Szalah kétszer is betalált – a Liverpool legyőzte Londonban a Spurst

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.11.06. 17:15
Szalah duplázott az első félidőben (Fotó: Getty Images)
A Liverpool 2–1-re legyőzte Londonban a Tottenham Hotspurt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának záró mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Liverpool 1–2 (0–2)

London,Tottenham Hotspur Stadium. Vezette: Andrew Madley
Spurs: Lloris – Dier, Lenglet, B. Davies – Emerson Royal (Doherty, 68.), Höjbjerg, Bissouma (Lucas Moura, 89.), Bentancur, Sessegnon (Kulusevski, 68.) – Perisic, Kane. Menedzser: Antonio Conte
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, I. Konaté, Van Dijk, Robertson – Fabinho – H. Elliott (Henderson, 74.), Thiago – Firmino (C. Jones, 74.) – Szalah (Oxlade-Chamberlain, 90+2.), Núnez (J. Gomez, 87.). Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Kane (70.), ill. Szalah (11., 40.)

A vendég Liverpool kezdte aktívabban a mérkőzést. Darwin Núnez már a második percben célba vette a Tottenham Hotspur kapuját, de a Spursben sorozatban 100. Premier League-mérkőzésén játszó Hugo Lloris kisebb bravúrral hárított.

A 7. percben ismét az uruguayi támadó veszélyeztetett, ám ezúttal a kapu mellé lőtt. A 11.-ben viszont már passzolt, és milyen jól tette! Mohamed Szalah ugyanis két gyors érintés után a bal alsóba helyezte a labdát, Lloris megmozdulni sem tudott (0–1). (VIDEÓ ITT!)

A Spurs négy perc múlva egyenlíthetett volna, csakhogy Ivan Perisic fejese Alissonról a lécre pattant, aztán másodpercekkel később a brazil kapus még egy védést bemutatott Pierre-Emile Höjbjerg lövésénél.

Ígéretes helyzetekben nem dúskáltunk az első félidőben, viszont a Liverpool a második nagy lehetőségét is gólra váltotta. Alisson kirúgása után Eric Dier röviden fejelte haza a labdát, Szalah pedig köszönte szépen és lecsapott rá, majd értékesítette a ziccert Llorisszal szemben (0–2). (VIDEÓ ITT!)

A szünet után alaposan bekezdett a Tottenham. A 48. percben Dier fejesét megfogta Alisson, aztán Perisic újfent eltalálta a kapufát. Az első öt-hat percet nagyon megnyomta a Spurs, de gólt nem tudott szerezni.

A túloldalon Szalah és Núnez is célba vette a kaput, azonban egyik lövésben sem volt elég erő.

A 69. percben kettőt cserélt a Spurs, a sérüléséből visszatérő Dejan Kulusevski pedig két perc múlva kiosztott egy gólpasszt Harry Kane-nek (1–2). (VIDEÓ ITT!)

A hajrát nagyon megnyomta Antonio Conte együttese, de egyenlíteni nem tudott.

A Liverpool megszerezte idénybeli első bajnoki győzelmét idegenben, ráadásul mindezt egy rangadón tette. A Tottenham viszont az elmúlt négy PL-mérkőzéséből hármat is elveszített, és visszacsúszott a negyedik helyre. A Liverpool a nyolcadik.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
Aston Villa–Manchester United 3–1
(Bailey 7., Digne 11., J. Ramsey 49., ill. J. Ramsey 45. – öngól)
Southampton–Newcastle United 1–4 (Perraud 88., ill. Almirón 35., Wood 58., Willock 62., Bruno Guimaraes 90+1.)
West Ham United–Crystal Palace 1–2 (Benrahma 20., ill. Zaha 41., Cresswell 90+4.)

Chelsea–Arsenal 0–1 (Gabriel 63.)

Manchester City–Fulham 2–1
(J. Álvarez 17., Haaland 95. – 11-esből, ill. Andreas Pereira 28. – 11-esből)
Leeds United–AFC Bournemouth 4–3
(Rodrigo 3. – 11-esből, Greenwood 60., Cooper 68., Summerville 84., ill. M. Tavernier 7., Billing 19., Solanke 48.)
Nottingham Forest–Brentford 2–2 (Gibbs-White 20., M. Jörgensen 96. – öngól, ill. Mbeumo 45+3. – 11-esből, Wyssa 75.)
Wolverhampton Wanderers–Brighton & Hove Albion 2–3 (Goncalo Guedes 22., Rúben Neves 35. – 11-esből, ill. Lallana 10., Mitoma 44., Gross 83.)
Everton–Leicester City 0–2 (Tielemans 45., Barnes 86.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! NYERT A LIVERPOOL! 1–2

90+2. perc: Szalah le, Oxlade-Chamberlain be.

90. perc: 4 perc a ráadás.

89. perc: Egy újabb hazai lehetőség maradt ki.

88. perc: Bissouma le, Lucas Moura be.

87. perc: Núnez le, Gomez be.

85. perc: Alissont kell ápolni, Dohertyvel ütközött a levegőben.

83. perc: Bentancur csúsztatását fogta Alisson.

82. perc: Ezúttal Núnez találta el a kapufát, de lesről.

79. perc: Lenglet fejese szállt fölé.

74. perc: Firmino és Elliott le, Jones és Henderson be.

71. perc: Conte kapott sárga lapot, kicsit túlpörgött. (VIDEÓ ITT!)

A most beállt Kulusevski passzából Kane volt eredményes. (VIDEÓ ITT!)

70. PERC: GÓL – KANE SZÉPÍT! 1–2

68. perc: Emerson Royal és Sessegnon le, Doherty és Kulusevski be.

68. perc: Perisic szabadrúgása után Kane fejelt, de mellé.

64. perc: Menne előre a Spurs, de jól védekezik a Liverpool.

60. perc: Szalah lódult meg, de lesről.

57. perc: Núnez próbálkozása is gyengécske volt.

54. perc: A tűzzel játszott Alisson, de Kane nem tudta elcsenni tőle a labdát.

54. perc: Szalah lövését fogta Lloris. Ebben több volt.

51. perc: Centikkel kerülte el a kaput a hazaiak újabb lövési kísérlete.

50. perc: Dier beadása után ismét a vendégek kapusa munkában.

49. perc: Perisic már megint a kapufát találja el! Nagyon bekezdett a Spurs!

48. perc: Dier fejesét fogta meg Alisson egy sarokrúgás után.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! KÉTGÓLOS ELŐNYBEN A LIVERPOOL! 0–2

45. perc: 1 perc a ráadás.

44. perc: Elliott is megkínálta Llorist, de a kapus a helyén volt.

Alisson kirúgása után Dier röviden fejelte haza a labdát, Szalah pedig köszönte szépen és lecsapott rá, majd értékesítette a ziccert Llorisszal szemben. (VIDEÓ ITT!)

40. PERC: GÓL – SZALAH-DUPLA! 0–2

38. perc: Elliott a földön, ápolni kell.

35. perc: Perisic szabadrúgásából nem alakult ki veszély.

34. perc: Alexander-Arnold szabálytalankodott. Jöhet oldalról egy hazai szabadrúgás.

33. perc: Alisson majdnem eladta a labdát. Meleg helyzet volt.

32. perc: Thiago kapáslövését blokkolta Dier.

30. perc: Eddig kevés helyzetet jegyezhettünk fel, de így is izgalmas a mérkőzés.

27. perc: Sessegnon elől tisztáztak a vendégek.

25. perc: Tartja a labdát a Pool.

23. perc: Alisson jött ki egy beadásra és bokszolta el a labdát. Éledezik a Spurs.

19. perc: Sessegnon esett el, de nincs büntető. Könnyen adta magát.

15. perc: Na, kellett mondanom. Egy Spurs-kapufa Perisic révén, majd egy Alisson-védés. Az elsőbe is beleért a brazil kapus, róla pattant a lécre.

14. perc: Továbbnyom a Liverpool, gondban a Spurs.

Núnez ezúttal passzolt, Szalah pedig két gyors érintősből a kapuba lőtt. Lloris mozdulni sem tudott. (VIDEÓ ITT!)

11. PERC: GÓL – SZALAH GÓLJÁVAL ELŐNYBEN A LIVERPOOL! 0–1

10. perc: Nem húzódik vissza a Spurs.

7. perc: Ismét Núnez veszélyeztetett a bal oldalt, de lövése a kapu mellé ment.

5. perc: Núnez cselezte el magát. Kirúgás.

3. perc: Lloris védte kisebb bravúrral Núnez lövését.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Hugo Lloris, a Spurs kapusa sorozatban 100. Premier League-mérkőzésén játszik. Ez egyben a 350. meccse is a Tottenham színeiben.

Mindkét csapat a hagyományos mezösszeállításában látható: a Tottenham fehér felsőben, sötét nadrágban és fehér sportszárban, míg a Liverpool tiszta vörösben.

A TOTTENHAM KEZDŐJE

A LIVERPOOL KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

A Tottenham Hotspur és a Liverpool is bejutott a Bajnokok Ligája legjobb 16 együttese közé, és mindkét csapat győzelemmel zárta a csoportkört.

A Spurs drámai végjátékban győzte le az Olympique Marseille-t (1–2), így csoportelsőként jutott tovább. Antonio Conte legénysége nemcsak ennek örülhet, hanem a bajnokságban elfoglalt pozíciójának is, hiszen a forduló előtt a harmadik helyen állt. Igaz, a legutóbbi három bajnokijából kettőt is elbukott, az elmúlt hatból pedig hármat is, de múlt szombaton az AFC Bournemouth ellen kétgólos hátrányból állt fel és fordított a ráadásban. A Tottenham tehát a legutóbbi két tétmérkőzésén is fordított, ráadásul mindkettőt a hosszabbításban nyerte meg.

A Spurs elvesztette Szon Hung Mint, hiszen a dél-koreai csatár a Tottenham közlése szerint bal szeme alatt szenvedett törést a hétközi BL-mérkőzésen, ami műtétet igényel.

A „vörösök” a Napolit ugyan legyőzték a BL-ben (2–0), de a kvartettjükből így is csak a második helyen jutottak tovább, így jó eséllyel topcsapatot kapnak a nyolcaddöntőben.

De a tavasz még messze van, Jürgen Kloppéknak pedig addig a bajnokságra kell fókuszálniuk, hiszen a gárda csalódást keltően teljesít a Premier League-ben. A Liverpool az elmúlt két találkozóján vereséget szenvedett olyan együttesektől, melyek a tabella alsó felébe tartoznak. A jelenleg utolsó Nottingham Forest és a Leeds United is megtréfálta az előző kiírás ezüstérmesét, utóbbi ráadásul az Anfielden. Sőt, a Pool az elmúlt hét bajnokijából csak kettőt tudott megnyerni, igaz, az egyik éppen a címvédő Manchester City elleni rangadó volt. Kloppék most a 10. helyen állnak.

A NAGY HATOS

A mostani idényben eddig mindkét csapat három „big sixes” ellenféllel játszott. A Tottenham ikszelt a Chelsea otthonában (2–2), kikapott az Arsenal (3–1) és a Manchester United vendégeként is (2–0).

A Liverpool is kikapott az MU-tól az Old Traffordon (2–1), ahogyan az Emiratesben az Arsenaltól is (3–2), de a Manchester Cityt legyőzte odahaza (1–0).

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A TOTTENHAM HOTSPUR–LIVERPOOL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!