Micsoda mérkőzés volt: emberhátrányban fordított a Juventus Lipcsében!

2024.10.02. 22:58
Nyert a Juventus, vert helyzetből (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának 2. fordulójában az RB Leipzig 3–2-re kikapott odahaza a Juventustól.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
2. FORDULÓ
RB Leipzig (német)–Juventus (olasz) 2–3 (1–0)
Lipcse, RB Aréna, 45 228 néző. Vezette: Letexier
Leipzig: Gulácsi – Geertruida (Vermeeren, 87.), Orbán, Lukeba, Raum – Baumgartner (Henrichs, a szünetben), Seiwald (Poulsen, 87.), A. Haidara (Nusa, 75.), Xavi Simons – Sesko, Openda (André Silva, 90+1.). Vezetőedző: Marco Rose
Juventus: Di Gregorio – Savona (Douglas Luiz, 61.), Kalulu, Bremer (Gatti, 6.), Cambiaso – McKennie, Fagioli – N. González (F. Conceicao, 12.), T. Koopmeiners, Yildiz (Perin, 60.) – Vlahovics. Vezetőedző: Thiago Motta
Gólszerző: Sesko (30., 65. – a másodikat 11-esből), ill. Vlahovics (50., 68.), F. Conceicao (83.)
Kiállítva: Di Gregorio (59.)

Honfitársaink a BL-ben – természetesen Gulácsi Péter és Willi Orbán is ott volt az RB Leipzig kezdőjében a Juventus elleni hazai mérkőzésen, amelyen a brazil Bremernek annyi jutott, hogy kezet foghatott válogatottunk védőjével, majd az első ütközés után az öltözőbe bicegett. Alig telt el tíz perc, amikor Nicolás González is a földön maradt, ő sem tudta folytatni. Ennek ellenére a torinóiak birtokolták többet a labdát, igaz, Gulácsi Péternek a mérkőzés első szakaszában nem kellett játékba avatkoznia.

Harminc percet kellett várni erre: Dusan Vlahovics lövését védte a magyar kapus, és azonnal indulhatott a kontra, Lois Openda indítása után a szlovén Benjamin Sesko a levegőben szinte spárgázva, cipőorral megszelídítette a labdát, majd ballal, nagy erővel bezúdította az olaszok kapujába. A labda a lécről a gólvonalon túlra került, a földről felpattanva csaknem szétszaggatta a hálót, hatalmas gól volt.

A szünet után Teun Koopmeiners a bal kapufát találta el, és ez már jelezte, milyen elszánt Juve jött ki az öltözőből, majd Dusan Vlahovics előzte meg Willi Orbánt egy bal oldali beadást követően, és egyből a kapu bal sarkába perdített, 1–1.

Lois Openda is eltalálta a kapufát, majd amikor kicselezte Michele Di Gregoriót, a kapus kezét is érintette a labda a tizenhatoson kívül, a VAR szabálytalannak látta, ezért piros lapot kapott a kapus. Amíg állt a játék, beállt Douglas Luiz, a szabadrúgás után éppen az ő kezéről pattant ki a labda, megint VAR, tizenegyes, Benjamin Sesko pedig nem hibázott.

A Juve azonban nem rogyott meg, emberhátrányban is fordítani tudott! Előbb Dusan Vlahovics lőtt a jobb felső sarokba (válaszképpen Lois Openda lövését a kapufa hárította), majd Francisco Conceicao szenzációs cselek után lőtt a hazai kapu hosszú, jobb alsó sarkába.

A hajrában sorjáztak a hazai lehetőségek, Orbán két veszélyes fejese közül az egyik a jobb alsó mellé szállt, a másikat védte Mattia Perin, az olaszok védője, Pierre Kalulu pedig világklasszis teljesítményt nyújtott, több fantasztikus mentéssel – elvitte a Juventus a három pontot Lipcséből.

A jelen BL-sorozat egyik, ha nem a leglátványosabb összecsapása volt! 2–3

Munkában (Fotó: Imago)