Utah halálos sziklalabirintusa

N. ZS.N. ZS.
Vágólapra másolva!
2021.05.23. 19:23
null
A Canyonland Nemzeti Park területén található Maze-nek már csak a megközelítése is nehéz, a végigtúrázásához pedig a számos nehezítő körülmény miatt igen nagy kitartás szükséges.

Az Egyesült Államok Utah állama számos veszélyes, egyben látványos túraútvonalat rejt, elég csak az angyalok leszállópályájára” gondolnunk. A színpompás homokkövek sokasága mellett a világ egyik legveszélyesebb kirándulóhelyét is itt találjuk, amely a Maze, azaz labirintus nevet kapta.

 

A helyet évente nagyjából kétezren keresik fel, ami elenyészőnek tűnhet a frekventált turistalátványosságokhoz képest, de az alacsony létszám nem véletlen. Az utahi sziklalabirintust ugyanis már megközelíteni is embert próbáló feladat, végigmenni rajta pedig alapos felkészülés és megfelelő felszerelés nélkül nem igazán javasolt.

A Maze kietlen, sziklás terepe eleve barátságtalan, ehhez általában pokoli meleg párosul. Vízlelőhely alig található, a jelölések részlegesek, mindenki magának navigál térkép alapján. Az útkeresés nehéz, a rengeteg hasonló elágazás és zsákutca keményen megdolgoztatja az agyat. A legközelebbi ember lakta állomáshely többórányira található, az utak csak összkerékmeghajtásos autókkal járhatóak, a volánnál tapasztalt sofőrökkel.

A sziklalabirintus ritkán szed halálos áldozatot, de – igaz, nem a túra nehézségével összefüggésben – volt már rá példa: 2013 áprilisában egy 65 éves férfit és 40 éves fiát holtan találták. A rendőrség a nyomozás során megállapította, hogy öngyilkosok lettek (a tett helyszínén megtalálták a pisztolyt, amellyel főbe lőtték magukat), ugyanakkor a családtagok szerint nem valószínű, hogy saját kezükkel vetettek véget az életüknek.

Nyitókép: thedyrt.com

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Legfrissebb hírek

Torta, póló, Prosecco – így várták a célban a 40-szeres Kinizsi Százas-teljesítőt

Csupasport
2025.06.16. 17:05

Otthon is elkészíthető az egészséges és könnyű „űrkaja”

Csupasport
2025.06.03. 17:09

Kinizsi Százas: Dorogig az út szeszélyes

Csupasport
2025.05.18. 17:46

Így fertőtlenítsük a vizet bárhol, bármikor

Csupasport
2025.05.11. 17:50

Június közepén rendezik meg az idei Gerecse 50-et

Csupasport
2025.04.15. 16:16

A túlzásba vitt hidratálás is lehet káros

Csupasport
2025.04.06. 15:44

Idén nyáron ismét megrendezik a Patai Mátra-teljesítménytúrát

Csupasport
2025.03.30. 15:47

Nem kell túracipő, bakancs: túrázzunk mezítláb!

Csupasport
2025.03.09. 17:23
Ezek is érdekelhetik