A csupasporton meghirdetett játékunk kapcsán kíváncsi voltam arra, hogy május óta hány kilométert is futottam, és a Polar Flow adatai szerint 609 kilométer jött össze, januártól számítva pedig közel 960. Mivel ezeket a kilométereket örömmel futottam meg, elégedett is vagyok, hiszen ennyi időt sportolással töltöttem (plusz a keresztedzések), ez az én életvitelemnek, időbeosztásomnak, energiaállományomnak tökéletes. Azt is megtudtam a Polar Flow-ból, hogy idáig 119 órát töltöttem el a futóedzéseimmel, ennyit voltam kint a szabadban, kocogtam, résztávoztam hidegben, melegben, szakadó esőben, hóban. Edzettem erdőben, hegyen-völgyön, aszfalton, atlétikai pályán, kavicsos, sziklás terepen.
Volt, hogy edzésterv írta elő, mikor mennyit fussak, de jórészt a magam feje után mentem. Ja, nem – futottam :-)
NEMMARATONMAN (blog)
Marcsinkó Péter újabb bejegyzéséből kiderül, hogy még közel sincs versenyformában, a kényszerpihenő és a felszaladt kilók miatt nehéz a visszatérés. Kitartást kívánok neki és türelmet, mert menni fog, a kilók is lemennek majd, csak idő kell hozzá, sajnos nem is kevés!
SZABÓ SÁNDOR HEGYIFUTÓ (Facebook)
Csákvár ECO Trail-beszámoló, a táv félmaratoni, szintemelkedés 468 méter, a versenyt pedig a makacsul jelentkező talpfájás ellenére sikerült megnyernie Sándornak 1:22:29 órás idővel!
VAJDA ZOLTÁN ULTRAFUTÓ (Facebook)
Vajda Zoltán a Salomon Cappadocia UltraTrail versenyén vett részt (a helyszín Törökország), a felkészülés viszont neki sem sikerült tökéletesre combfájdalom miatt.
A táv 119 kilométer volt, 3730 méter szintemelkedéssel, a cél pedig az, hogy tizenöt órán belül sikerüljön teljesíteni!
RUNFORMERS.COM
Mivel a környezetemben többen szenvednek Achilles-, boka- és egyéb lábfejfájdalommal, nekik ajánlom ezt a cikket, hátha közelebb kerülnek a megoldáshoz!
SZŐKE NŐ FUT AZ ERDŐBEN (Facebook)
Arzt-Pintér Anna lefutotta a Vérkör 77 kilométerét parádés idővel, 9:08:03 óra alatt, ennek beszámolóját olvashatjátok! Külön gratuláció jár a szülinapos teljesítményhez!
MIRŐL ÍR A FUTÓBOLOND?
Itt az idő: erősödjön az immunrendszer!
Kihagyott edzés
Szentségtörés! Általában ez az utolsó, amit tenni szeretnénk, de néha érdemes kihagyni egy-egy edzést, hogy utána ne egy hetet kelljen leállni. A nehezebb nap után fáradtan kimenni a szeles, esős időbe nem biztos, hogy jó a lehűlés után közvetlenül. Hagyjunk időt magunknak az akklimatizációra.
Megfelelő öltözék
Öltözködésben az a legjobb ilyenkor, ha nem veszünk mindent magunkra, de nálunk van néhány pluszruha szükség esetére. A csősál viszont elengedhetetlen ebben az időben.
Langyos izotóniás ital
Szinte hallom, hogy sokan felkiáltanak: pfuj! Pedig nem olyan borzasztó ez, olyan, mintha nyáron egyórányi futás után kortyolnánk a kulacsba. Viszont így nem fázik meg a torkunk, az izotóniás italban lévő kalóriák pedig energiát adnak, így a testünk nem fukarkodik a hőtermeléssel.
Meleg zuhany
Edzés után irány a zuhany, jó meleg vízzel egy kiadós tusolás, és máris jobban érezzük magunkat.
Váltott vizes zuhany
A kellően elvetemültek a meleg vizes zuhany után fokozatosan válthatnak hidegebbre. Pár perces hideg zuhany jót tesz az immunrendszerünknek és a hidegtűrésnek. A végén azért ne felejtsük el langyos vízzel visszamelegíteni az ízületeinket, izmainkat.
Kalóriadús, változatos táplálkozás
A táplálkozás az egyik alapja az egészségünknek, így ha valamit nem viszünk be vagy rosszak az arányok, felborulhat a rendszer, és ez bizony betegséghez vezethet. Vannak készítmények is természetesen, amik segíthetnek megelőzni a betegségeket, illetve számtalan más módszer is létezik, de ezek talán a legkönnyebbek.