Mahrez elintézte a PSG-t, a Man. City készülhet a BL-döntőre!

B. Á., H. D.B. Á., H. D.
2021.05.04. 20:45
Mahrez elintézte a PSG-t, a Man. City készülhet a BL-döntőre! (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében, a párharc visszavágóján a Manchester City 2–0-ra legyőzte a Paris Saint-Germaint, így kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel története során először bejutott a sorozat fináléjában. Pep Guardiola csapatának ellenfele a Real Madrid vagy a Chelsea lesz.

BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MANCHESTER CITY (angol)–PARIS SAINT-GERMAIN (francia) 2–0 (1–0)
Manchester,
Etihad Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kuipers (holland)
MAN. CITY: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Zincsenko – Bernardo Silva (Sterling, 82.), Fernandinho, Gündogan – Mahrez, De Bruyne (Gabriel Jesus, 82.), Foden (Agüero, 85.). Menedzser: Pep Guardiola
PSG: K. Navas – Florenzi (Dagba, 75.), Marquinhos, Kimpembe, Abdou Diallo (Bakker, 83.) – A. Herrera (Draxler, 62.), Paredes (Danilo Pereira, 75.) – Di María, Verratti, Neymar – Icardi (M. Kean, 62.). Vezetőedző: Mauricio Pochettino
Gólszerző: Mahrez (11., 63.)
Kiállítva: Di María (69.)

Továbbjutott: a Manchester City, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel.

Egy lépéssel messzebb került egymás utáni második Bajnokok Ligája-döntőjétől a Paris Saint-Germain, miután az első mérkőzésen Marquinhos korai góljára a Manchester City Kevin De Bruyne és Rijad Mahrez révén válaszolt, így az angol együttes győzelemmel távozott a Parc des Princes-ből.

A visszavágó előtt leginkább Kylian Mbappé sérülése miatt izgulhattak Párizsban, Mauricio Pochettino aggodalma pedig valósnak bizonyult: a 22 éves világbajnok támadó kisebb vádlisérülése miatt csak a kispadon kapott helyet, a kezdőcsapatban Mauro Icardi vette át a helyét.

Meglepetésből már a kezdőrúgás előtt is kijutott a csapatoknak, ugyanis a mérkőzés előtt óriási jégeső csapott le Manchesterre, s ez nyomot hagyott a pályán, megnehezítve ezzel a játékosok feladatát. Ennek ellenére nagy elánnal kezdett a PSG, a kapujához szögezte a manchesteri csapatot, ennek pedig hamar meg is lett az eredménye – gondolhatták nagyjából egy percig a vendégek, ám Björn Kuipers hiába ítélt tizenegyest, a videobíró segítségével ezt visszavonta, mivel Olekszandr Zincsenko egyértelműen a vállával, és nem a kezével ért a labdához egy bal oldali beadás után a tizenhatoson belül.

A közjáték után kiegyenlítettebbé vált a játék, sőt, a házigazda megszerezte a vezetést a 11. percben. Ederson pazar indítása után a saját térfeléről meglóduló Zincsenko lépett ki a bal szélen, majd beadását követően a második hullámban érkező De Bruyne lőtt. A belga klasszis próbálkozását követően blokkoltak a vendégek, de így Mahrez találta magát helyzetben, kissé jobbról, éles szögből leadott lövése után a kapu jobb alsó sarkában kötött ki a labda. 1–0

Gólvideó itt!

Mahrez szerezte meg a vezetést a Citynek (Fotó: AFP)

A kapott góltól egyáltalán nem esett össze a PSG, a 16. percben Marquinhos fejese után a keresztlécről pattan kifelé a labda, majd egy labdaszerzés után Ángel Di María lőtt kis híján az üres kapuba. Az első félidő folytatásában többet passzolt és többet is birtokolta a labdát a párizsi együttes, a nagyobb helyzetek azonban elmaradoztak, a manchesteri védelem fegyelmezetten zárt, a vendégek nem találtak rajta rést.

