PL: a Newcastle legyőzte, s megelőzte az MU-t a tabellán

D. Á.D. Á.
2023.04.02. 19:23
Joe Willock góljával szerezte meg a vezetést a Newcastle (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában a Newcastle United 2–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet.

Rangadóval zárult a Premier League vasárnapi játéknapja – a Newcastle United abban a tudatban fogadta a Manchester Unitedet, hogy győzelem esetén beérheti, sőt a jobb gólkülönbségének köszönhetően meg is előzheti Erik ten Hag csapatát.

A hazaiak az első negyedóra végén Joe Willock révén kerülhettek volna előnybe, de a középpályás kísérletét De Gea védeni tudta. Már az első félidőben jártunk, amikor ismét Willock veszélyeztetett, de ezúttal sem tudott túljárni De Gea eszén. Ami kétszer nem jött össze, az harmadszorra már igen – Bruno Guimaraes ívelt lágyan a hosszú oldalra, majd Saint-Maximin középre fejelt, a Manchester United játékosai pedig teljesen megfeledkeztek a korábbi Arsenal-játékosról, akinek egy méterről csak az üres kapuba kellett bólintania. 1–0

A végig motiváltabban futballozó Newcastle a 77. percben ismét gólt ünnepelhetett volna, ha De Gea nem mutat be földöntúli bravúrt Joelinton fejesénél – a spanyol kapus a lécre tolta a labdát, a kipattanónál Schär fejese a jobb kapufán csattant.

Tíz perccel később már nem úszta meg a második kapott gólt az MU, Kieran Trippier tökéletes beadására Callum Wilson érkezett, s csúsztatott védhetetlenül a jobb alsó sarokba. 2–0

A „szarkák” visszavágtak az angol Ligakupa döntőjében elszenvedett vereségért a Manchester Unitednek, s a tabellán a csapatok helyet cseréltek – a Newcastle a harmadik, az MU a negyedik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

Newcastle United–Manchester United 2–0 (Willock 65., C. Wilson 88.)

KORÁBBAN
West Ham United–Southampton 1–0 (Agerd 25.)

SZOMBATON
Manchester City–Liverpool 4–1 (Álvarez 28., De Bruyne 46., Gündogan 53., Grealish 74., ill. Szalah 17.)
Arsenal–Leeds United 4–1 (G. Jesus 35., 55. – a másodikat 11-esből, White, 47., Xhaka 84., ill. Kristensen 76.)
AFCBournemouth–Fulham 2–1 (Tavernier 50., Solanke 79., ill. A. Pereira 16.)
Brighton–Brentford 3–3 (Mitoma 21., Wellbeck 28., Mac Allister 90. – 11-esből, ill. Jansson 10., Toney 22., Pinnock 49.)
Crystal Palace–Leicester City 2–1 (Iversen 59. – öngól, Mateta 90+5., ill. R. Pereira 56.)
Nottingham Forest–Wolverhampton Wanderers 1–1 (B. Johnson 38., ill. Podence 83.)
Chelsea–Aston Villa 0–2 (Watkins 18., McGinn 56.)