Negyedik helyen zárt a női csapat

2006.07.17. 19:43
A Budakalászon zajló 15. férfi és 14. női öttusa Európa-bajnokságon a váltók versenyében a Vörös Zsuzsanna (képünkön), Füri Csilla, Máthé Vivien összeállítású magyar női csapat a negyedik helyen végzett. Az aranyérmet a lengyel trió szerezte meg, a brit és az orosz együttes előtt.
Vörös Zsuzsanna, és a magyar csapat a negyedik számot a lovaglást megnyerte, azonban összetettben a mieink csak a negyedik helyen végeztek

Az első számot, a lövészetet követően a negyedik volt az együttes. A tíz kísérletből Vörös bizonyult a legjobbnak, ő 91 kört lőtt, Máthé 87, Füri 85 körig jutott.

A legpontosabban az oroszok céloztak, így ők álltak az első szám után az élen, mögöttük a lengyelek és a fehéroroszok végeztek. Következhetett a második tusa, a vívás, amelyben a magyarok jócskán a várakozás alatt teljesítettek.

Csapatunk mérlege negatív lett – 31 győzelem/41 vereség, Füri 11, Máthé és Vörös 10-10 asszót nyert -, amellyel a nyolcadik, utolsó előtti helyen végzett, míg összesítésben visszaesett a hetedik helyre.

Az oroszok holtversenyben a csehekkel a legjobbnak bizonyultak, így előbbiek megtartották összetettbeli vezető pozíciójukat.

A lengyelek maradtak a másodikon, míg a fehéroroszokat a csehek váltották.

Úszásban a negyedik lett, ezzel összetettben maradtak a hetedik helyen a mieink. A Füri Csilla, Máthé Vivien, Vörös Zsuzsanna trió 3:09,17 perc alatt teljesítette a 3x100 métert, ezért 1252 pontot kapott.

A legjobban a franciák tempóztak, mögöttük az oroszok, majd az ukránok csaptak a célba.

Jól ment a lovaglás a magyaroknak, így a hetedik helyről a harmadikra zárkóztak fel.

Máthé egy, Füri két akadályt vert lovával, majd az egyéniben győztes Vörös rontás nélkül ment végig a pályán. A produkció 1152 pontot és ebben a számban első helyet ért.

Ugyanígy lovagoltak a britek is, ezzel szintén feljebb jöttek: a 3x1500 méteres futás előtt már a második helyen álltak.

A zárószámot, a futást az oroszok kezdhették meg először, őket a britek követték 41 másodperccel később, majd a magyarok és a lengyelek következtek 43, illetve 45 másodpercre.

Utóbbiak óriási iramot diktáltak és a második váltásra már az élen érkeztek. Mögöttük a britek futottak, a nagy előnyt elfecsérlő oroszok pedig csak a harmadik helyért küzdöttek.

A magyarok az első körben, nem sokkal a rajt után a negyedik pozícióba kerültek, és végül az ötödik idővel értek célba.

A magyar csapat végül összetettben a negyedik helyen zárta a váltóversenyt.