A Juventus és az Aston Villa sima győzelmével kezdődött az új BL

K. B.K. B.
2024.09.17. 20:45
Juventus v PSV Eindhoven - UEFA Champions League 2024/25 League Phase MD1
Kenan Yildiz gyönyörű góljával megdöntötte Alessandro Del Piero 29 éve fennálló rekordját (Fotó: Getty Images)
A Juventus és az Aston Villa győzelmével kezdődött kedden az új lebonyolítású, 2024–2025-ös Bajnokok Ligája-idény.

Az eddig ismert, nyolcszor négycsapatos csoportkör helyett a 2024–2025-ös idényben 36 csapatos főtáblán küzdenek meg egymással a BL-indulók, amelyeket négy kalapba osztották, s minden csapat minden kalapból két ellenfelet kapott, így négy hazai és négy idegenbeli mérkőzés vár rájuk az elitsorozatban.

A nyitó nap első két mérkőzésén az olasz Juventus a holland PSV-t, míg a svájci Young Boys az angol Aston Villát fogadta. Előbbi összecsapáson nyílt küzdelem zajlott az első 20 percben, noha a vendégcsapatnak is akadtak helyzetei, a Juventus szerezte meg a vezetést, nem is akármilyen góllal: Kenan Yildiz remekül mozgott a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről, balról fantasztikusan tekert a hosszú felső sarokba, kapufás gólt szerzett (1–0, VIDEÓ ITT). A török támadó 19 évesen és 136 naposan nem mellesleg a Juventus valaha volt legfiatalabb gólszerzője lett a Bajnokok Ligájában, Alessandro Del Pierót előzte meg, aki 1995. szeptember 13-án a Borussia Dortmund ellen 20 évesen és 308-naposan volt eredményes.

A találat láthatón megrendítette a hollandokat, a Juventus sorra vezette az akciókat, a 26. percben három a három ellen támadhatott, s bizony, a PSV-védők teljesen megzavarodtak, Weston McKennie ezt kihasználva 2–0-ra módosította az állást (VIDEÓ ITT).

A második 45 perc elején tovább nyílt az olló, szemfüles labdaszerzést követően a Juventus teljesen átjátszotta a PSV védelmét, Nico González hét méterről megállíthatatlan volt (3–0, VIDEÓ ITT). A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, az utolsó percben a marokkói Iszmael Szaibari révén a PSV-nek szépítésre futotta, ám a torinóiak így is elkönyvelhették a három pontot 3–1-es győzelmükkel.

A Young Boys minden idők legfiatalabb BL-kezdőcsapatával (25 év és 20 nap az átlagéletkor) állt ki az Aston Villa ellen. A játék rész első felében a hazaiak valamelyest aktívabbak voltak, de nem tudták megszerezni a vezetést. A birminhami csapat átvette az irányítást, előbb Youri Tielemans (VIDEÓ ITT), majd Jacob Ramsey (VIDEÓ ITT) és Ollie Watkins juttatta kapuba a labdát, más kérdés, hogy utóbbi gólt les miatt érvénytelenítettek, ám így sem panaszkodhat az Aston Villa, 2–0-s előnnyel vonulhatott le a félidőre.

A Watkinst váltó Jhon Duran is hasonlóan járt, mint társa: betalált, ám a VAR érvénytelenítette a gólt, igaz, ebben az esetben kezezés miatt. Nem úszta meg mégsem az újabb gólt a Young Boys, Amadou Onana a 86. percben gyönyörű távoli góllal tett pontot az i-re (VIDEÓ ITT), lezárva a 3–0-s Aston Villa-sikerrel végződő találkozót. A belga játékosnak kétségkívül jobban megy, mint az Evertonban, amelyben 74 lövésből 4 gólig jutott – az Aston Villában 7 lövésből 3 gólnál tart már.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ
Juventus (olasz)–PSV (holland) 3–1 (Yildiz 21., McKennie 27., N. González 52., ill. Szaibari 90+3.)
Young Boys (svájci)–Aston Villa (angol) 0–3 (Tielemans 27., Ramsey 38., Am. Onana 86.)