Az első félidő ráadásában kis híján növelte előnyét a City, ám Mahrez lövése után Keylor Navas védett, Bernardo Silva ismétlését követően pedig Presnel Kimpembe blokkolt.

A második félidőre a jég és a hó eltűnt a pályáról, a PSG azonban nem tudta felpörgetni az iramot. Nem véletlen, hogy a 62. percben Pochettino kettős cserére szánta el magát, Moise Keant és Julian Draxlert is pályára küldte. Egy perccel később azonban érkezett a hideg zuhany: egy remek támadás végén Phil Foden centerezése után Mahrez megszerezte az angol klub történelmének 300. európai kupagólját. 2–0

Di María kiállításával megpecsételődött a PSG sorsa (Fotó: APF)

És ha ez nem lett volna elég, a 69. percben emberhátrányba is került a PSG, miután Di María az oldalvonalon kívül lépett oda teljesen indokolatlanul Fernandinhónak. Ez kissé felpaprikázta a játékosokat, a holland játékvezető egymás után mutatta fel a sárga lapokat az utolsó negyedórában.

A párizsiak sorsa a hajrára megpecsételődött, így az angol csapat kedvére támadhatott: Foden egy ízben a kapufát is eltalálta, de újabb gól már nem született, így a Manchester City 2–0-ra nyert, és – kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel – története során először bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe.

Az Arsenal, az Aston Villa, a Chelsea, a Leeds, a Liverpool, a Nottingham Forest, a Manchester United és a Tottenham Hotspur után a Manchester City lett a BEK/BL történetének kilencedik döntős angol klubja. A sorozat történetében egyetlen országból sem jutott be ennyi együttes a fináléba, a második helyen a németek és az olaszok állnak egyaránt hat finalistával.

Az isztambuli fináléban a Real Madrid vagy a Chelsea lesz Pep Guardiola csapatának ellenfele.

A MÁSIK ELŐDÖNTŐBEN
Május 5., szerda
21.00:Chelsea (angol)–Real Madrid (spanyol) (Tv:M4 Sport)– élőben az NSO-n!
Az első mérkőzésen:1–1

DÖNTŐ
2021. május 29., Isztambul (Törökország), Atatürk Olimpiai Stadion

21.00: Manchester City (angol)–Real Madrid (spanyol)/Chelsea (angol) (Tv:M4 Sport)– élőben az NSO-n!

Érthető az öröm: először jutott BL-döntőbe a Manchester City! (Fotó: AFP)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Két perc a ráadás.

89. PERC: Danilo Pereira Gabriel Jesus combját talpalta meg…

87. PERC: Kimpembe örülhet, hogy megúszta sárga lappal.

85. PERC: Agüero is kap néhány percet.

83. PERC: Bakker a PSG utolsó cseréje.

82. PERC: Az első hazai cserék, De Bruynét Gabriel Jesus, Bernardo Silvát Sterling váltja.

81. PERC: Bernardo Silva bolondította a védőket, szögletet harcolt ki végül.

80. PERC: Ezúttal 16-ról próbálkozott az angol, Navas leért.

77. PERC: Kapufa! Foden célozta meg a hosszút, nem Navason múlott az újabb gól.

75. PERC: Újabb kettős csere a PSG-nél, Dagba és Danilo Pereira a pályán, Florenzinek és Paredesnek ennyi volt.

A Manchester City második gólját itt tekintheti meg!

74. PERC: De Bruyne sem ússza meg.

72. PERC: Kezdenek elszabadulni az indulatok, Verratti olyat pakolt oda Mahreznek, hogy örülhet az újabb sárga lap elmaradása miatt…

71. PERC: Verrattié az újabb sárga lap, aztán Zincsenko is kap egyet.

69. PERC: PIROS LAP! Di María lépett oda teljesen indokolatlanul Fernandinhónak, a visszavágón is emberhátrányba kerül a PSG.

66. PERC: Paredes lövése mindent elmond a PSG helyzetéről: méterekkel fölé…

63. PERC: GÓÓÓL, MAHREZ DUPLÁZIK! Nagyon kitámadt a PSG, a City gyorsan átrohant a francia védelmen, és Foden centerezése után Mahrez megszerezte az angol klub történelmének 300. európai kupagólját (2–0).

62. PERC: Változtat Mauricio Pochettino, Kean és Draxler is beáll Icardi és Herrera helyett.

61. PERC: Rúben Dias remek formában, fejjel hárította Herrera átlövését.

55. PERC: Neymar sprintelt a tizenhatoson belülre, a City elhivatottságát jól jelzi, hogy ketten is belevetődtek a lövésbe.

54. PERC: Ismét Foden lőtt, és ismét Navas nyert.

54. PERC: De Bruyne ugratta ki a ziccerben kilépő Fodent, s bár az angol lövését bravúrral védte Navas, utólag befújták a lest.

53. PERC: Az elsőnél Fernandinho fejelte ki a labdát, a másodiknál kifelé ítélt szabadrúgást Kuipers.

52. PERC: Verratti utolérte Neymar indítását, és kiharcolt egy szögletet.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Pep Guardiolának ez a 63. mérkőzése edzőként a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában, ezzel utolérte az eddigi rekorder Carlo Ancelottit (62).

ELSŐ FÉLIDŐ

45+4. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. PERC: Mahrez éles szögből Navasba lőtt, Bernardo Silva újrázását Kimpembe fejelte szögletre.

Három perc a ráadás.

43. PERC: Neymar lövésénél jól lépett ki Stones, majd Rúben Dias vetődött bele egy másik próbálkozásba.

42. PERC: Foden indult meg, három embert faképnél hagyott, ám lelassult az akció – végül Gündoganról pattant a labda Navashoz.

36. PERC: Herrera jól tette át a bal lábára a labdát, a lövés nem sokkal ment kapu fölé.

A Manchester City vezető gólját itt tekintheti meg!

31. PERC: Florenzi passzolt középre, ahol egymást zavarta Neymar és Di María.

30. PERC: De Bruyne hozta magát lövőhelyzetbe, de jó 25 méterről nem találta el a kaput.

27. PERC: Di María beadása túlságosan mély, a hosszún érkező társ csupán az alapvonalon túl éri utol.

22. PERC: Herrera nyomott egyet oda Bernardo Silvának, övé a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése.

Kimpembe közben lent maradt – lábbal eltalálták a fejét –, de szerencsére tudja folytatni a játékot.

19. PERC: Hiba! Ederson kigurítása után Di María szerzett labdát, az argentin átlövésből centikkel tévesztette el a bal alsót.

17. PERC: Marquinhos! A brazil bekk fejese a lécről pattant vissza a mezőnybe.

Eddig négyszer találkoztak egymással a felek, a Manchester City még veretlen (két győzelem, két döntetlen).

16. PERC: Neymar szabadrúgása megpattant a sorfalon, szöglettel jöhet a PSG.

11. PERC: GÓÓÓL, VEZET A MANCHESTER CITY! Ederson nagyszerűen indította Zincsenkót, akinek a centerezése után De Bruyne lövése elakadt, ám a kipattanóra Mahrez ért oda a leghamarabb, és kilőtte a jobb alsót (1–0).

8. PERC: Így is történt, a labda Zincsenko vállát érte.

7. PERC: Kuipers tizenegyest ítélt, de jó eséllyel visszavonja majd a VAR-ozás után.

6. PERC: Di María is helyzetbe került, de ez sem jutott el Ederson kapujáig.

5. PERC: Foden rosszul emelte ki a labdát, de Neymar lövése elakadt a blokkban.

2. PERC: A születésnapos Fernandinho sem akar lemaradni, ő Di Maríának pakolt oda.

1. PERC: Fél perc sem telt el, Foden rögtön megtaposta Florenzit.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A PSG indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, égszínkék-fehér szerelésben a Manchester City, sötétkék-pirosban a PSG.

