Nyert a Pool, de hogy ez mire lesz elég...

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2005.04.05. 21:30
A Bajnokok Ligájának negyeddöntőjén a tartalékos Liverpool hazai pályán legyőzte ugyan a Juventust, az azonban kérdéses, hogy ez az egygólos előny mire lesz elég a torinói visszavágón. A Juventus kissé elbambult a mérkőzés elején, utána viszont a már jól ismert, biztonságos védekezésre épülő játékát játszotta, és esélyt sem hagyott az újabb gólszerzésre a hazaiaknak.
A drukkerek példát mutattak elődeiknekBÁRMELYIK KÉPRE KATTINTVA MEGNÉZHETI FOTÓGALÉRIÁNKAT!

Liverpool-Juventus 2-1 (2-0)

Liverpool: Carson - Finnan, Carragher, Hyypiä, Traore - García, Biscan, Gerrard, Riise - Le Tallec (Smicer 73.), Baros (Nunez 66.)

Juventus: Buffon - Zebina (Montero 81.), Thuram, Cannavaro, Zambrotta - Camoranesi, Blasi (Pessotto 46.), Emerson, Nedved - Ibrahimovic, Del Piero (Trezeguet 61.)

Gólszerző: Hyypiä (10.), García(25.) ill. Cannavaro (63.)

A szurkolók élőképben az "Amicizia", azaz "barátság" szót formázták a mérkőzést megelőző egyperces gyászszünet alatt, amellyel a húsz évvel ezelőtti Heysel-stadionbeli katasztrófára és a pénteken elhunyt II. János Pál pápára emlékeztek.

A sérülésektől tizedelt Liverpoolban az utolsó pillanatban még a kapusposzton is változás történt: a kisebb sebesülését még nem kiheverő Jerzy Dudek helyett az első európai kupameccsére készülő 19 esztendős Scott Carson állt a hazaiak hálója elé. És nem ő volt az egyetlen ifjonc, akit a mély vízbe dobott Rafa Benítez: a Pool keretének egyszem vérbeli csatára, Milan Baros mellé a 19 éves francia utánpótlás-válogatott támadó, Anthony Le Tallec került a csapatba.

A Juventusnál sokkal rózsásabb volt a kép: februári fejsérülése óta most először léphetett pályára Pavel Nedved, és David Trezeguet is bevetésre készen ülhetett le a kispadra, így csak az eltiltott Tacchinardit kellett nélkülöznie Fabio Capellónak.

Ehhez képest a Liverpool jutott már a tizedik másodpercben szöglethez, és bár helyzet nem alakult ki ebből, az a hazaiak minden megmozdulásán látszott, hogy nem lehajtott fejjel lépnek pályára. Nem hagyták kibontakozni a Juve kissé nehézkesen épülő játékát, és a megszerzett labdákkal igyekeztek gyors támadásokat vezetni, főként a szélen felfutó Riise és Luis Garcia révén. Aztán egy sarokrúgást követően Hyypiä révén a vezetést is megszerezték, ami, ha lehet, még jobban megfogta az inkább a hibátlan védekezésre, mint a lehengerlő offenzívára alapozó vendégeket.

Sami Hyypiä (elöl) gólját Jonathan Zebina (a háttérben, oldalt fordulva) helyezkedési hibájának is köszönhetteBÁRMELYIK KÉPRE KATTINTVA MEGNÉZHETI FOTÓGALÉRIÁNKAT!

Miközben a Juve lövéshez sem jutva csak keresgélte az átjárást a hazai védőfalon, egy újabb gyors akció után Luis Garcia huszonötről leírhatatlanul nagy gólt lőtt. Ettől a pofontól aztán mintha magára talált volna a vendégcsapat, és már-már tetszetős akciókat vezetve ziccerig és kapufáig is eljutottak.

