Öt perc alatt fordított a United, megnyerte a manchesteri derbit!

A Premier League 20. fordulójában a Manchester United 2–1-re megverte odahaza a városi rivális Cityt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Manchester United–Manchester City 2–1 (0–0)
Manchester, Old Trafford, 75 546 néző. V: Attwell
Manchester United:De Gea – Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia (Lisandro Martínez, 90+3.) – Casemiro (McTominay, 90+3.), Fred, Eriksen (Garnacho, 72.) – Bruno Fernandes, Rashford (Maguire, 90+2.), Martial (Antony, a szünetben). Menedzser: Erik ten Hag
Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Aké, Cancelo – Rodri, De Bruyne, Bernardo Silva – Mahrez, Haaland, Foden (Grealish, 57.). Menedzser: Josep Guardiola
Gólszerző: Bruno Fernandes (78.), Rashford (82.), ill. Grealish (60.)

A hagyományoknak megfelelő szintű médiafelvezetés után és természetesen telt ház előtt kezdődött a soros manchesteri derbi, amelynek első fél órája kemény mezőnyharcot és egy kihagyott Bruno Fernandes-helyzetet hozott.

Erling Haaland csak egyszer próbálkozott gólszerzéssel, de Casemiro mesterien blokkolta a norvég ballábas, 16 méteres lövését, Marcus Rashford pedig két zicceréből egyet sem tudott értékesíteni.

Bezzeg a csereként beálló Jack Grealish szinte az első labdaérintéséből gólt szerzett, 73 százalékban birtokolta már ekkor a labdát a City.

Bruno Fernandes és Christian Eriksen nem tudott már olyan jó passzokkal szolgálni a támadóknak (Rashford mellé beállt a szünetben Antony, majd pályára lépett a 18 éves szélső, Alejandro Garnacho is, utóbbi éppen Eriksent váltva).

Casemiro szép indítását ellenben gólra váltotta a hajrára fordulva Bruno Fernandes, majd az ebben a gólban is főszerepet játszó Marcus Rashford is betalált, mint a világbajnokság óta az összes mérkőzésén.

Innen már nem állt fel a City, a Unitedé lett a fontos három pont. 2–1

KÉSŐBB
Brighton–Liverpool 3–0 (March 46., 53., Welbeck 82.)
Everton–Southampton 1–2 (Onana 39., ill. Ward-Prowse 46., 78.)
Nottingham Forest–Leicester City 2–0 (B. Johnson 56., 85.)
Wolverhampton Wanderers–West Ham United 1–0 (Podence 48.)
Brentford–AFC Bournemouth 2–0 (Toney 39. – 11-esből, M. Jensen 75.)
VASÁRNAP
15.00: Chelsea–Crystal Palace (Tv: Arena4)
15.00: Newcastle United–Fulham
17.30: Tottenham Hotspur–Arsenal (Tv: Spíler1)

KORÁBBAN
Aston Villa–Leeds United 2–1 (Bailey 3., Buendía 64., ill. Bamford 83.)

20. Southampton19431217–34–1715

67 gól a ligában, 27 ebből győzelmet ért!

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Cancelo még reklamál, Guardiola nagyon letört. 2–1

90+6. perc Grealish passzát nem éri el Haaland, De Gea rávetődik a labdára, esze ágában sincs felkelni.

90+4. perc Shaw kifejeli az ötösről Haaland elől Cancelo beívelését.

90+2. perc Rashford, Casemiro és Malacia és le, Scott McTominay, Harry Maguirre és Lisandro Martínez be.

Öt perc a ráadás.

88. perc Fred odarúg Grealishnek, sárga lap.

85. perc Casemiro szereli az ötös előtt Grealish jobb oldali beadása után Haalandot, tovább, nincs 11-es. Hiába tombol Guardiola, rögtönzött katalán néptáncot járva a kispadjáról felugorva.

A derbi legfiatalabb gólpasszt adó játékosa!

Marcus Rashford sorozatban a negyedik PL-meccsén talál be, a City ellen az előző 5 meccsén nem lőtt gólt, és összesen csak egyszer lőtt kapura. Idén 7 kanadai pontnál jár, 4 meccsen. A vb óta mind a 8 meccsén lőtt gólt, ilyen jó sorozata előtte Cristiano Ronaldónak volt a klubnál.

82. PERC VEZET AZ MU, MARCUS RASHFORD a kapu közepébe talál középről, öt méterről a Fernandes indította, Aké által szerelni nem tudott Garnacho bal oldali beadása után! A kapus lába között talált be, jobbal: 2–1!

79. PERC GÓL A GÓL! Nem mondhatni, hogy nem zavarta volna a védőket Rashford, de megadták.

79. perc Fernandes nagyon szép gólt teker jobbal a kapu közepébe Ederson mellett, Stones és Akanji közül 14-ről, de lesen volt előtte Rashford. Bizony. DE! Nem ért labdába Rashford Casemiro pazar passza után, hanem elengedte a labdát az érkező portugálnak.

75. perc Shaw ad be balról szépen ballal, de Casemiro elől elfejeli a labdát Rodri az ötösön. Shaw már hátul, nyújtott lábbal szereli De Bruynét, vesemagasságban.

Valamiért a Vasmacsó c. szám jár az eszünkben.

72. perc Alejandro Garnacho be, Eriksen le. Fernandes lesz a karmester, három támadóval a United, a 18 éves spanyol megy ki a bal szélre.

67. perc Aké blokkolja Wan Bissaka jobblábas, 20 méteres lövését.

Nem megy ma Haalandnak (Fotó: AFP)

A Manchester United a legutóbbi három Premier League-találkozóján 12 gólt kapott a City ellen, annyit, amennyit az előző 12 találkozójukon összesen. +1.

