Kikapott a Juventustól a Bajnokok Ligája címvédője

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.09.29. 20:51
Ritka pillanat mostanság: gólt kap a BL-ben a Chelsea (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjában a hazai pályán játszó Juventus Federico Chiesa góljával legyőzte a címvédő Chelsea-t.

BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

H-CSOPORT
Juventus (olasz)–Chelsea (angol) 1–0 (0–0)
Torinó,
Allianz Stadium, 19 934 néző. Vezette: Gil Manzano (spanyol)
Juventus:
Szczesny – Danilo, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro – Cuadrado, M. Locatelli, Bentancur (Chiellini, 83.), Rabiot (McKennie, 77.) – Bernardeschi (Kulusevski, 65.), F. Chiesa (Mo. Kean, 77.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri
Chelsea: É. Mendy – Thiago Silva, A. Christensen (Barkley, 75.), Rüdiger – Azpilicueta (Loftus-Cheek, 62.), Jorginho (T. Chalobah, 62.), Kovacic, Marcos Alonso (Chilwell, a szünetben) – Havertz, Zijes (Hudson-Odoi, 62.) – R. Lukaku. Menedzser: Thomas Tuchel
Gólszerző: F. Chiesa (46.)

A csoport másik mérkőzésén
Zenit (orosz)–Malmö FF (svéd) 4–0 (Claudinho 9., Kuzjajev 49., Szutormin 80., Wendel 90+4.)
Kiállítva: Ahmedhodzic (53., Malmö)

Kaio Jorge, Paulo Dybala és Álvaro Morata sérülése miatt a Federico Bernardeschi, Federico Chiesa csatárkettőssel kezdett a Juventus a BL-címvédő ellen, utóbbié volt az első félidő legnagyobb helyzete, de az ötös jobb sarka elől elvétette a kapu túlsó alsó sarkát. Az angolok egy szem éke az Inter volt játékosa, Romelu Lukaku volt, a szünetig egyszer lehetett volna eredményes, ám tíz méterről ballal valósággal feladta a labdát a kapusnak.

Nagy mezőnyfölényt alakított ki a Chelsea, amely előző négy olaszországi BL-mérkőzését elveszítette (a Juventus, a Napoli, az Inter és a Roma ellen is), de az előző 15 mérkőzésén a sorozatban egyszer sem kapott egynél több gólt, a Juventus pedig eleve rossz formában futballozik az ősszel: szóval eleve kevés találatra számítottunk a nap rangadóján.

A második félidőt villámgóllal kezdte a Juventus, Bernardeschi passzát Federico Chiesa lőtte a kapuba közelről, a lehető legjobban válaszolva edzője korábbi kritikáira. Miközben egyre nagyobb fölényben futballozott a Chelsea, Bernardeschi kihagyott egy hatalmas ziccert.

Massimiliano Allegri Kulusevskit, Keant és McKennie-t, Thomas Tuchel Chilwellt, Hudson-Odoit, Loftus-Cheeket, Chalobah-t és Barkleyt vetette be csereként. Lukaku egy kisebb és egy nagyobb helyzetet is elpuskázott a hajrában, be is állt gyorsan Chiellini, majd a ráadás ötödik percében az ötösről a léc fölé fejelt egy szöglet után Havertz.

Ez nem a Chelsea mérkőzése volt.

1. Juventus224–0+46
2. Chelsea2111–1 0 3
3. Zenit2114–1+33
4. Malmö220–7–70

Most negyedik alkalommal rajtol a BL-ben a Juve kapott gól nélkül két sikerrel a csoportkörben, az utolsó két ilyen eset Allegrihez kapcsolódik.

1997 óta Chiesa a második, aki eredményes zsinórban négy BL-meccsén kezdőként. Alessandro Del Piero után.

Tuchel alatt ez a második idegenbeli veresége a Chelsea-nek... Előtte az Aston Villa otthonában kaptak ki.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc FÖLÉ, Chilwell ad be jobbról vallal egy szögletet, Havertz hatról a léc fölé fejel. Ezzel vége is lesz...

