Sportlövő ob: Nagy Máté László győzött gyorstüzelő pisztolyban

2021.09.17. 14:11
A BHSE sportolója a fináléban 22 találatot ért el, amivel megjavította a döntős országos rekordot (Fotó: Budapesti Honvéd Sportegyesület Facebook-oldala)
Nagy Máté László nyerte a férfi gyorstüzelő pisztolyosok versenyét a Fehér úti Nemzeti Lőtéren zajló 25-50 méteres sportlövő országos bajnokságon – közölte az MTI.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a BHSE sportolója a fináléban 22 találatot ért el, amivel nem csupán az aranyérmet szerezte meg, hanem a döntős országos rekordot is megjavította. Mögötte Pálinkás Lajos és Jambrik István végzett a második és harmadik helyen, míg az alapversenyben 559 körrel első Takács István a negyedik lett.

Az ob másik három olimpiai versenyszámát, a női sportpisztolyt, illetve a férfi és női kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett viadalát szombaton rendezik.