Álmos mérkőzésen Bojan Krkic első BL-góljával győzött a Barca

Vágólapra másolva!
2008.04.01. 22:41
Címkék
1959-ben szerepelt utoljára a legrangosabb európai klubsorozat negyeddöntőjében a Schalke 04, és a királykékeknek most lehetőségük volt az első lépést megtenni az elődöntő felé – Henry és Krkic azonban ezt másképp gondolták, így a Barcelona idegenben szerzett előnnyel várhatja a visszavágót.
Emlékezetes volt az este Bojan Krkicsnek: élete első BL-góljával szerezte meg a vezetést Gelsenkirchenben
Fotó: Reuters/Ina Fassbender
Emlékezetes volt az este Bojan Krkicsnek: élete első BL-góljával szerezte meg a vezetést Gelsenkirchenben
Emlékezetes volt az este Bojan Krkicsnek: élete első BL-góljával szerezte meg a vezetést Gelsenkirchenben
Fotó: Reuters/Ina Fassbender
Emlékezetes volt az este Bojan Krkicsnek: élete első BL-góljával szerezte meg a vezetést Gelsenkirchenben

A fantasztikus hangulatú AufSchalkéban mindkét csapat rendkívül óvatosan kezdett, és az „édes semmittevés” nyolc percig tartott: ekkor Iniesta ugrott ki, de a bátran elévetődő Neuer szépen mentett.

Négy perc múlva már nem volt esélye a német kapusnak: egy parádés Iniesta ütempasszal Henry tört be a tizenhatos bal oldalánál, jobb belsővel kapura lőtt, Neuer pedig csak a francia csatár elé tudta tolni a labdát. A támadó keresztbe passzolta a kipattanót, a díszkíséret nélkül érkező Bojan Krkic pedig az üres kapuba emelt, 0–1!

A Schalke addig sem volt túl aktív, de a gól végképp megfogta, nem csoda, ha az ötlettelenül támadó németek igazi ziccert nem tudtak kialakítani. Kisebb kavarodások rögzített szituációk után alakultak ki, de a legveszélyesebb lehetőség a Barca előtt adódott: egy gyors kontra után Bordon hatalmas bravúrral mentett, de kis híján saját kapujába lőtt.

A második félidőt élénkebben kezdte a hazai gárda, és ezt egy-egy gyors egymásutánban eleresztett Altintop- majd Pander-lövés jelezte.

A kezdeti lendület azonban hamar visszaesett, és folytatódott az első félidőre jellemző, meglehetősen lassú játszadozás. Mirko Slomka csapata a 70. percben ébredt a szunyókálásból: előbb Asamoah pöccintése ment el a jobb alsó mellett, majd az egyedül kilépő Halil Altintop gurított a változatosság kedvéért a bal alsó mellé.

Pander szabadrúgása és Larsen fejese jelezte, hogy a hazaiak mindent megtesznek az egyenlítésért, de Valdésnek nem kellett védenie, így maradt az egygólos Barca-vezetés. Mivel a gelsenkircheniek az utolsó tíz percben már képtelenek voltak újítani, a kényelmesen focizgató Barca megnyerte a mérkőzést, és egy gyenge találkozó után tökéletes eredménnyel távozhatott az AufSchalkéból.

BAJNOKOK LIGÁJA


Helyszín: Gelsenkirchen, Arena AufSchalke
Nézőszám: 53951
Vezette: Vasszarasz (görög)
A KEZDŐCSAPATOK
SCHALKE 04 BARCELONA
1 Neuer 1 Victor Valdés
18 Rafinha 11 Zambrotta
5 Bordon 5 Puyol
20 Krsztajics 3 G. Milito
2 Westermann 22 Abidal
3 Kobiasvili 6 Xavi
8 F. Ernst 24 Yaya Touré
14 Asamoah 8 Iniesta
24 Pander 27 Krkic
19 Halil Altintop 9 Eto’o
22 Kuranyi 14 Henry
Vezetőedző: Mirko Slomka Vezetőedző: Frank Rijkaard

Gólszerző: Krkic (12.)
Csere: Kuranyi helyett Sanchez (60.), Asamoah helyett Larsen (73.), Halil Altintop helyett Lövenkrands (88.) ill. Yaya Touré helyett Márquez (73.), Eto'o helyett Giovani dos Santos (82.), Krkic helyett Sylvinho (86.)
Sárga lap: Pander (83.), Larsen (85.), F. Ernst (87.), Krsztajics (90+3.) ill. G. Milito (68.), dos Santos (90+2.), Márquez (90+3.), Puyol (90+5.)
Legfrissebb hírek

Gálfi Dalma nyerte a magyar rangadót, és feljutott a US Open főtáblájára

Tenisz
29 perce

Az egyik leginnovatívabb elemzői platform segíti Gera Zoltánék munkáját Kecskeméten

Labdarúgó NB II
45 perce

Liga 2: idegenben született meg a Sepsi első sikere

Minden más foci
54 perce

Varga Tibor Erik: Rengeteg energiát adnak a szurkolók

Egyéb autó-motor
1 órája

Elkezdődött a női röplabda-világbajnokság – a mieinknek is ott lenne a helyük

Röplabda
1 órája

NS-köszöntés: Szekeres István 80 éves lett

Egyéb egyéni
1 órája

Öttusa: világbajnoki bronzérmes az U19-es leánycsapat Litvániában

Utánpótlássport
2 órája

Úszás: a péntek se a mi napunk volt az ifjúsági vb-n

Utánpótlássport
2 órája
Ezek is érdekelhetik