90+4. perc Szczesny vetődik ki szépen Lukaku elé Silva emelésére, a másik kapu előtt Kean marad le egy Bonucci-indításról.

Öt perc a ráadás!

BL: élő eredménykövető a 2. forduló szerdai mérkőzéseiről!

89. perc Juan Cuadrado kap sárga lapot időhúzásért.

85. perc Silva tízméteres fejese Danilo hátán csattan, kicsit kézzel is hozzáért, véletlenül. A VAR is így látja. Chiellini takarít aztán.

83. perc Giorgio Chiellini be, Bentancur le, 5 védővel a Juve.

Romelu Lukaku gólt lőtt első BL-meccsén a Chelsea-ben, de az MU-ban is megtette ezt, első két BL-meccsén csak Didier Drogba és Michy Batshuayi volt eredményes a Chelsea-ben.

83. perc Mellé, Barkley passzát tízről Lukaku ballal a jobb sarok mellé vágja.

80. perc Kean ballal tízről Rüdigerbe lő.

77. perc Moise Kean és Weston McKennie a pályán, Chiesa és Rabiot le. Csere posztra.

75. perc Ross Barkley be, Christensen le, védő helyett karmester.

74. perc Mellé, Lukaku a bal alsó mellé fejeli 11-ről Odoi jobb oldali beadását.

Wojciech Szczesny soha nem kapott gólt odahaza a Chelsea ellen, de négy idegenbeli meccsén meg 13-at.

71 százalékban a vendégeké a labda. A Chelsea egyszer nyert Olaszországban, a Lazio ellen, nyolc éve.

65. perc Dejan Kulusevski be, Bernardeschi le.

65. perc Antonio Rüdiger kap sárga lapot reklamálásért.

64. perc KIMARAD, Rabiot remek megmozdulása után Cuadrado jobb oldali beadását Bernardeschi nem tudja a kapuba rúgni öt méterről. Fölé!

62. perc Zijes, Jorginho és Azpilicueta le, Callum Hodson-Odoi, Trevor Chalobah és Ruben Loftis-Cheek be.

61. perc Hakim Zijes kap sárga lapot Chiesa megrúgásáért.

60. perc Azpilicuetát nem említettük eddig, passzával Havertz most a 16-oson belül, szereli Locatelli.

59. perc Chilwell futtatja a balon Zijest, a beadást az oldalhálóba menti Danilo.

55. perc Havertz odalép De Ligt bokájára, ápolás.

53. perc Öngólhelyzet! Havertz ad be jobbról, Locatelli 14-ről jobb térddel nem sokkal ment a bal alsó mellé...

53. perc Chiesa passzával megindul az előretörő Bonucci, Rüdiger szereli őt a 16-oson. Az olasz azonnal hanyatt vágja magát, de tovább.

51. perc Lukaku ad be jobbról ballal, Chilwell ballal 20-ról, középről kirúgja a labdát a stadionból. Kapásból.

50. perc Jorginho hátulról nekimegy Bernardeschinek a 16-oson... tovább! Ez az olasz 150. meccse a londoniak színében.

Okosan válaszol az edzői kritikákra a szélső.

46. PERC GÓLLAL, Bernardeschi lapos passza után FEDERICO CHIESA az ötös bal sarka elől ballal a rövid, azaz a jobb felső sarokba lő, Rüdiger mellől, hat méterről. 1–0!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Ben Chilwell be, Alonso le.

Szuperliga: az UEFA nem bünteti a Barcát, a Juvét és a Realt sem, de…

A Mirror értesülései szerint a Chelsea szeretné szerződtetni a Juventus fiatal holland védőjét, Matthijs de Ligtet.

50 éve aratta a Chelsea a legnagyobb győzelmét, 13:0-ra verte a luxemburgi Jeunesse Hautcharage-t a KEK-ben.

A Juventus első 32 BL-meccséből csak 1-et bukott el az új stadionjában, aztán 14 találkozón 4-szer is elbukott.