64. perc Christian Eriksen löki Fernandest, sárga lap.

Grealish: 12 bajnoki az idényben, 5 kanadai ponttal, 755 perc alatt. Nem rossz!

Gólvideó ITT!

60. PERC VEZET A CITY, De Bruyne ad be a jobb oldalról jobbal, Casemiro mellől, öt méterről, kissé jobbról JACK GREALISH a jobb sarokba fejeli a labdát, félmagasan. 0–1! Malacia és Shaw is csak nézett, a kapusnak esélye sem volt.

57. perc Jack Grealish be, Fodennek nagyon nem ment ma.

57. perc Mahrez passzát Walker jobbal laposan teszi középre, Shaw-é, majd Varene tisztáz fejjel fejjel a kapu torkában Mahrez kornerét és Akanji fejesét követően.

56. perc Cancelo kioszt egy kötényt, majd elesik a 16-oson belül, Casemiro és Wan Bissaka előtt... tovább, a játékvezető azonnal jelzett.

53. perc De Bruyne keresztpasszát az ötös bal sarka elől Silva középre fejeli, de kifejeli a labdát Varane. Foden lőne, de elnyomják, picit lökött csak Shaw, tovább.

52. perc Ederson kikapja a jobb felső elől Varane ballábas, hatméteres lövését Fernandes beadása után, de les. Casemiro eltűnt középen, ahol heves közelharcok dúltak, de tovább.

51. perc Aké felrúgja a jobb szélen meginduló Antonyt.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Rashford folytatja, de Antony is beáll. Martial jön le.

187 perce nem lőtt már a kapu felületére a City akcióból. Hatodszor verheti meg oda-vissza a Unitedet, ez klubrkeord lenne.

Forrás: Weltfussball

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Walker jobbal nem sokkal lő a bal alsó mellé 33-ról, középről.

Csak egy perc a ráadás. Sovány.

45. perc Nagyon szép Cancelo, De Bruyne játék végén kifejeli a beadást a kapu elől Varane.

68 százalékban a Cityé a labda.

43. perc Antony melegít, Rashford visszatér.

A csapat holland középpályásának, Donny van de Beeknek meg ki kell hagynia az idény hátralévő részét.

A holland válogatott támadója, Wout Weghorst a tavaszi szezont a Manchester Unitedben tölti kölcsönben, de ma még nem vethető be.

41. perc Rashford a földön, nagyon szenved, csere lesz? Walker eléállt, testtel lökte, az ék rosszul lépett aztán.

38. perc De Bruyne beadása kapuscsemege, Haalandnak esélye sem volt. Guardiola higgadtan ül.

Nem jelzett az Oliver vezette VAR-csapat. VIDEÓ ITT!

37. perc EZ SINCS BENT! Eriksen indítja középről jobbal laposan Rashfordot, aki kicsit bizonytalan, az ötös bal sarkáról jobbal a kivetődő kapusba lő. Talán azért is, mert az utolsó pillanatban jobb kézzel meglökte őt a lemaradó Rodrigo.

34. perc Visszaadja a City a labdát, amely az övé volt, Fernandes emel Rashford elé, Ederson rosszul jön ki, a támadó az ötös elől jobbal kapura lő, laposan... de ment a gólvonal előtt Akanji.

31. perc Fernandes a 16-os előtt, rossz a passz balra Malaciának, közbelép Walker, majd ellöki az eléálló hollandot, ápolás. Rosszul ért földet a légiós. A feje fáj.

Haaland: 30 meccs az idényben, 33 góllal és 4 gólpasszal.

26. perc Haaland a saját 16-osa elől indít, De Bruyne jobbra passzol, Fred azonban eléri Mahrez beadását.

24. perc Haaland első lövése ma, De Bruyne passzát ballal 16-ról, középről kapura teszi, de blokkol a balról elérepülő Casemiro.

20. perc De Bruyne harcolja ki a meccs első szögletét, Mahrez beadását elfejeli Aké elől Varane. Fernandes blokkolja aztán a belga karmestert.

18. perc Rodri passza borzalmas a 16-os előtt, lövés helyett passz... majd bedobás.

15. perc Fred szereli szépen a jobb szélen De Bruynét.

A Manchester United több hazai PL-mérkőzést veszített el a Manchester City ellen, mint bármely más ellenféllel szemben (8), miközben összességében egyetlen csapat sem győzte le gyakrabban őket a sorozatban, mint a City (18, holtversenyben a Chelsea, Liverpool kettőssel).

14. perc Eriksen indítja Martialt, a beadás balról nem az igazi, de középre csorog, Rashford elé... de közbelép Cancelo. Martial újabb beadása Edersoné.

11. perc Helyzet, Eriksen passzát Fernandes tízről, kissé jobbról a jobb, azaz a hosszú alsó sarok mellé rúgja. Jobbal.

10. perc Sem Malacia, sem Rashford nem mer lőni a 16-oson belülről, majd közbelép Walker.

7. perc De Bruyne keresztpasszát Cancelo rosszul adja be, fejjel ment Mahrez elől a bal saroknál Malacia, Rashford meg elrúgja jó messzire a labdát.

5. perc
Mezőnyharc, rossz passzokkal.

Martial kihagyott pár edzést a fájós lába miatt a héten.

1. perc
Martial háton térdeli Akanjit, mert derbi. De ő sérül bele majdnem.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Telt ház.

A hazaiak piros mezben és fehér nadrágban, a venégek világoskék mezben és fehér nadrágban.

A mai lesz Guardiola 500. bajnokija edzőként. 379-szer nyert a csapata...

Egy kis örökmérleg! 188 mérkőzés, 77 unitedes és 58 citys sikerrel, 266, ill. 262 rúgott góllal.