A SPAR Everest-expedíció keretén belül a magyar hegymászó hónapok óta keményen edz és készül, hogy április 6-án nekivágva valóra váltsa régi álmát, a csúcstámadás azonban nem megy egyik napról a másikra. A szervezetet végletesen megterhelő magaslati környezethez ugyanis hosszú heteken keresztül kell akklimatizálódnia. A tervek szerint Klein Dávid a tibeti normál utat követve április 15-én éri el az 5100 méteren fekvő alaptábort, ahonnan elindulva egyre magasabban építi ki táborait a hegyen – vagyis a kijelölt helyeken hagy egy-egy sátrat, benne élelemmel és a szükséges felszereléssel.
Ha minden jól alakul, az akklimatizációs folyamatban a lehető legkevesebb energiaveszteség mellett ki tudja építeni a szükséges táborláncot, majd visszahúzódva 4200 méterre, egy mély pihenő után nekivág a csúcstámadásnak. Ehhez meg kell várnia, míg az előrejelzés kevés szelet és alacsony páratartalmat jósol, azután pedig naponta egy tábort emelkedve haladhat a csúcs felé.
Klein Dávid korábban úgy nyilatkozott, hosszú és viharos kapcsolat fűzi őt a Mount Everesthez, hiszen már két alkalommal is nekiveselkedett – legutóbb, 2007-ben már csupán 200 méter választotta el őt a sikertől. A hegymászó így fogalmazta meg gondolatait az expedícióval kapcsolatban:
„Azt gondolom, hogy csak a nagy álmodozók tudnak nagyon szigorúak és kegyetlenek lenni magukkal, mert csak az igazán nagy álmokért tudunk és érdemes valóban sokat követelni magunktól. Ez nem hódítás, hanem látogatás. Meglátogatod a létezés határmezsgyéjét, ahol minden leegyszerűsödik, és ahol nem tudsz magadnak hazudni.”
Noha a kitartás és a motiváció alapkövetelmény ekkora kihívás során, a felkészüléshez, valamint a sikerekhez elengedhetetlen a külső támogatás is. Saltzer Kornél, a SPAR Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, már a kezdetektől roppant szimpatikusnak találták Klein Dávid hozzáállását, ezért az egész vállalat teljes mellszélességgel állt ki mellette: „Rendkívül inspiráló felkarolni egy ilyen kezdeményezést, hiszünk Dávidban, nagy emberi teljesítménynek tartjuk, amire készül, ezért támogatjuk. Reméljük, hogy személyében lesz olyan magyar hegymászó, aki képes oxigénpalack nélkül megmászni a világ legmagasabb hegyét, de a támogatás természetesen nincs feltételhez kötve.A legfontosabb, hogy egészségesen hazatérjen.”
Ha minden a tervek szerint halad, a csúcstámadásra május 20. után kerülhet sor.