferencialigában, a DAC nem – hivatalos

K. Zs.K. Zs.
Vágólapra másolva!
2025.06.30. 11:40
null
Boldog győri labdarúgók a Fehérvár elleni májusi bajnoki után (Fotó: Török Attila)
A Nemzeti Sport információja szerint az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) illetékes testülete a többklubos tulajdonlásra vonatkozó szabályok alapján úgy döntött, hogy az ETO FC Győr indulhat a Konferencialigában, a dunaszerdahelyi DAC nem. A határozat hétfő késő délelőtt az UEFA hivatalos honlapján is megjelent.

Már korábban beszámoltunk a győriek sajtóközleménye alapján arról, hogy az ETO indulása nem forog veszélyben – az UEFA birtokunkba került mostani döntése ezt hivatalossá teszi.

Európa-konferencialiga
2025.06.18. 16:04

Nincs veszélyben az ETO Konferencialiga-indulása – állítja a győri klub

Az ETO FC Győr rövid közleményt adott ki a nemzetközi kupaindulást érintő UEFA-vizsgálat miatt.

A tulajdonosi átfedésre alapozott határozat időközben az UEFA hivatalos honlapján is megjelent.

A határozatban nem szerepel, de az UEFA vonatkozó szabályai rögzítik: a többklubos tulajdonlás miatt eljárás alá vont csapatok közül annak a nevezését fogadják el, amelyik (a) nagyobb presztízsű sorozatban érdekelt (BL, El, Kl a sorrend); amelyik (b) jobb helyezést ért el a hazai bajnokságban; amelyiknek (c) országa magasabb UEFA-koefficienssel rendelkezik.

A Győr a magyar, a DAC a szlovák bajnokságban lett negyedik, ennek értelmében közöttük a (c) kritérium döntött (magyar bajnokság: 21.875, szlovák bajnokság: 19.625). 

A győriek a selejtező második fordulójában, július 24-én kapcsolódnak be a Konferencialigába, ellenfelük a Tre Fiori (San Marinó-i)–FK Pjunik (örmény) csata továbbjutója lesz.

Európa-konferencialiga
2025.07.01. 11:14

„Az ítélet jogilag és tényszerűen is hibás” – a DAC a Sportdöntőbírósághoz fordul a kizárása miatt

„Az UEFA megkérdőjelezte a két klub közötti családi kapcsolatok mentén a döntéshozatal függetlenségét.”

 

Mint ismert, a szintén tulajdonosi átfedéssel működő dán Silkeborg és ír Drogheda United ügyében már korábban megszületett a döntés – abban az ír klub Konferencialiga-nevezését utasították vissza. A határozatot időközben a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) is jóváhagyta.

A hétfői UEFA-határozat kitér a harmadik hasonló, némiképp bonyolultabb érdekütközésre is, abban azonban elhalasztották a döntést: ott az angol Crystal Palace és a francia Lyon Európa-liga-indulása forog kockán. Az európai szövetség egyelőre azért nem döntött, mert a Lyont kizárták a francia élvonalból, és ha a megfellebbezett franciaországi ítélet jogerőre emelkedik, az a Lyon El-kvótájának elvesztésével jár.

 

Legfrissebb hírek

NB I-es tapasztalatai birtokában óvatosságra inti volt játékosa a Maribort a Paks ellen

Európa-konferencialiga
3 órája

Quentin Maceiras: Sokkal erősebbek vagyunk, mint az előző idényben

Európa-konferencialiga
3 órája

A Kassa felkészült az első nemzetközi kupameccsére

Európa-konferencialiga
18 órája

Bulgáriába igazolt az ETO kiszemeltje

Minden más foci
19 órája

Konferencialiga: ott van a Puskás Akadémia keretében az NB II gólkirálya

Európa-konferencialiga
Tegnap, 10:44

Az ETO nem szórakozni megy Európába

Európa-konferencialiga
Tegnap, 10:15

Vitális és Gavrics is végleg az ETO FC Győrhöz került – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.07.21. 18:51

A Győr Csongvaiékat is kaphatja, ha továbbjut, a Paksra ukrán, a Puskásra görög vagy izraeli ellenfél várhat

Európa-konferencialiga
2025.07.21. 14:25
Ezek is érdekelhetik