A legendás versenyen csak az eltévedéstől és a kóbor kutyáktól tart

JUDI ÁDÁMJUDI ÁDÁM
2023.09.24. 08:19
Hat nap van hátra a Spartathlon rajtjáig – a Csupasporton interjúkkal vezetjük fel az Athén–Spárta között zajló 246 kilométeres versenyt, a harmadik részben Fogarasiné Veres Krisztinával beszélgettünk.

Első Spartathlonjára készül: izgatott?

Vegyes érzésekkel várom a versenyt – mondta a Svédországban élő Fogarasiné Veres Krisztina a Csupasportnak. – És igen, nagyon izgatott vagyok, hiszen az egyik álmom válik valóra azzal, hogy ott lehetek a Spartathlonon. Tudom, iszonyatosan nehéz a pálya, kemények a szintidők, ráadásul tartok az eltévedéstől és a kóbor kutyáktól is. Másrészt nyugodt vagyok, mert tudom, hogy mindent megtettem a felkészülés alatt, elvégeztem a kőkemény munkát. Maximálisan megbízom az edzőmben, Maráz Zsuzsannában, remek felkészülésen vagyunk túl, innentől rajtam múlik minden.

Igaz, hogy először leszek ott a Spartathlonon, de nem érzek nyomást, nincsenek nagy elvárásaim magammal szemben, csupán az, hogy teljesítsem a versenyt. Akkor, amikor másodszor veszek részt egy versenyen, már van mihez viszonyítanom, és akkor már vannak elvárásaim is, de most abszolút kiélvezhetem a versenyt.

Milyen formában várja a görögországi nagy futást?

Talán mondhatom, hogy elég jó formában vagyok. Ahogy mondtam, remekül sikerült a felkészülés, igaz, volt kisebb sérülésem, ám szerencsére ez már a múlt, jól vagyok.

Milyennek ítéli meg az idei teljesítéseit?

Kicsit visszamennék az időben, tavaly őszig, amikor az egyik huszonnégy órás versenyen megszereztem a Spartathlon-kvalifikációt. Remekül sikerült az az esemény, és onnan számítom a felkészülést a legendás görög versenyre. Az Ultrabalatonon elfutottam magam, igaz, nehéz volt, hogy Svédországban három Celsius-fokban edzettem, majd az UB-n közel harmincat mutatott a hőmérő… A pulzusom teljesen elszállt, ám így sem sikerült rosszul, 24:04:56 órás idővel az ötödik lettem a nők között. Az Ultra Tisza-tó eseményen huszonegy percet javítottam a legjobb időmön, és 13:02:35 órával a harmadik helyen értem célba. Részt vettem még az Ultravasan 90 nevű svédországi terepversenyen, ahol a pálya első fele eléggé technikás volt, ehhez pedig nem vagyok hozzászokva, a második fele már könnyebb volt, 10:16:33 órás idővel értem be a célba. Összességében jó edzőverseny volt.

Edzője, Maráz Zsuzsanna kétszer nyerte meg a Spartathlont, ő mire hívta fel leginkább a figyelmét?

Sokat készültünk a szintemelkedésekre, ezért az elmúlt időszakban rengeteg szintes edzésem volt. Ezenkívül a pulzusomra, illetve a frissítésre kell még kiemelten figyelni, és mivel biztosan meleg lesz, nem szabad elfutnom az elejét.