Birkózás: Veréb meccs nélkül aranyérmes, Sastin a harmadik

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2016.04.16. 20:48
A fináléba jutással olimpiai kvótát szerző Veréb István mérkőzés nélkül megnyerte a szabadfogásúak 86 kilogrammos súlycsoportjának küzdelmeit a szerbiai Nagybecskereken zajló birkózó európai kvalifikációs viadalon, melyen Sastin Marianna (63 kg) harmadik lett.


A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes magyar versenyző szombaton előbb a szlovák Rene Matejovot, majd az olasz Aron Canevát verte könnyedén, technikai tussal, az elődöntőben, a kvótáért pedig a lengyel Radoslaw Marcinkiewicz ellen diadalmaskodott 8:3-ra.

A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes magyar versenyző szombaton előbb a szlovák Rene Matejovot, majd az olasz Aron Canevát verte könnyedén, technikai tussal, az elődöntőben, a kvótáért pedig a lengyel Radoslaw Marcinkiewicz ellen diadalmaskodott 8:3-ra.

A tét nélküli döntőt nem kellett lebirkóznia, mivel a fehérorosz Amarhadzsi Mahamedau sérülés miatt visszalépett.

Az esti programban az elődöntőben vereséget szenvedett Sastin Marianna (63 kg) győzött, míg a vigaszágról felkerült Barka Emese (58 kg) kikapott, így előbbi harmadik, utóbbi pedig ötödik lett.

Nagybecskereken minden kategóriában két-két olimpiai kvótát osztanak.

A vasárnapi zárónapon a magyar színeket Wilson Vanessa (69 kg), Németh Zsanett (75, a szabadfogású Szmik Attila (97 kg) és Ligeti Dániel (125 kg), illetve a kötöttfogású Varga Ádám (98 kg) és Ligeti Dániel képviseli.

 

Legfrissebb hírek

Fritsch Róbert: Ebben van még bőven!     

Birkózás
2025.10.02. 09:21

Vitek Dárius: Szerintem Mirzazadehet is elkaphatom!

Birkózás
2025.09.27. 09:45

Losonczi Dávid: Erősebben fogok visszatérni

Birkózás
2025.09.26. 09:46

Lőrincz Tamás ismét bekerült a Nemzetközi Birkózószövetség sportolói bizottságába

Birkózás
2025.09.24. 12:52

Losonczi Dávid keresztszalagja elszakadt, így vállalta a vb-bronzmeccset

Birkózás
2025.09.23. 16:40

Birkózó-vb után: Európa leszakadt, mi teljesítettük a minimumelvárást

Birkózás
2025.09.23. 07:30

Losonczi Dávid kikapott a kirgiztől, ötödik helyen végzett a világbajnokságon

Birkózás
2025.09.21. 19:36

Itt aztán minden történt! Szőke Alex 5:5-ös meccsen kikapott, vb-ötödik Zágrábban

Birkózás
2025.09.20. 19:33
Ezek is érdekelhetik