Kiegyenlítettebbé vált a találkozó, a korábbi rengeteg helyett már csak néhány pontatlan átadás csúszott a Juventus játékába, a Pool pedig okosan adogatva ment előre, de a vendég tizenhatoson belülre nem jutott. A félidő vége előtt, Del Piero fejesénél pedig már csak a partjelző téves beintése mentette meg a hazaiakat a góltól, de az első huszonöt percben nyújtott remek teljesítményüknek köszönhetően megérdemelten vonulhattak kétgólos előnnyel pihenőre.

A félidőben a rombolásban sem különösebben jeleskedő, az előrejátékból pedig inkább elvevő, mint ahhoz hozzátevő Blasi helyett a mozgékony Pessottót küldte pályára Fabio Capello, a kis termetű középpályás pedig "zavarórepüléseivel" nagyjából meg is szűrte a középpályán a Liverpool támadásait, és meg is tudta játszani a megszerzett labdákat. A második játékrész első negyedórájában fokozatosan vette át az irányítást a Juventus, de nem volt, aki fazont adjon a csapat játékának: Nedved egy jó passzára három rossz labdaátvétel és két pontatlan átadás jutott, Del Piero csak őrlődött Hyypiä és Traoré közt, Ibrahimovic pedig nem tudta kivenni a részét az összjátékból.

Cannavaro (Ibrahimovic nyakában) gólja sokat érhet a visszavágón a Juvénak

Egy óra múltán Capello bevetette David Trezeguet-t is, már-már szokás szerint Del Piero helyén. A Liverpool a maradék területet is átadta a vendégeknek, és szinte csak kontratámadásokkal próbálkozott - minden meggyőződés és eredmény nélkül. A nagy Juve-nyomás alatt végül meg is törtek a hazaiak: Cannavaro fejese - Carson némi segédletével - utat talált a Pool kapujába.

Erre már Rafa Benítez is lépni kényszerült: az eladdig teljesen észrevehetetlen Baros egyszer csak a partvonal mentén bukkant fel, majd át is lépte azt. Nunez jött be helyette, elfoglalva a középpálya jobb oldalát, míg Luis Garcia fellépett a csatársorba Le Tallec mellé. A Liverpool játékosai rájöhettek, hogy nagy baj lehet abból, ha ilyen enerváltan folytatják a játékot, úgyhogy mintegy varázsütésre visszatértek a mérkőzés elején mutatott agresszív stílushoz, amivel sikerült újra rengeteg hibára késztetniük a vendégeket.

Mielőtt megpróbálhatott volna újítani a Juventus, Zebina sérülése miatt utolsó cseréjét is ki kényszerült használni Capello, így vérfrissítés helyett csak a szünet nélküli rakkolás maradt az olaszok számára. A hazaiak megpróbáltak élni a kínálkozó lehetőséggel, és beszorítani a Juvét, de nem sok sikerrel: a vendégek fejében valószínűleg már a visszavágó járt, és a biztos védekezést tekintették a legfőbb céljuknak - abban pedig, ha összeszedi magát, nagyon jó Capello csapata.

A Juve az utolsó percekben már csírájukban fojtotta el a Liverpool akcióit, a támadásokról pedig végképp letett, így a vége nem is lehetett más: maradt a 2-1. A hazaiak - sérültek ide, kapushiba oda - minden tőlük telhetőt megtettek, az olaszok pedig arra fizettek rá, hogy csak 30 perc után kezdték a tőlük megszokott játékot játszani. Az egygólos vereség az Anfield Roadon azonban nem rossz: a Juventus a tőlük a BL-ben már-már megszokott hazai 1-0-lal ezúttal tovább is juthat, bár ehhez a mostani találkozó elején mutatottnál sokkal jobban kell majd koncentrálniuk. Ha viszont a második félidei játékukat nyújtják, jók az esélyeik. Az angolok azonban bárki ellen jók egy gólra, és ha ez a jövő szerdán is összejön nekik a delle Alpiban, nagy bajba kerülhet a Juve. Egyelőre ugyanis nem úgy tűnik, hogy az olaszok képesek lennének három gólt lőni, főleg nem egy Liverpool-szintű csapatnak. Annál kevesebb pedig nem lesz elég a biztos továbbjutáshoz...