Fotó: Action Images
Lefelé vezet az út? Bill Kenwright (balra), az Everton elnöke David Moyes menedzserrel
Fotó: Action Images
Lefelé vezet az út? Bill Kenwright (balra), az Everton elnöke David Moyes menedzserrel
MENEDZSEREK MARSALLBOT NÉLKÜL
A Newcastle és a WHU belső válsága, valamint a Manchester City tulajdonosváltása hatására több menedzser is megszólalt: Harry Redknapp szerint a dúsgazdag befektetők megölik a szakmai munkát, míg Stuart Pearce amiatt aggódik, hogy az angol tehetségeknek az új tulajdonosok még kevesebb lehetőséget adnak. Redknapp, Pearce, illetve a West Ham-edzőváltást kommentáló Roy Keane is úgy érzi, hogy a menedzserek egyre kevésbé szólhatnak bele a jövőben az igazolási politikába. A jelek alapján tehát ha van pénz (Man City), azért, ha nincs (WHU), azért csúszik ki a trénerek kezéből a marsallbot.
„Koldus vagyok, ha összehasonlítanak más elnökökkel. Azt akarom, hogy milliárdos tulajdonosa legyen a klubnak, de ez nem én vagyok, és sajnálom, hogy nem én vagyok” – mondta Kenwright.
Az Everton közgyűlése állítólag nagyon túlfűtött légkörben folyt, a fő témák pedig a csapat esetleges Kirkbybe költözése és a nyári átigazolási időszak voltak. David Moyes, a „kékek” nagyon népszerű menedzsere csak az utolsó pillanatban tudta megerősíteni a keretet, és Kenwright szerint ha nem lesz tulajdonosváltás, ehhez hozzá kell szokni.
„Ez volt a legrosszabb nyári átigazolási időszak, amire emlékszem, de ennél már csak rosszabb lesz. Ez nem mehet így tovább, állandóan kölcsönök után jártam, hogy tudjam fedezni az átigazolásokat. A City tulajdonosváltása tovább nehezíti a helyzetünket, és a csapat már így is évek óta a lehetőségei fölött teljesített” – mondta a pesszimista elnök.
Kenwright szavaira alighanem több másik tulajdonos is rábólintana. A multimilliárdos befektetők nélküli klubok „másodrendű” csapatok lesznek (ha ugyan már nem azok) az angol élvonalon belül, és ez jelentős feszültségeket szül. A menedzserek és a vezetők ugyanis hiába akarják megerősíteni a csapatokat, nem tudnak versenybe szállni a gazdag klubokkal, még akkor sem, ha óriási kölcsönöket vesznek fel.
Ráadásul több csapatnál az is gondot okoz, hogy a vezetők egyszerűen eladják, vagy el akarják adni a menedzser alól a kulcsembereket: ez vezetett Alan Curbishley (West Ham United) lemondásához és Kevin Keegan (Newcastle) ultimátumához.
„Curbishley okosan tette, hogy elment. A tabella ugyan nem ezt mutatja, de ha a West Ham nem talál egy barátságos, multimilliomos sejket, a csapat jövőképe sivár. Kevés a pénz, a kulcsembereket el kell adni, a vezetőség és a szurkolók viszont eredményeket akarnak. Nem egy biztató kép a jövőre nézve” – írta blogjában a Guardian internetes oldalán az ír válogatott egykori kitűnő csatára, Tony Cascarino.
Ezzel vissza is kanyarodhatunk a kezdőponthoz: végy egy multimilliárdost…