Terepfutás: megújul a Nemzetközi Terepfutó-szövetség

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2019.06.16. 13:48
A Nemzetközi Terepfutó-szövetség (ITRA) négy évre szóló együttműködési szerződést kötött a Nemzetközi Atlétikai Szövetséggel (IAAF) – közölte az MTI-vel Rohoska Lajos, aki Magyarországot képviseli az ITRA-ban.

Hozzátette, a szombaton rendezett két nagy presztízsű eseményre, a salzburgi Mozart 100-ra és a német Zugspitz Ultratrailre már a friss megállapodás szellemében került sor.

A Mozart 109 kilométeres, 5000 méter szintemelkedéses hegyi versenyét a spanyol Pau Capell nyerte 10 óra 54 perces idővel, míg a legnépszerűbb német terepfutóverseny leghosszabb, 63 kilométeres, 2900 méter szintemelkedéses távján a hazai színeket képviselő Florian Reichert volt a leggyorsabb 6 óra 4 perccel.

A terepfutás az atlétika egyik legdinamikusabban növekvő szakága világszerte. Az ITRA és az IAAF az együttműködéssel tovább akarja népszerűsíteni a terepfutást, versenyszabályzatát továbbfejleszteni, a versenyzők teljesítményét minősíteni, a világranglistát nyilvántartani, valamint a kétévente megrendezendő terep- és hegyifutó-világbajnokságokat megszervezni, lebonyolítani.

Áprilisban az ITRA minden tagországában megválasztották a nemzeti képviselőket, akiknek feladata a vezetőség és a tagság közötti kapcsolattartás, az ITRA céljainak, értékrendjének, tevékenységének megismertetése a terepfutó-közösséggel, az ITRA képviselete a nemzeti atlétikai szövetségeknél.

A nemzeti képviselők a múlt héten Portugáliában megtartott közgyűlés után megválasztották a megújult irányítóbizottság tagjait.

Legfrissebb hírek

Sajnálta, hogy túl hamar véget ért… – Csillag Eszter 3. lett az USA legnagyobb terepultraversenyén

Egyéb egyéni
2023.07.09. 12:44

Atlétika: magyar bronzérem az Egyesült Államok legnagyobb terepultraversenyén

Atlétika
2023.06.25. 09:53

Atlétika: Orbán Viktor a nemzetközi szövetség elnökével tárgyalt

Atlétika
2022.06.19. 20:29

Csupasport: Spero újra akcióban, ezúttal meseösvényért fut

Atlétika
2022.06.13. 21:04

Csupasport: két előadás között is terepfutóversenyre jár az Operaház énekese

Egyéb egyéni
2022.04.15. 21:49

Rio 2016: közel 31 év börtön a Brazil Olimpiai Bizottság volt elnökének

Egyéb egyéni
2021.11.26. 09:40

Terepfutás: hatodik lett a világbajnokságon a válogatott

Atlétika
2021.07.14. 20:00

Atlétika: július 6-án lesz jövőre a Gyulai Memorial

Atlétika
2020.11.27. 15:25
Ezek is érdekelhetik