Megszenvedett a Kijevvel, de harmadszor is nyert a Barca

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2020.11.04. 20:48
Gerard Piqué befejelte, a Barca megnyerte (fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája G-csoportjának 3. fordulójában az FC Barcelona hazai pályán nehezen győzte le a nagyon tartalékos Dinamo Kijevet, így az első kör végén pontveszteség nélkül vezeti a csoportot.

BAJNOKOK LIGÁJA,CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ

G-CSOPORT
FC Barcelona (spanyol)–Dinamo Kijev (ukrán)2–1
Barcelona,
Camp Nou. Zárt kapuk mögött.Vezette:Michael Oliver (angol)
BARCELONA: Ter Stegen – Dest, Piqué, De Jong, Jordi Alba – Busquets (Lenglet, 74.), Pjanic (Sergi Roberto, 59.) – Pedri (Alená, 82.), Messi, Fati (Trincao, 74.) – Griezmann (O. Dembélé, 59.). Vezetőedző: Ronald Koeman
DINAMO KIJEV: Nescseret – Kedziora, Zabarnij, Popov, Sabanov – Bujalszkij (Ljednyev, 85.), Sepeljev, Andrijevszkij – Cihankov, Szuprjaha (Verbic, 71.), Rodrigues (De Pena, 71.). Vezetőedző: Mircea Lucescu
Gólszerző: Messi (5. – 11-esből), Piqué (65.), ill. Cihankov (75.)

A találkozó élő közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni.

A másik mérkőzésen
FERENCVÁROS–JUVENTUS(olasz)1–4 (F. Boli 90., ill. Morata 7., 61., Dybala 72., Dvali 81. – öngól)

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. FC Barcelona339–2+79
2. Juventus3216–3+36
3. Dinamo Kijev3123–6–31
4. FERENCVÁROS3124–11–71

A Dinamo Kijevet annyi viszontagság sújtotta az utóbbi időben – elsősorban a koronavírus miatt –, hogy egy lyukas garast sem sokan tettek volna arra, hogy megnehezíti a hazai pályán játszó FC Barcelona dolgát a Bajnokok Ligája G-csoportjának 3. fordulójában – pedig így történt.

Az első negyedóra az előzetes esélyeket tükrözte, hiszen fergetegesen támadott a Barca, a kapuja elé szögezte a Dinamót, és már az 5. percben vezetést is szerzett Messi tizenegyesből szerzett góljával. 1–0

Ekkor úgy tűnt, hogy nagy zakót szabnak a katalánok az ukránokra, de hogy mégsem így történt, arról Griezmann, Fati és Messi gondoskodott, hiszen óriási helyzeteket hagytak ki. A helyzetek kimaradásában nagy szerepet játszott Ruszlan Nescseret, a Dinamo 18 éves, „beugró” kapusa, aki az egész meccsen ragyogóan védett.

Húsz perc után nem erőltette nagyon a támadásokat az FC Barcelona, és ez felbátorította a vendégeket, akik egyre többször tűntek fel Ter Stegen kapuja előtt. A Barca hosszú idő után visszatérő kapusa jó formában játszott, a 36. percben például Bujalszkij fejese után védett hihetetlen bravúrral.

A második félidőben sem változott a játék képe, a Barca gyötrődött, a Kijev egyre bátrabban támadott. És kevés híja volt annak, hogy nem egyenlített, mert az 53. percben Szuprjaha 10 méterről lőhetett volna gólt, ha Ter Stegen nem véd bravúrral. A másik oldalon Nescseret vitézkedett, ő Messi jobb fölsőbe tartó lövését ütötte ki.

A 65. perc meghozta az FC Barcelona második gólját. A kijevi védelem egy kicsit elaludt, Fati szépen emelt középre, és az előrelopakodó Piqué remekül fejelt a kapuba. 2–0

Az ukránok nem adták fel. Különösen Cihankov fickándozott. A 68. percben ajtó-ablak helyzetben a kapusba lőtt, de a 75. percben már sikerült betalálnia. Bal oldali beadás után Verbic pörgetését nagy bravúrral kiütötte Ter Stegen, de éppen Cihankov elé, aki becsúszva szépített. 2–1

A hátralévő időben sokat tett az egyenlítésért a Kijev, de a Barca már nem engedte ki a kezéből a szűk győzelmet, hiszen ez is három pontot ért, és ezzel a katalánok három győzelemmel vezetik a csoportot.