Griezmann remeklésének köszönhetően fordított az Atlético a Lipcse ellen

2024.09.19. 23:00
Willi Orbánék az utolsó pillanatokban csúsztak le a pontszerzésről (Fotó: Getty Images)
A Bajnokok Ligája alapszakaszbeli 1. fordulójának csütörtöki játéknapján a spanyol Atlético Madrid hazai pályán 2–1-re győzte le a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló, német RB Leipziget.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ
ATLÉTICO MADRID (spanyol)–RB LEIPZIG (német) 2–1 (1–1)
Madrid, Metropolitano Stadion. Vezette: Kruzliak (szlovák)
ATLÉTICO: Oblak – M. Llorente, Le Normand, J. Giménez, Mandava, R. Riquelme (Samu Lino, 63.) – R. de Paul (Gallagher, 63.), Koke, Griezmann (Witsel, 90+2.) – J. Álvarez (Sörloth, 63.), Á. Correa (N. Molina, 66.). Vezetőedző: Diego Simeone
LEIPZIG: Gulácsi – Orbán, Lukeba, Raum – Henrichs (Geertruida, 70.), Haidara, Vermeeren (Seiwald, 60.), X. Simons (Elmasz, 83.) – Sesko (Poulsen, 70.), Nusa (Baumgartner, a szünetben) – Openda. Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Griezmann (28.), J. Giménez (90.), ill. Sesko (4.)

Szoboszlai Dominik után a másik két magyar válogatott, Gulácsi Péter és Willi Orbán is bemutatkozott a megújított Bajnokok Ligájában, német klubcsapatuk, az RB Leipzig az Atlético Madrid vendége volt. Eddig szárnyalnak a Bundesliga-csapatok az új BL-idényben, és a lipcseiek sem vártak sokáig az első góljukra, már a negyedik percben vezettek. Egy kontra végén a Benjámin Seskótól kapott labdát Lois Openda lőtte kapura, Jan Oblak egy kézzel bravúrosan védett, de a kipattanó éppen Seskónak volt jó, ő pedig hét méterről szép ívben átfejelte honfitársa fölött, az üres kapu közepébe.

Nagy erőket mozgósítottak a madridiak az egyenlítés érdekében, ám nem volt szerencséjük a 26. percben, amikor jobb oldali szögletet követően Ángel Correa fejese a hosszú oldali, jobb kapufát találta el, onnan majdnem a másik kapufára pattant át, de Gulácsi Péter még elcsípte a gólvonal előtt. Két perccel később viszont már a magyar kapus sem segíthetett, Antoine Griezmann remek góllal egyenlített: Marcos Llorente jobbról tette középre a labdát, az érkező Griezmann pedig a gyengébbik, vagyis a jobb lábával úgy lőtt kapásból tizenegy méterről, hogy a labda a földön megpattant, így esélye sem volt Gulácsinak. A védelemben nem volt megfelelő a kommunikáció, Willi Orbán futott vissza egy ideig Griezmann-nal, de a beadáskor kiváltott róla, és nem volt, aki átvegye az őrzését, így szabadon érkezett a beadásra. Ez volt a francia világbajnok csatár 36. gólja a Bajnokok Ligájában, ezzel utolérte Puskás Ferencet az első számú európai kupasorozatban (korábban BEK) szerzett gólok számában. Az állás döntetlen volt a szünetben, de az Atlético jobban játszott az első félidőben, négyszer több alkalommal (12–3) célozta meg a kaput, és sokkal több támadást indított (18–5), de a kaput eltaláló lövések száma csak 2–2 volt.

A második félidő elején Griezmann duplázhatott volt, az 52. percben azonban ígéretes lövőhelyzetben, 22 méterről fölé durrantott ballal. Az RB Leipzig a 62. percben Benjamin Henrichs szabadrúgásával veszélyeztetett, Jan Oblak védett. A 70. percben Gulácsinak kellett védenie a korábbi lipcsei játékos, Alexander Sörloth középre érkező fejesét, hét perccel később pedig a túloldalon David Raum beadásából Yussuf Poulsen hajszállal a bal kapufa mellé fejelt.

Úgy nézett ki, marad a döntetlen, Gulácsi még védett egyet (Griezmann-fejes), az utolsó hazai próbálkozásnál azonban tehetetlennek bizonyult a magyar kapus a 90. percben (Griezmann volt ezúttal a feladó) – 2–1-es győzelmet aratott az Atlético.