BL, B-csoport: micsoda cserék! 0–2-ről fordított a PSV Sevillában

K. Zs.K. Zs.
2023.11.29. 20:49
Eindhoveni gólöröm Sevillában (Fotó: Getty Images)
A PSV idegenben, cserejátékosai vezérletével kétgólos hátrányból 3–2-re legyőzte a Sevillát a labdarúgó Bajnokok Ligája szerdai játéknapján, és az Arsenal késő esti győzelme után biztossá vált, hogy bejut a legjobb 16 közé. A Sevilla már csak az Európa-ligába jutásban bízhat, ehhez a záró körben le kell győznie a Lenst.

Az első félidőben csupán egy-egy kaput eltaláló lövésre voltak képesek a felek, a hazai tábor mégis ünnepelhetett, hiszen a Sevilla csak-csak összehozott egy gólt: Ivan Rakitic balról középre ívelt szabadrúgását követően Sergio Ramos sodorta a labdát a hálóba, 1–0. (VIDEÓ ITT!)

Egy kis stat: az Opta kimutatása szerint ez volt a Bajnokok Ligája történetének 10 000. gólja, nem számítva a selejtezőket.

A második félidő elején a leshatárról kiugró Juszef en-Nesziri beemelte a második sevillai gólt is (2–0, VIDEÓ ITT!), nyeregben voltak a hazaiak, csakhogy a 66. percben Yorbe Vertessen felborításáért Lucas Ocampos megkapta a második sárga lapját (VIDEÓ ITT!) – és ez végzetesnek bizonyult, a PSV kihasználta az emberelőnyt.

A 68. percben a nem sokkal korábban becserélt Iszmail Szaibari akrobatikus mozdulattal emelte be a szépítő gólt (VIDEÓ ITT!), majd a 81. percben a szerencse is a vendégek mellé szegődött – a kiváló cserének bizonyuló Vertessen középre fejelt labdája Nemanja Gudeljről a saját kapujába pattant, öngól (2–2). (VIDEÓ ITT!)

És még nem volt vége! A sérülések miatti hosszabbításban egy újabb cserejátékos, Ricardo Pepi szép mozdulattal befejelte a harmadik eindhoveni gólt is (VIDEÓ ITT!) 3–2-es győzelmével a PSV nagyon közel került a továbbjutáshoz, és az Arsenal késő esti sikerével biztossá vált: a holland csapat be is jutott a legjobb 16 közé.

A Sevilla már csak az Európa-ligába jutásban reménykedhet.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ

B-CSOPORT

Sevilla (spanyol)–PSV Eindhoven (holland) 2–3 (S. Ramos 24., En-Nesziri 47., ill. Szaibari 68., Gudelj 81. – öngól, Pepi 90+2.)
K: Ocampos (66., Sevilla)
Később
Arsenal (angol)–Lens (francia) 6–0 (Havertz 13., Gabriel Jesus 21., Saka 23., Martinelli 27., Ödegaard 45+1., Jorginho 86. – 11-esből)