A mérkőzés játékvezetője a holland Björn Kuipers.

A hazaiaknál Eric García hiányzik sérülés miatt, a vendégeknél az első meccsen kiállított Idrissa Gueye mellett Juan Bernat és Alexandre Letellier nem játszhat ma.

A találkozót az M4Sport élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester City–PSG Bajnokok Ligája-elődöntő online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Hiába nyert a Manchester City Párizsban, szorosnak ígérkezik a labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntő kedd esti visszavágója, amelyen a vendég Paris Saint-Germain vélhetően már számíthat Kylian Mbappéra.

A párizsi 2–1-es győzelmet követően a Manchester City hazai pályán próbálja kivívni története első döntős szereplését a Paris Saint-Germain ellen.

Ugyan az első mérkőzésen a PSG eladta előnyét, a City két gólja pedig nem szépen kidolgozott akció után született (Kevin De Bruyne beadása a kapuban kötött ki, Rijad Mahrez szabadrúgásánál szétnyílt a sorfal), a játék képét tekintve tehát gyökeres változtatásokra nem számíthatunk. Persze nincs kizárva, hogy valamelyik edző váratlant húz.

Kedden tehát apróságokon múlhat, hogy ki jut a döntőbe, például azon, ki várja jobb erőben az összecsapást.

Az a Manchester Cityt segíti, hogy az angol bajnoki cím szinte már zsebben van, így Josep Guardiola nyolc helyen változtathatott a párizsi mérkőzéshez képest a Crystal Palace elleni bajnokin (2–0). A PSG ellenben rendkívül kiélezett harcot vív zsinórban negyedik elsőségéért az éllovas Lille-lel, így Mauricio Po­chettino csak hat helyen módosított a Lens elleni (2–1) győzelemkor. A tartalékos kifejezés persze erősen relatív , hiszen a transfermarkt.de alapján mindkét együttes kezdőcsapatát külön-külön több mint 400 millió euróból vásárolták össze.

Intő jel azonban, hogy a francia együttes egyik legnagyobb sztárja, Kylian Mbappé vádlisérülése miatt még a kispadra sem ült le. Könnyen elképzelhető, hogy a világbajnok csatár elővigyázatosságból pihent, kiesése nagy érvágás lenne, de elutazott társaival Angliába és az Európai Labdarúgó-szövetség is a várható kezdők közé jelölte. Pochettino is optimista volt Mbappéval kapcsolatban, Idrissa Gueyére azonban nem számíthat, hiszen a középpályás piros lapot kapott az első mérkőzésen, őt Danilo Pereira pótolhatja.

A PSG tehát vélhetően legerősebb támadósorával rohamoz. Arra persze ne számítsunk, hogy a City az idegenbeli siker tudatában beáll védekezni, de ha úgy adódik, akkor vélhetően labdajáratással próbálja tartani az előnyt. Ugyan a klub történetének legeredményesebb játékosa, Sergio Agüero a hétvégén kezdett és gólt is szerzett, nagy meglepetés lenne, ha az angolok klasszikus centerrel állnának ki. Az utóbbi időben ez nem jellemző a csapatra, és vélhetően most is Kevin De Bruyne lesz középen.

„Ha nyerünk, akkor működik a rendszer, ha kikapunk, akkor meg számon kérik, miért nem játszottunk csatárral – magyarázta korábban a BT Sportnak a manchesterieket irányító Josep Guardiola. – Nekünk erre van szükségünk, sokat kell passzolnunk a labdát, de az elöl játszók arra is képesek, hogy megtartsák. Együtt kell támadnunk és védekeznünk is.”

Ha ezt kedden megfelelően sikerül kivitelezni, akkor a manchesteriek első döntőjüket játszhatják majd, ahol a szerdai Chelsea–Real Madrid (az első meccsen: 1–1) csata győztesével csapnak össze.