Kajak-kenu: minden magyar egység döntős

2006.07.08. 17:09
Minden magyar egység bejutott a vasárnap délutáni 200 méteres döntőkbe a racicei kajak-kenu Európa-bajnokságon, ráadásul hét hajó egyenesen az előfutamból került a legjobbak mezőnyébe. Paksy Tímea, Boros Gergely (mindkettő k-1), a címvédő Kovács Katalin, Janics Natasa duó (k-2), a Paksy, Kovács, Janics, Patyi Melinda, illetve a tavaly szintén győztes Kadler Viktor, Gyertyános Gergely, Babella Balázs, Beé István kajakos kvartett, valamint a Sarudi Pál, Joób Márton, Horváth Gábor, Balázs Péter összeállítású kenunégyes egyformán megnyerte versenyét, míg a Kozmann György, Kolonics György páros (c-2) harmadik hellyel lépett tovább a fináléba.A magyarok közül csupán a c-1-ben induló Bozsik Attila és a k-2-ben érdekelt Sík Márton, Csamangó Attila páros kényszerült túlórára - előbbi ötödik, utóbbi negyedik lett előfutamában -, de a középfutamban aztán ők is kiharcolták a döntős szereplés jogát. Mindkét egység harmadikként - azaz éppen továbbjutó helyen - zárta a második fordulót. Az Eb zárónapján, vasárnap 10 órától az 500, 14 órától pedig a 200 méteres döntőket rendezik. Az előbbi távon szintén minden fináléban lesz magyar induló. (MTI)