Horváth Viktor remek versenyzéssel nyerte a rigai kontinensbajnokságot

2007.06.09. 19:00
Három magyar versenyző is a legjobb nyolc között végzett a rigai öttusa Európa-bajnokságon, sőt, Horváth Viktor remek versenyzéssel meg is nyerte a viadalt. Rajta kívül Balogh Gábor és Tibolya Péter is jogosult az olimpiai kvótára, de egy nemzetet csak két versenyző képviselhet Pekingben.
Horváth Viktor a lovaglás után vette át a vezetést, és ezt nem is adta ki a kezéből
Négy magyar versenyző is ott volt a rigai öttusa Európa-bajnokság mezőnyében, és az első számban remekül kezdtek a mieink. Az Európa-bajnoki győzelem mellett az is tétje volt a versenynek, hogy az első nyolc helyezett olimpiai kvótához jut.

A címvédő Balogh Gábor meg is nyerte a lövészetet, miután 188 kört (1192 pontot) lőtt. A második helyezett fehérorosz Dmitrij Meljah is 188 kört teljesített, de ő kevesebb központi tízest lőtt.

Egy körrel maradt csak el tőlük Fülep Sándor, aki a harmadik, hárommal pedig Horváth Viktor, aki az ötödik helyen állt az első versenyszám után. Az egyéni induló Tibolya Péter 181 körig jutott, ezzel a tizennegyedik helyen állt.

Balogh Gábor a vívás után is megtartotta vezető helyét. A magyar versenyző másodikként zárta ezt a tusát Rusztem Szabirzuhin (Oroszország) mögött. Összetettben Horváth Viktor a hetedik, Tibolya Péter tizedik, Fülep pedig a tizenkettedik helyen állt.

Az úszásban 15. lett Balogh, de ezzel is az élen maradt. A brit Nicholas Woodbridge 1:56.25-ös eredményétől jócskán elmaradtak a mieink, akik közül Fülep úszott a legjobban, az ő 2:01.82-es eredménye a tizedik helyre volt elég. A számot 12. helyen záró Horváth Viktor ekkor előrelépett a hatodik helyre.

Ezüstérmes lett a magyar csapat

A Horváth Viktor, Balogh Gábor, Fülep Sándor összeállítású magyar válogatott ezüstérmet szerzett a rigai öttusa Európa-bajnokság hagyományos férfi csapatversenyében.

Győzött az orosz együttes, míg a harmadik helyen a fehérorosz trió végzett.
A lovaglás után pedig már az élen állt! A magyar versenyző hibátlanul teljesítette a számot, szintidőn belül, rajta kívül senkinek sem sikerült rontott ugrás nélkül zárni. Tibolya Péter is remekelt, ő egy akadályt verte le lovával. Balogh lova viszont rosszul teljesített, így az eddigi listavezető hét rontása miatt visszacsúszott az ötödik helyre.

Horváth Viktornak hét másodperc előnye volt a lengyel Martin Horbacz, 19 pedig Szabirzuhin előtt a futás rajtjánál. A magyar versenyző megtartotta az első helyét, Szabirzuhin viszont feljött a második helyre, Horbacznak a dobogó harmadik foka maradt.

Az Európa-bajnok Horváth mellett bekerült a legjobb nyolcba Tibolya Péter (6.) és Balogh Gábor (7.), de a három magyar versenyző közül csak ketten indulhatnak a jövő évi pekingi olimpián. Hogy a három magyar közül kit neveznek, azt a szövetségi kapitány dönti el. A negyedik magyar induló Fülep Sándor a 14. lett.

A korábban említetteken kívül (Horváth, Tibolya, Balogh, Szabirzuhin, Horbacz) az orosz Andrej Movszejev és Ilja Frolov, valamint a litván Tadas Zemaitis került be a legjobb nyolc közé.

Eredmények

Egyéni küzdelmek
1. Horváth Viktor 5600 pont (lövészet: 185 kör/1156 pont, vívás: 19 győzelem/16 vereség/856 pont, úszás: 2:01.97 perc/1340 pont, lovaglás: 1200 pont, futás: 9:48.31 perc/1048 pont)