Mendy előző 13 meccséből 9 alkalommal nem kapott gólt a BL-ben, angol rekord.

Forrás: Weltfussball

E párharc legjobb góllövői:
Arturo Vidal 2
Fabio Quagliarella 2
Didier Drogba 2
Oscar 2

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Alonso bal oldali kornerét Silva 11-ről jobbal és ballal is az előtte álló védőbe rúgja. De Ligtbe.

42. perc Mendy vetődik ki szépen az ötösöre Bernardeschi szabadrúgására.

41. perc Ballal a sorfalba lő Bernardeschi... Bonucci mentett háttal!

A szélső anno csak 15 meccset kapott a Chelsea-ben.

40. perc Chiesa beadását nem lövi el Cuadrado, buktatja a 16-os előtt Kovacic, Locatelli jobbal 21-ről a léc fölé lő, de szabadrúgás.

33. perc Rabiot arcon csapja Jorginhót, a francia reklamál... Igaza van, megérdemelt volna egy sárga lapot!

A Chelsea egyet bukott el előző 17 európai kupameccséből: 2020-ban, a későbbi BL-győztes Bayern ellen.

30. perc Havertz szereli a 16-os jobb csücskénél a kapu felé törő Havertzet. Kontra, Bernardeschi beadását Rabiot jobbal nem sokkal csavarja a bal felső sarok mellé 21-ről, középről, egy jó csel után.

25. perc Bentancur szereli Havertzet a 16-oson keményen. Már csak 72 százalékban a Chelsea-nél a labda.

Az előző 15 BL-meccsén maximum egy gólt kapott csak a Chelsea. És csak egyszer szenvedett vereséget.

A mai Christensen 50. BL-mérkőzése.

20. perc Helyzet, Chiesa szereli a felező körül Kovacicot, Christensen rossz passza után, lefutja Rüdigert, majd jobbal az ötös jobb sarka elől a túlsó alsó sarok mellé lő.

18. perc Marcos Alonso kap sárga lapot az amúgy lesen lévő, és egyébként is magát hosszan szöktető Cuadrado ellökéséért.

14. perc Mezőnyharc, angol fölénnyel.

A Chelsea előző négy olaszországi BL-meccsét elbukta: az Inter (2010), a Napoli (2011), a Juventus (2012) és a Roma (2017) ellen is.

8. perc Kovacic szereli remekül a 16-osra betörő Bernardeschit!

7. perc HELYZET, Alonso bal oldali, ballábas beadását Lukaku ballal tízről a kapushoz sodorja, kissé balról, laposan.

7. perc Havertz nem lő 17-ről, Kovacic 15-ről, Zijes beadását meg kifejeli középről Bonucci.

6. perc 77 százalékban a vendégeké a labda.

4. perc
Zijes bal oldali, ballábas beadása Szczesnyé.

3. perc Bernardeschi lesre fut a jobb szélen, Kovacic 23-ról nagyon a jobb sarok mellé lő jobbal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fekete-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta kékben.

Egy kis örökmérleg: 4 találkozó, 1 olasz és 1 angol sikerrel, 7, ill. 5 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Kaio Jorge, Paulo Dybala, Arthur és Álvaro Morata sérült, a vendégektől N'Golo Kanté, Christian Pulisic, Reece James és Mason Mount maród

Thomas Tuchel szerint a Juventus gyenge idénykezdete csalóka, és nem szabad alábecsülni a torinói gárdát.

„A legfontosabb, hogy a lehető legjobb módon készüljünk fel a Juventus ellen. Igaz, gyengén kezdték a szezont,de nézzék meg a csapatot, nézzék meg a játékosaikat, ​​nagyon erős keretük van. Van egy nagy tapasztalattal rendelkező edzőjük is. Ez lesz az első alkalom, hogy a stadionjukban játszom a csapatommal, fontosak az ilyen kihívások, mert ezek teszik lehetővé a fejlődést és a tapasztalatszerzést.”

