„Nagyon pozitív élmény volt, hogy az idén ugyanúgy kezdtük el a felkészülést Mátraházán, mint 2017-ben – mondta a Honvéd vívója. – Olyan, mintha nem történt volna semmi. Szeretem tisztán látni, hogy kinek mi a szerepe a vívócsapaton belül, és ez igaz arra is, ha kikapcsolódásképpen focizunk. Ezek a szerepek korábban is le voltak osztva, s ebben nem történt változás. Nagyon tetszik, hogy mindenki ugyanúgy tekint rám, mint a világbajnoki győzelmem előtt. Ugyanaz maradtam, aki előtte voltam, s szeretném, ha ez nem is változna.”
Mint ismert, Siklósia döntőben Szergej Bida ellen 13:10-es hátrányból fordítvanyerte meg a világbajnokságot. A győzelme kísértetiesen hasonlít élete első diadalához, amit gyerekként a törpici korosztályban ért el.
„A törpici korosztályban nagyon kicsi gyerekek, nyolc-kilenc évesek vívnak, s én még ennyi idős sem voltam. Buta Leventével vívtam a döntőt, aki 14:11-re vezetett, onnan fordítottam, és nyertem meg az asszót. Ez az egész életemet, a pályafutásomat befolyásolta. Amit ott átéltem, hogy Levente is sírt, én is sírtam, a nevelőedzőm, Szalay Gyöngyi pedig azt mondta, hogy sírni csak a győztesnek szabad, ez így mindig bennem maradt. Óriási élmény volt első versenyként.”
Videónkban szóba kerül az is, hogy egy korszak meghatározó vívója akar lenni, s mit jelent ez az olimpiára nézve. Illetve megmutatjuk, hogyan ment neki a vitorlázás a háromszoros világbajnok vitorlázó, Litkey Farkas és csapata segítségével.
Ha többet szeretne megtudni Siklósi Gergelyről, keresse a pénteki Nemzeti Sport Sportkrém mellékletét.