A tízemberes Barcelona monacói vereséggel indított a BL-ben

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.09.19. 20:54
A Monaco kétszer is vezetést szerzett a Barcelona ellen, a második már győzelmet ért (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának 1. fordulójában a Monaco 2–1-re nyert hazai pályán a több mint nyolcvan percen át emberhátrányban futballozó Barcelona ellen.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ
MONACO–BARCELONA 2–1 (1–1)
Monaco, II. Lajos Stadion, 13 296 néző. Vezette: Lindhout (holland)
MONACO: Köhn – Vanderson (Mawissa, 88.), Kehrer, Salisu, Singo – Camara (Golovin, a szünetben), Zakaria – Akliouche, Minamino (Balogun, 69.) , Ben Szegir (Caio Henrique, 69.) – Embolo (Ilenikhena, 59.). Vezetőedző: Adi Hütter
BARCELONA: Ter Stegen – Koundé, Cubarsí (Ferran Torres, 80.), I. Martínez, Balde (Ansu Fati, 88.) – E. García, Casado – Yamal (Gerard Martín, 80.), Raphinha, Pedri (Torre, 83.) – Lewandowski (Domíngues, 80.). Vezetőedző: Hansi Flick
Gólszerző: Akliouche (16.), Ilenikhena (72.), ill. Yamal (28.)
Kiállítva: E. Garcia (10.)

A Gamper-kupán augusztus elején 3–0-ra nyert a Monaco a Barcelona ellen, ezúttal a katalánok a Stade Louis-ban akartak visszavágni a felkészülési tornás vereségért. Mindkét csapat jól kezdte hazája bajnokságát, a Monaco négy, a katalánok öt mérkőzést abszolváltak veretlenül. A Barcelona a legutóbbi 28 mérkőzéséből mindössze kétszer kapott ki az adott BL-kiírás első mérkőzésén, de ezt a sorozatot nem tudta folytatni Hansi Flick együttese, a Monaco – ahogy bő egy hónapja – ezúttal is sok gondot okozott neki.

A 10. percben a hazai letámadásnál Marc-André ter Stegen nem értette meg magát a visszafutva labdát kérő Eric Garcíával, a labdát Minamino Takuma szerezte meg, a spanyol játékos csak lerántani tudta a japán támadót, amiért Allan Lindhout felmutatta a piros lapot. Mindössze hat perc kellett a hazaiaknak, hogy kihasználják az emberelőnyt: Maghnes Akliouche a barcelonai térfél közepén kapott labdát, a tizenhatosig vezette, majd ballal a bal alsó sarokba talált. 1–0

A sok játékost nélkülöző Barcelona szenvedett a hazaiak magas letámadása ellen, a katalánok emberhátrányban kevés támadást tudtak indítani. A 28. percben Marc Casado ugratta ki Lamine Yamalt, aki egy hazai védővel megküzdve megszerezte a labdát, majd befelé cselezett, és a rövid alsó sarokba lőtt. 1–1

Ez volt a vendégek egyetlen, kaput eltaláló lövése. Ez gólt ért, egy pontot viszont nem. A második játékrészben egymást követték a monacói helyzetek, Ter Stegen többször is hárított, a 72. percben viszont ő is tehetetlen volt. A csereként beálló George Ilenikhena a félpályáról ugrott ki, a 16-oson belülre érve a kapu közepébe lőtt az elfekvő Ter Stegen fölött. A Monaco 2–1-re legyőzte a Barcelonát, megtörve a BL-ben 14 mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát.