Megnyugodtam. És elmentem futni. Mivel jogkövető, a szabályokat betartó ember vagyok, a vasárnapi ünnepi terepezésem után már nagyon vacilláltam, menjek-e még futni, vagy sem. Folyamatosan olvasgattam a csoportbejegyzéseket, a szakmai portálokat, de nagyon megoszlottak a vélemények, hiszen ha az a kérés, hogy maradj otthon, akkor az a sportolásra is vonatkozik. Az edzőtermet már nem látogatom egy ideje, az erősítő edzéseket itthon is meg tudom oldani.
Aztán éppen a blogszemle írása közben az országos tisztifőorvos tájékoztatta az érdeklődőket a szabadban történő sportolással kapcsolatban: az egészséges embereknek továbbra is ajánlják, persze, nem tömegben.
Nem tudom, meddig ajánlják még nyugodtan a szabadban sportolást, de úgy döntöttem, hogy visszavonásig, rövid edzésekre kimegyek.
Ultrabalaton októberben!
A koronavírus-járvány miatt az idei NN Ultrabalaton futóversenyt nem májusban, hanem október 1-4. között rendezik meg Balatonfüreden. Az egyik legnépszerűbb hazai futóverseny 2020-ban már a tizenötödik lesz, a 221 kilométeres Balaton körüli távot 1360, 4-13 fős csapat teljesíti majd. A csapatversenyre a jelentkezés október végén nyílt meg, és a helyek mindössze hat perc alatt be is teltek. A szervezők összesen 15 ezer indulóra számítanak.
Futópad: az első lehetőség természetesen a futópadon futás, ha valakinek van otthon, akkor ez a legjobb pótszer. Közben futós videókat is nézhetünk, hogy az unalom ne ölje meg a maradék motivációnkat.
Szobabicikli/görgős tekerés: a szobabicikli kicsit olyan, mint az alkoholmentes sör, ráadásul mindenki ruhát tárol rajta, de vészhelyzetben azért jól tud jönni. A görgőzés egy fokkal jobb, hisz itt a saját bringánkkal tekerhetünk, a Zwift segítségével (virtuálisan) akár a világ különböző tájain is.
Lépcsőzés: lehet, hogy a szomszédok utálnak majd bennünket, de a panelban, társasházban élők lépcsőzhetnek is edzés gyanánt. Nem is kell futni, elég felsétálni párszor a tizedikre. Fontos, hogy itt is kerüljük a fertőzésveszélyt.
Ugrálókötelezés: na, ezt ne csináljuk panelban, mert hamar küzdősportra kell majd váltanunk. Kertes házban azonban kiváló eszköz az állóképesség szinten tartására.
HIIT: a „high intensity intervall training” olyan edzésmódszer, ami a különböző intenzitású szakaszok váltakozásával fejleszti a kardiovaszkurális rendszert és az állóképességet. Némelyik változata még kifejezetten erősít is, ez a gyakorlatok összetételétől függ.
Cipelés: ezt bárhol lehet csinálni, udvaron, lépcsőházban, lakásban. Sok variációja van, az alap az, hogy a két kezünkbe fogunk valami nehezet, mintha nagybevásárlás után lennénk, és elkezdünk sétálni vele. Fontos a helyes tartás, a feszes törzs. Az intenzitás és a tempó változtatásával ezzel is sokféle tréninget végezhetünk.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!