„Aki részt vesz a Bajnokok Ligájában, annak nem lehet más célja, mint megnyerni a sorozatot. Európa bajnoka ellen játszunk, nagyszerű este lesz, függetlenül attól, hogy mi fog történni a pályán. Az ilyen meccseket átható érzelmek nagy dolgokra ösztönöznek. Mindennél jobban vágyunk arra, hogy bejussunk a döntőbe. Nem tudom, hogy odaérünk-e, de csak ez az egy cél lebeg előttünk, amit mindenáron el akarunk érni. Ez lehet a különbség.”

A döcögős idénykezdet ellenére Allegri ebben az idényben is a Bajnokok Ligája-győzelmet tűzte ki célul a csapatának, miután 2015-ben és 2017-ben döntőbe vitte a csapatot.

„Chiesától jobb teljesítményt várok. Az előző idényben nagyon jól teljesített, nem könnyű a Juvéhoz igazolni, és olyan jól játszani, mint azt ő tette a debütáló évében – mondta Allegri. – Ugyanakkor az Európa-bajnokságon mutatott játéka, az olyan fontos gólok, mint amilyeneket ő lőtt, új mércét állít elé. Chiesa már nem az a fiatal gyerek, akinek elnézik, hogy bármit csinál a pályán. Megnőttek az elvárások vele szemben, de a fejlődése egyelőre nem felel meg ezeknek. Ezért ez az év sokkal nehezebb lesz neki, mint az előzőek.”

Megszólalt Dybala pótlásának kérdésében a Juventus edzője, Massimiliano Allegri is. Az olasz sajtó Federico Chiesát várja az argentin klasszis helyére a Chelsea elleni kezdőbe, azonban Allegri élesen bírálta az olasz támadót.

„Felesleges lenne tagadni, hogy Paulo kulcsfontosságú játékos számunkra, de olyan csapat vagyunk, amely túl tud lépni az ő hiányán” – válaszolta a Dybala sérülését firtató újságírók kérdéseire Chiellini.

Massimiliano Allegri csapata vezeti a csoportot, miután 3–0-ra legyőzte a Malmőt – ez volt az idényben az egyetlen olyan mérkőzés, amelyen a Juve hálója érintetlen maradt. Allegri több kulcsjátékosát is kénytelen lesz nélkülözni, Paulo Dybala és Álvaro Morata a hétvégi, Sampdoria elleni 3–2-es győzelem során szedett össze sérülést.

„Az első hazai találkozónkat a Bajnokok Ligájában a címvédő ellen játsszuk. Ők a győzelemük óta még erősebbek lettek, így remek mérkőzés lesz, és legalább annyira nehéz, mint amennyire ösztönző. Biztos vagyok benne, hogy jól fogunk játszani, a klubnál mindenki, főleg mi, játékosok, de az edző és a szurkolók is szeretnének egy jó estét.”

„A holnapi lesz a legkönnyebb meccs, amelyet ezekben a hetekben játszani fogunk. Ezek nagyszerű mérkőzések, mert könnyen fel lehet készülni rájuk, a feszültség a tetőfokára hág, és minden a legmagasabb szinten van” – mondta Chiellini a keddi sajtótájékoztatón.

A Juventus hazai pályán, az Allianz Arenában fogadja a Bajnokok Ligája címvédőjét a H-csoport szerda esti rangadóján. Régi-új edzőjükkel, Massimilano Allegrivel a fedélzeten a torinóiak nyögvenyelősen kezdték az olasz bajnokságot, hat meccs után mindössze nyolc pontot gyűjtve csak a 10. helyen állnak a Serie A-ban. Ennek ellenére a veterán olasz középhátvéd, Giorgio Chiellini úgy véli, a nagy alkalom kihozza a legjobbat a csapatból.

Giorgio Chiellini, a Juventus csapatkapitánya szerint a Chelsea elleni összecsapás lesz a legkönnyebb mérkőzés, amelyet a torinóiak az elkövetkező hetekben játszani fognak.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A JUVENTUS–CELSEA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!