csupasport bannerhátsófüves banner

Tizennyolc kilométer az EU-csatlakozás 18. évfordulója alkalmából Budapesten

MTI  MTI
Vágólapra másolva!
2022.04.25. 11:16
null
Az eseményre május 8-án kerül sor, az online regisztrációra e hét vasárnap éjfélig van lehetőség.

A szervezők hétfői közlése szerint a résztvevők maximális létszáma egyéni kategóriában 2500 fő, váltóban 1500 fő (500 csapat).

A 18 kilométeres távot egyénileg (3 kör) vagy 3 tagú váltófutásban (3x1 kör) lehet teljesíteni.

A résztvevők futhatnak ketten is váltót, ebben az esetben az egyik váltótagnak két kört kell teljesítenie. Átversenyzés lehetséges: a váltók első és második tagja a váltás után továbbfuthat, és teljesítheti a második, illetve harmadik kört is. Az ő eredményüket az egyéni indulók között is értékelik, ha egyénileg is neveztek.

Minden célba érkező Magyarország 18 éves EU-tagságát szimbolizáló érmet kap, továbbá 15 tombolatárgyat is kisorsolnak a befutók között (5 okosórát, 10 sporthátizsákot).

A „18 év – 18 km” EU-s futás az Ötpróba programsorozat hivatalos pontszerző állomása is. A résztvevők a 18 kilométeres táv teljesítésével 3, a 6 kilométeres táv teljesítésével 1 Ötpróba-pontot szereznek.

A futás után a résztvevőket várják az Európa-napon, amelyre a szervezők tombolahúzással, koncertekkel, EU-s információkkal, változatos családi és gyerekprogramokkal készülnek, és kifejezik szolidaritásukat Ukrajnával.

A futóversenyt az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete megbízásából a Nagy Sportágválasztó, BBU Nonprofit Kft. szervezi.

A futás május 8-án 10 órakor indul a Szabadság téren kialakított versenyközpontból.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Legfrissebb hírek

Maráz Zsuzsanna vágya meghallgatni a magyar himnuszt Spártában

Csupasport
8 órája

Nagy kirándulás lesz számára az első Spartathlon

Csupasport
2025.09.24. 11:22

Bogár János szerint fontos, hogy okosan fussanak a Spartathlonon

Csupasport
2025.09.23. 08:19

Csingár István tanácsa: Imádkozzanak a jó időjárásért!

Csupasport
2025.09.22. 10:30

Nem tervezte, mégis ott lesz a Spartathlonon

Csupasport
2025.09.21. 16:26

Telt házas lesz az 5. Liget Élményfutás

Egyéb egyéni
2025.09.19. 10:07

Fájdalmai miatt kicsit félve indult a versenyen, de végül bronzéremmel távozott

Csupasport
2025.09.18. 18:38

Elsőre a legjobb magyar eredményt érte el az UTMB leghosszabb távján

Csupasport
2025.09.18. 18:19
Ezek is érdekelhetik