Kajak-kenu Eb: Kammererék szerezték a harmadik magyar aranyat

2006.07.08. 11:49
Kammerer Zoltán és Kucsera Gábor aranyérmet szerzett k-2 1000 m-en a racicei kajak-kenu Európa-bajnokságon. C-2-ben a Kozmann György, Kolonics György kettős negyedik lett.
Az aranyérmes magyar duó: Kammerer Zoltán (elöl) és Kucsera Gábor

A rutinos, háromszoros olimpiai bajnok Kammerer és a fiatal, tavaly ebben a számban Kökény Rolanddal világbajnoki címet szerzett Kucsera duója előzetes nyilatkozatuk alapján egyértelműen az első helyet vette célba, Angyal Zoltán szövetségi kapitány kissé óvatosabban a dobogót fogalmazta meg számukra célként.

Nos, kiderült, hogy a bátrabban tervező versenyzőknek lett igaza, mert rendkívül taktikusan végül ők haladtak át elsőként a célvonalon. Féltávnál még a németek vezettek, de a magyarok 750 m-nél átvették a vezetést, amelyet aztán már nem is adtak ki a kezükből.

A címvédő román Ionut Anghle Marian Sevici páros meglepetésre nem került az első háromba, a németek mögött a harmadik helyen a spanyolok végeztek.

A kenu kettesek között indult Kozmann György, Kolonics György duónak nem sikerült megismételnie tavalyi szép sikerét, a második helyet, ezúttal a rendkívül rosszul sikerült rajt után nem volt harcban a dobogóért és végül negyedikként zárt.

Nagy meglepetésre az aranyérmet nem a címvédő, olimpiai és világbajnok német Christina Gille, Tomasz Wylenzek páros, hanem őket megelőzve a lengyel Marcin Grzybowski és Lukasz Woszczynski szerezte meg. A harmadik helyen a fehéroroszok hajója végzett. (MTI)