Green és Reo-Coker elintézte a listavezetőt

2006.12.17. 19:20
Óriási meglepetésre a listavezető Manchester United 1-0-ra kikapott a bennmaradásért küzdő, hétközben edzőcserén átesett West Ham Unitedtől az angol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában, így két pontra csökkent az előnye a Chelsea-vel szemben. A győztes gólt a 76. percben Nigel Reo-Coker rúgta.
Parádésan sikerült Alan Curbishley (jobbra) bemutatkozása
Reuters
Reuters

PREMIERSHIP, 18. FORDULÓ

• West Ham United-Manchester United 1-0 (Reo-Coker 76.)
  • Manchester City-Tottenham Hotspur 1-2 (Barton 64., illetve Davenport 16., Huddlestone 24.)
  • Everton-Chelsea 2-3 (Arteta 38., 11-esből, Yobo 64., illetve Ballack 48., Lampard 81., Drogba 87.)
  • Aston Villa-Bolton Wanderers 0-1 (Speed 75., 11-esből)
  • Arsenal-Portsmouth 2-2 (Adebayor 58., Gilberto Silva 60., illetve Pamarot 45., Taylor 47.)
  • Newcastle United-Watford 2-1 (Martins 49., 85., illetve Bouazza 57.)
  • Reading-Blackburn Rovers 1-2 (Harper 41., illetve McCarthy 64., Bentley 84.)
  • Wigan Athletic-Sheffield United 0-1 (Hulse 45.)
  • Charlton Athletic-FC Liverpool 0-3 (Xabi Alonso 3., 11-esből, Bellamy 82., Gerrard 88.)
A Vörös Ördögök végig többet kezdeményeztek, de a kapu előtt rendre rossz megoldást választottak, ha pedig jó lövéssel zárult az akció, akkor a kapus Robert Green többször is bravúrral mentett.

A londoni együttest először irányító Alan Curbishley kiváló taktikát dolgozott ki, így a vendégek máskor rendkívül veszélyes két szélsője, Ryan Giggs és Cristiano Ronaldo sem villoghatott, lévén kevés helyük volt gyorsaságuk érvényesítésére.

Az első játékrész legnagyobb lehetőségét a hazaiak hibázták el: a 32. percben Bobby Zamora lebirkózta Rio Ferdinandot, majd a tizenhatoson belülről célba vette a kaput, de Edwin van der Sar bravúrral mentett.

A szünet után fokozta a nyomást az MU, de ekkor sem bírt Greennel, pedig több vendégjátékos is próbálkozott. A kapus legnagyobb védését az 56. percben mutatta be, amikor Cristiano Ronaldo éles, 12 méteres bombáját tolta ki.

A vendéglátók alig-alig jutottak el van der Sar kapujáig, a 75. percben mégis megszerezték a vezetést. A listavezető korábbi klasszisa, Teddy Sheringham egy “köténnyel” passzolt a kapu előtt álló Marlon Harewoodhoz, aki lerázta magáról Ferdinandot, majd középre tette a labdát, s Reo-Coker közelről a hálóba pofozta a győztes találatot.

Ezután a Manchester United már nem alakított ki nagyobb helyzetet, így megszületett az ősz egyik legnagyobb angliai meglepetése. Sir Alex Ferguson vezetőedző együttese másodszor kapott ki a bajnokságban, s először idegenben. Szeptember közepén az Arsenal ugyanis az Old Traffordon győzte le szintén 1-0-ra a Vörös Ördögöket.