A Werder megalázó verést mért az Interre

2010.12.07. 22:43
Prödl (balról a második) szerezte a Werder első gólját az Inter ellen (Fotó: Action Images)
Az Internazionale sima, már-már megalázó 3–0-s vereséget szenvedett a Werder Bremen otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján, így csupán a második helyen jutott tovább az A-csoportból. Az első helyet a Hollandiában gólzáporos mérkőzésen döntetlent elérő angol Tottenham szerezte meg.

Videó: a Bajnokok Ligája keddi játéknapjának összes gólja itt!

WERDER BREMEN–INTERNAZIONALE 3–0

Az első félidőben nem jeleskedtek a csapatok a gólhelyzetek kialakításában, ám a Werdernek egy is elég volt ahhoz, hogy megszerezze a vezetést. Frings jobb oldali szögletét követően Prödl magasra felugorva fejelt, labdája Córdoba érintésével került az olasz kapu bal oldalába. 1–0

Ez volt a kilencedik gól, amelyet az Inter ebben a Bajnokok Ligája-sorozatban kapott. Az elmúlt szezonban a csoportmeccsek kezdetétől a trófea elhódításának pillanatáig kapott ugyanennyit... A tartalékos milánóiak játéka a játékrész folytatásában sem volt meggyőző, Rafa Benítez emberei csupán egy valamirevaló helyzetet alakítottak ki – az utolsó percben Santon beadását követően Pandev fejelt fölé.

Aztán a második játékrész elején az Inter megkapta az idénybeli 10. BL-gólját is, mégpedig egy olyan futballistától, aki a Mourinho-érában nem tudott gyökeret verni a soraiban: az annak idején a Twentétől kölcsönvett osztrák Marko Arnautovicról van szó. A 49. percben balról jött Hugo Almeida beadása, és a rövid saroknál érkező Arnautovic ballal, kapásból nagyszerű mozdulattal a kapu jobb oldalába lőtt. 2–0

A későbbiekben mindkét csapat elért egy-egy kapufát, ezzel együtt az Interre nézve volt hízelgő, hogy a végén csupán háromgólos hazai győzelem született. Három, ugyanis nem sokkal a lefájás előtt Claudio Pizarro nagyszerű lövéssel szintén betalált Orlandini kapujába. 3–0

Az Inter csupán a második helyen jutott tovább csoportjából, ami kemény ellenfelet sejtet a következő körben.

TWENTE–TOTTENHAM 3–3

A 12. percben Peter Wisgerhof hazagurította a labdát, amely alattomosan pattant egyet az öt és feles vonala táján, így Sander Boschker kapus lendülő lába csak „smirglizte" – és a továbbvánszorgó labda a bal alsó sarokban kötött ki. A Twente keretét kis megszakítással több mint húsz éve erősítő szegény Boschkernek így kezdődött minden bizonnyal rövid BL-karrierje... 0–1

Társai hamar vigasszal szolgáltak kapusuknak, aki 40 évesen és 48 naposan a BL történetének második legidősebb újonca lett ezen a napon. A 22. percben Twente-támadás futott a szélen, Roberto Rosales próbált középre adni, és a labdát az arcát védeni igyekvő Benoit Assou-Ekotto karja fékezte le. Tizenegyes. Danny Landzaatnak kétszer is a hálóba kellett lőnie, mivel az első kísérleténél néhányan berohantak a büntetőterületre. 1–1

A folytatásban újabb csapás érte a Tottenhamet: egyszerre két BL-meccsre is elveszítette Jermain Jenast. A középpályás megsérült, cserét kért (veszteség 1.), de a játékvezető szerint nem elég gyorsan hagyta el a pályát, így kapott egy sárga lapot – ami a korábbiak miatt eltiltást ér a nyolcaddöntőben (veszteség 2.)...

A játékrész hajrájában Boschker többször is jól avatkozott közbe, Pavljucsenko, valamint Defoe elöl tisztázott.

A második játékrész első tizenkilenc percében négy gól is született, ám ennek nem volt érdemi hatása a pontok eloszlására, tekintve, hogy a Spurs vezető góljaira rendre jött a válasz. Az őrizetlenül hagyott Jenas közeli lövését (1–2) Rosales fejjel egyenlítette ki (2–2).

Nem sokkal később egy kipattanó labdára megint csak Jenas érkezett jókor (2–3) – ezt Nacer Chadli kontrázta meg, méghozzá gyönyörűen a felső sarokba kanyarintva a labdát 23 méteres szabadrúgásból (3–3).

Mivel az Inter vereséget szenvedett, a Tottenham mindenképpen első helyezettként jutott volna tovább – így (bár a enschedei meccs folytatásában nem született gól) „pontosan" tette.