Asztalitenisz Top 12: a címvédő nem jutott be az elődöntőbe

Vágólapra másolva!
2016.12.06. 18:58
A férfiaknál címvédő Kosiba Dániel nem jutott be elődöntőbe az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságán, az ob utáni legfontosabb hazai egyéni versenyen. A nőknél is új bajnokot avatnak majd, miután a tavaly győztes Madarász Dóra nem indult a viadalon.

A Marczibányi téri Ormai László Csarnokban zajló torna keddi első napján Kosiba Nagy Krisztiántól és Szita Mártontól is kikapott hatos csoportjában, így csak harmadik lett. Az első csoportban a celldömölki klubot erősítő Szita veretlenül végzett az élen, mögötte a PTE PEAC pingpongozója, Nagy lépett tovább másodikként a legjobb négy közé. A másik hatost a Borussia Dortmundban légióskodó Szudi Ádám nyerte négy győzelemmel és egy vereséggel, a második helyen pedig a tavaly döntős, magyar bajnok Lakatos Tamás (Fortuna Passau) végzett három sikerrel. A szerdai elődöntőben Szita-Lakatos és Nagy-Szudi párharcokra kerül sor.

A női mezőny igencsak foghíjas, miután Póta Georgina, Lovas Petra, és a csütörtökön kezdődő dohai World Tour-döntő páros versenyében érdekelt, Eb-bronzérmes Pergel Szandra és Madarász sem állt asztalhoz.

A távollétükben Ambrus Krisztina (Budapesti Erdért SE) és Nagyváradi Mercédesz (Budaörs), illetve Tóth Edina (Orosháza) és Bálint Bernadett (Kolbermoor) jutott az elődöntőbe. Ambrus és Tóth egyaránt veretlenül végzett csoportja élén. A döntőbe kerülésért Ambrus Bálinttal, Tóth pedig Nagyváradival csap majd össze a második napon.

A szerdai program
Női és férfi elődöntők 15.00
Női és férfi döntők 16.00

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Takács János világbajnok asztaliteniszező

Egyéb egyéni
2025.09.02. 17:07

Női asztalitenisz BL: az Európa-kupában folytatja a Budaörs

Egyéb egyéni
2025.08.31. 14:19

Asztalitenisz: második BL-csoportmeccsét is elveszítette a Budaörsi SC

Egyéb egyéni
2025.08.30. 11:27

Asztalitenisz: vereséggel kezdett a Budaörsi SC női csapata a BL-ben

Egyéb egyéni
2025.08.29. 15:09

Asztalitenisz: Szudi Ádám a nyolcaddöntőben búcsúzott

Egyéb egyéni
2025.08.23. 15:54

Asztalitenisz: Szudi Ádám nyolcaddöntőbe jutott a bolgár WTT-versenyen

Egyéb egyéni
2025.08.22. 19:44

Asztalitenisz csapat Eb: ezúttal a rutinszerzés a fontos

Egyéb egyéni
2025.08.18. 16:35

Asztalitenisz Grand Smash: Póta Georgina ötszettes meccsen búcsúzott Malmőben

Egyéb egyéni
2025.08.14. 21:40
Ezek is érdekelhetik