NHL: továbbjutott a Panthers, ismét vezet a Knights – videók

S. B.S. B.
2023.05.13. 09:15
1996 óta először főcsoportdöntőben a Florida (Fotó: twitter/NHL)
A Florida Panthers hosszabbítás után  3–2-es győzelmet aratott az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) pénteki játéknapján, amivel öt meccs után továbbjutott a Keleti főcsoportdöntőbe. A Vegas Golden Knights 4–3-ra nyert otthon az Edmonton Oilres ellen, így összesítésben ismételten vezet.

A Panthers már a negyedik meccsen könnyedén lezárhatta volna a párharcot, viszont akkor még egygólos vereséget szenvedtek a kanadai gárdától. Ezúttal sem volt könnyű dolga a floridaiaknak, hisz a 2–0-ás vezetés után a második harmadban Morgan Rielly és William Nylander góljával kiegyenlített a Maple Leafes. Egy gól nélküli harmadik negyedet kövefően hosszabbítás következett, ami több mint 15 percig tartott, de végül Nick Cousins egy gyönyörű szóló után a hálóba talált, „beütve” ezzel csapatát a keleti döntőbe.

Ezzel a győzelemmel a Panthers 1996 óta először jut el a főcsoportdöntőig, ahol már tudjuk, hogy idén a Carolina Hurricanesszel találkozik.

COUSINS GYŐZTES GÓLJA

ÍGY EGYENLÍTETT A LEAFS

AZ ÖRÖM FLORIDÁBAN

A Golden Knights a legutóbbi 4–1-es veresége után otthon sokkal összeszedettebben korongozott. Ugyan az Oilers kétszer is vezetést szerzett az első harmadban, de a vegasiaknak erre mindkét alkalommal volt válasza. 2–2 utána már a Knights dominált a pályán és először Reilly Smith, majd Nicolas Hague találatával két góllal el is lépett. A harmadik játékrész kezdetén ugyan még betalált az Edmonton, azonban több gól már nem született a találkozón, így 3–2-es győzelmi mutatóval várhatja a hatodik meccset a Vegas.

A VEGAS EGYENLÍTŐ TALÁLATA

CSAK SZÉPÍTENI TUDOTT AZ OILERS

NHL
RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉSEK
KELETI KONFERENCIA

Toronto Maple Leafs–Florida Panthers 2–3 (0–2, 1–0, 1–0, 0–1)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 4–1 a Florida Panthers javára