A Chelsea nyerte az újgazdagok csatáját a Premier League-ben

2009.03.15. 16:32
Az angol labdarúgó-bajnokság, a Premier League 29. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a hazai pályán játszó Chelsea megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a Manchester City ellen. A találkozó Michael Essien 18. percben szerzett góljával dőlt el.
Michael Essien (jobbra) góljának köszönhetően tartotta otthon a három pontot a Chelsea
Fotó: Reuters

Már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést a házigazda Chelsea, ám Michael Essien lövésébe lesről kapott bele Frank Lampard, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

Az első negyedóra végéhez közeledve egyre nagyobb fölénybe kerültek a hazaiak, de Lampard szögeletét követően Ricardo Carvalho még nem tudta bevenni Shay Given kapuját.

A 18. percben azonban már semmi nem akadályozta meg a Chelsea vezetését. Ismét Lampard és Essien volt a két főszereplő: előbbi a kaputól mintegy 35 méterre végezhetett el szabadrúgást, a 16-os vonalánál helyezkedő Essienhez passzolt, aki a megpattanó labdát (kicsit eltörve) kapásból, fordulásból a bal fel sarokba lőtte – mindenesetre szép gól volt.

A 23. percben jegyezhettük fel az első jelentősebb Manchester City-lehetőséget. Robinho indította a bal szélen meglóduló Wayne Bridge-et, aki a büntetőterület határánál helyezkedő ecuadori Felipe Caicedóhoz centerezett, ám a támadó lövése elkerülte Petr Cech kapuját.

Az első fél óra leteltével rövid idő alatt háromszor is betalálhatott volna a hazai csapat, de a 31. percben Essien lövése mellé szállt, míg egy perccel később Nicolas Anelka lerántásáért nem ítélt büntetőt Mike Riley játékvezető.

Négy perccel ezt követően pedig a védők figyelmetlenségét kihasználva Michael Ballack szerzett labdát, egyből továbbította Lampardhoz, az angol középpályás Didier Drogbát indította, aki a 16-oson belülre érve a középen érkező, az akciót elindító Ballackhoz sarkazott, csakhogy a német lövése nagyjából fél méterrel elkerülte a kapu bal oldalát.

A második félidő is Chelsea-helyzettel kezdődött, de Richard Dunne és Nedum Onuoha közös erővel meg tudták akadályozni Drogbát a gólszerzésben.

A folytatásban leginkább a londoniak távoli lövései jelentettek veszély, ám Essien kísérlete 23 méterről fölé szállt, Juliano Belletti próbálkozása pedig hasonló távolságról a kapufát találta telibe, így maradt az 1–0, amivel a Chelsea négy pontra megközelítette a szombaton botló Manchester Unitedet.