Későn ébredt a Puskás Akadémia, hazai pályán búcsúzott az ifi BL-től

Vágólapra másolva!
2025.02.12. 17:53
(Fotó: Kovács Péter)
Az UEFA Ifjúsági Ligában a Puskás Akadémia korábban már kiverte az Aberdeent és a Genket, ezúttal viszont nem bírt hazai pályán az angol Aston Villával (1–2), és búcsúzott a küzdelmektől.

UEFA IFJÚSÁGI LIGA
4. FORDULÓ
Puskás Akadémia FC–Aston Villa (angol) 1–2 (0–0)
Felcsút, Pancho Aréna, 300 néző. Vezette: Kücük (török)
Puskás Akadémia: Lehoczki – Pál, Szűcs, Szojma, Kun (Magyarics, 69.) – Dimitrijev (Gusztej, 57.), Ásványi (Varga Zs., 57.) – Tiscsuk (Antal, 57.), Miskolczi (Zahorán, 79.), Vékony – Mondovics. Edző: Babó Levente
Aston Villa: Lewis – Rowe, Katsukunya, Routh, Fortes (Bloomfield, 90+4.) – Hemmings (Brannigan, 83.), Borland – Burrowes, Pavey, Broggio – Cotcher (Khedr, 74.). Edző: Josep Gombau
Gólszerző: Mondovics (80.), ill. Cotcher (46.), Pavey (54.)

Fel volt adva a lecke a tizenhat közé jutásért pályára lépő Puskás Akadémia U19-es csapatának az Ifjúsági Ligában, a Pancho Arénában rendezett egymérkőzéses párharcon ugyanis az Aston Villával csapott össze. Noha az angol csapat a Premier League II-ben, valamint az U18-as első osztályban szereplő fiatalokból tevődött össze, játékát látva az lehetett az ember benyomása, hogy a felcsútiak egy mediterrán ország együttesével birkóznak meg, ami csak azért nem volt meglepő, mert a főtáblán hat meccsen kilenc pontot szerző birminghamieket spanyol edző, Josep Gombau irányítja. Babó Levente edzőt nagy érvágás érte, az ősszel a Genk elleni találkozókat végigjátszó Markgráf Ákos ugyanis ezúttal nem volt kerettag – mondhatjuk, a tizenkilenc éves bekkre már az NB I-es csapatban várnak fontos feladatok. A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is.

Amint várni lehetett, az angolok uralták a mérkőzést, az első lehetőséget a 13. percben dolgozták ki, ám Lehoczki Bendegúz a helyén volt. A hazaiak játéka tanácstalannak tetszett, amit az alábbi jelenet szemléltet: Babó Levente edző azt kérte játékosaitól, hogy játsszák meg a tízes posztján helyezkedő Miskolczi Domonkost, ám a hátvédsorból a kapushoz került a labda. A 16. percben bontakozhatott volna ki az első felcsúti helyzet, négy a négyben vezethették rá a labdát a Villa rendezetlen védelmére, ám ahelyett, hogy előretörtek volna, lelassították az akciót, majd elveszítették a labdát. A csapat szinte kizárólag a jobb oldalon vezette támadásait, ritkán beadásig jutott, ám a labda rendre a vendégekhez került. A házi gólkirály Mondovics Kevin nagy elánnal futballozott, azonban ritkán kapott értékelhető labdát, a felívelésekkel védője szorításában nem tudott mit kezdeni. Az első félidő után mindkét fél elégedetlenül vonulhatott pihenőre, mert egyik sem jelentett sok veszélyt ellenfele kapujára – a lövések száma 7–1 volt az Aston Villának.

A szünetben percekkel a kezdő rúgást megelőzően kimentek melegíteni a hazai futballisták, de utóbb kiderült, ez mit sem ért: 32 másodperc után kapituláltak. Mason Cotcher találata rendkívül szerencsés volt, hat méterről lőtt megpattanó labdája épphogy áthaladt a gólvonalon, Pál Barna késve lőtte el. Az 53. percben szörnyű ütemben hagyta el a kapuját a vendégek kapusa, kiejtette a kezéből a labdát, de Artem Tiscsuk nem tudta kihasználni a megingást. Az 54. percben eldőlni látszott a párharc, bal oldali beadás után nem tudtak felszabadítani a hazaiak, Charlie Pavey pedig kilőtte a rövid, bal alsó sarkot. A 76. percben közel járt a szépítéshez a PAFC, Vékony Bence 24 méterről végezhetett el szabadrúgást, ám fél métert tévesztett. A 80. percben már sikeresebbek voltak a felcsútiak, labdaszerzés után Vékony hozta helyzetbe Mondovics Kevint, aki értékesítette ziccerét, a kapu közepébe emelve a labdát – a sorozatban ez volt az ötödik gólja. Felcsillant a remény, de a hármas sípszóval az erőfeszítések ellenére el is illant: a Puskás Akadémia a hosszabbításban Varga Zsombor révén a lécet is eltalálta, ám egygólos vereséget szenvedett esélyesebb ellenfelétől, s a 2022–2023-as MTK Budapesthez hasonlóan a nyolcaddöntőért vívott párharcban búcsúzott az ifjúsági elitsorozattól. 1–2

A találkozó beharangozóját ide kattintva lehet elolvasni.

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik